Zdejmowanie konserwacji

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
Kosiniak
Posty: 5
Rejestracja: sob 22.kwie.2017 - 19:46
Moja broń:

Zdejmowanie konserwacji

Post autor: Kosiniak »

Witam
Pierwszy zakup i pierwszy problem. Czy ten smar w którym zakonserwowany był mój nowo zakupiony Colt trzeba jakoś usunąć czy moge go po prostu przestrzelać i potem wyczyścić.
arczi72
Posty: 14
Rejestracja: pt 25.gru.2015 - 11:44
Lokalizacja: Płock
Moja broń:

Re: Zdejmowanie konserwacji

Post autor: arczi72 »

Ja przy Cattlemanie przetarłem kilka razy owy smar o którym mówisz i poszedłem na strzelnice , żadnych niespodzianek nie uświadczyłem .
Oczywiście komory w bębenku muszą być suche, inaczej będziesz miał problemy z zapłonem.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Zdejmowanie konserwacji

Post autor: slaw29 »

Kosiniak - jeżeli nigdy nie korzystałeś z czarnoprochowca to nie zapomnij że na pierwsze strzelanie dobrze umówić się z kimś bardziej doświadczonym kto zademonstruje co i jak.
Smary i oleje wytrzyj bawełnianą szmatką , papierem toaletowym, koszulką byle czym byle bawełnianym. Możesz nawet majtkami żony byle nie były to stringi :-D
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Zdejmowanie konserwacji

Post autor: nerokpl »

Zdecydowanie usuń konserwację tak jak napisał slaw29. Jedyne do czego można mieć wątpliwości to nie używanie stringów, niekoniecznie żony. :) A cóż to za Colt jest? Proponuję rozłożyć za pierwszym razem przed strzelaniem i zobaczyć jak to wszystko pracuje i wygląda. Po strzelaniu będzie trochę nagaru i gorsza widoczność. I zdecydowanie jak napisał arczi72, jeżeli nie miałeś z tym styczność, na strzelnicy z kimś doświadczonym.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Zdejmowanie konserwacji

Post autor: slaw29 »

Nerokpl - nie wiem jak u was ale u nas stringi nakłada się na głowę jak strzelec czarnoprochowy strzela pierwszy raz z nowej broni.
Przynosi to zawsze szczęście i powoduje dobre skupienie . To pole majtek które normalnie zakrywa pipkę to zakłada się na lewe oko ;-) Stringi koniecznie w kolorze czerwonym.
Kosiniak
Posty: 5
Rejestracja: sob 22.kwie.2017 - 19:46
Moja broń:

Re: Zdejmowanie konserwacji

Post autor: Kosiniak »

Dzięki za porady, stringi już mam :)
ODPOWIEDZ