dobór kapiszonów

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
Radar
Posty: 18
Rejestracja: śr 02.lis.2016 - 14:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń:

dobór kapiszonów

Post autor: Radar »

Cześć wszystkim mam pytanie z serii "Proszę się nie śmiać":)

Kończą mi się oryginalne kapiszony Remingtona, słyszałem dobre opinie o RWS 1075 plus.
poniżej zamieszczam link do aukcji i przy okazji pytanie czy będą pasować do mojego Remika 44, bo sprzedający za wiele o ich nie napisał.

http://allegro.pl/kapiszony-rws-1075-pl ... 42149.html

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: dobór kapiszonów

Post autor: Szaddam »

RWS i S&B są na podobnym poziomie (cenowym też). Używam zamiennie ich od roku i nie narzekam.
Do remika i colta pasuję no. 10 czyli 4 mm, do karabinów (z reguły) no. 11 czyli 4,7 mm średnicy.
RWS Plus mają mieć (ponoć!) ciut więcej materii wybuchowej.
Awatar użytkownika
Hans
Posty: 44
Rejestracja: pt 01.sty.2016 - 10:25
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moja broń:

Re: dobór kapiszonów

Post autor: Hans »

Strzelam z RWS 1075, ale nie wzmacnianych. Nie mam problemu z niewypałami więc "plus" wydają mi się przerostem formy nad treścią :D
Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:29
Lokalizacja: Jaworzno
Moja broń: palna
Kontakt:

Re: dobór kapiszonów

Post autor: MicromaX »

uzywalem 1075 plus i niestety zdazaly sie niewypaly, co prawda drugie uderzenie kurka powodowalo zaplon ale bylo to stresujace. teraz kupilem 1075 bez plusa i bede testowal, podobno nie ma niewypalow.
a tak serio to jaka ma byc roznica w tym plusie ? mocniejsze ?wiecej ognia czy o co chodzi ?
Awatar użytkownika
fuelcare
Posty: 26
Rejestracja: ndz 05.lut.2017 - 14:49
Lokalizacja: Szczecin
Moja broń:

Re: dobór kapiszonów

Post autor: fuelcare »

ja od niedawna rowniez uzywam wlasnie 1075 bez plusa i odpukujac zero niewypalow wiec ostroznie mozna polecic
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: dobór kapiszonów

Post autor: Wena2k432 »

Plusy są mocniejsze. Kiedyś miałem paczkę, bo innych w Pentagonie nie było. Nie wiem czemu ludzie tak na nie narzekają, bo ja ani jednego niewypału nie miałem. Z mojego doświadczenia wynika, że niewypały są zazwyczaj wynikiem działania mechanizmu broni i kominka niż samego kapiszona (no chyba, że ktoś kapiszony wodą zalał lub inną głupotę zrobił). Dodam, że dwa pistolety, z których strzela moja małżonka mają czasem problem z odpalaniem kapiszonów i to bez znaczenia jakich się używa. Generalnie osobiście nie przepadam za S&B w rewolwerach, bo mają twardą miseczkę, a w moich egzemplarzach muszę 10 (4,0) lekko ścisnąć, aby nie spadały. Jednak w pistoletach, czy karabinie są jak najbardziej ok.
Radar
Posty: 18
Rejestracja: śr 02.lis.2016 - 14:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń:

Re: dobór kapiszonów

Post autor: Radar »

Dzięki wszystkim za informacje, kupię jednak z plusem, potestuję i napiszę
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: dobór kapiszonów

Post autor: nerokpl »

Wspomniane zostały kapiszony 4,7 mm. Jak to jest z ich stosowaniem w rewolwerach? Na Colt Navy 1861 Uberti wchodzą luźno i trzeba lekko przygniatać. Podobnie z CCI No.11.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: dobór kapiszonów

Post autor: nerokpl »

Błędnie założyłem, że No.11 to 4,7 mm, trochę jak kolega Szaddam kilka postów wcześniej :) .
Będzie pudełeczko dla kolegów na strzelnicy w prezencie lub wymianę na 4,0 mm.
Każda nauka jest ważna więc zapoznałem się jeszcze z : http://www.theopenrange.net/forum/index ... pic=9093.0.
Kominki zmierzone mają 4,0 mm na wejściu i 4,2 mm w około połowie wysokości. Mam jeszcze CCI No.11 , dokupię jeszcze No.10 aczkolwiek nie wiem jeszcze którego producenta. Dzięki kolego rusznik za informacje.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: dobór kapiszonów

Post autor: nerokpl »

CCI No.11 na Colt Navy 1861 Uberti całkiem nieźle sobie poradziły. Kominki nowe, pierwsze strzelanie. Na 72 strzały nie odpaliły 3 szt. Nadal odnoszę wrażenie, że są o bit za luźne. Każdy był ściskany, delikatnie. Brak zacięć bębna i wpadania pod kurek. Rewolwer przechylany w prawo przy zdecydowanym naciąganiu kurka. Kapiszony często zostawały na kominkach. Pół na pół naderwane - całe. Usuwane bez problemu, bez narzędzi.
ODPOWIEDZ