Przed pierwszym strzelaniem.

podstawowe informacje
ChrisFPL
Posty: 1
Rejestracja: czw 31.sie.2017 - 01:30
Lokalizacja: Okolice Białegostoku
Moja broń:

Re: Przed pierwszym strzelaniem.

Post autor: ChrisFPL »

Witam wszystkich forumowiczów od niedawna jestem posiadaczem remingtona new army inox 8' od uberti jest to mój pierwszy rewolwer więc nie mam jeszcze żadnego doświadczenia z bronią czarnoprochową. Szykuje się do pierwszego strzelania w związku z czym chciałbym spytać czy przed pierwszym użyciem powinienem rozebrać rewolwer na cześći pierwsze wyczyść wszystko a następnie nasmarować dokładnie ,czy tylko rozkonserwować lufę oraz bębenek i kominki a czyszczenie i konserwację wykonać po pierwszym strzelaniu?
Jest może na forum ktoś z okolic Białegostoku kto pomoże podczas pierwszej wizyty na Strzelnicy?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przed pierwszym strzelaniem.

Post autor: Wycior »

Myślę że wnętrza mechanizmu koniecznie czyścić nie musisz. Na pierwsze strzelanie powinien wystarczyć smar fabrczny. Przetrzyj ewentualnie oś bębna. Obowiązkowo rozkonserwować, tzn. dokładnie wyczyścić ze smaru, powinieneś jednak lufę i komory bębna, które zwykle przychodzą obficie natłuszczone. Jeżeli zaniechasz wypucowania komór to na wstępie mogą czekać Cię niewypały, a tego nie chcesz. Kominki wykręcić, wymyj, sprawdź drożność (np. wykałaczką lub miedzianym drucikiem) i przed ponownym wkręceniem nasmaruj ich gwint oszczędnie odpowiednim smarem - np. grafitowy jest wystarczający. Jeżeli tego nie zrobisz, to na fabrycznym smarze wkrótce kominki się zapieką.
ODPOWIEDZ