Gdzie i jaki proch kupię

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
jedjcent
Posty: 6
Rejestracja: czw 12.sty.2017 - 12:24
Moja broń:

Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: jedjcent »

Jako że to jest mój pierwszy post na forum (do tej pory tylko czytałem :)) przede wszystkim chciałbym serdecznie wszystkich powitać.

I przechodzę do pierwszego mojego pytania gdzie znajdę sklep ( najlepiej w Warszawie lub okolicach) gdzie na miejscu kupię proch (oczywiście posiadając EKB):

- z pionek
- złoty stok
- klasyczny szwajcar

pytanie moje narodziło się po tym jak zadzwoniłem do kilka sklepów i jedna odpowiedź "nie ma".

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: Wena2k432 »

1) Pionki prochu już nie produkują (z tego co wiem).
2) Nie jestem z Warszawy, ale Kaliber ma proch w swojej ofercie, tylko nie wiem jaki.
3) Z tego co wiem są chwilowe problemy z dostępnością w niektórych sklepach. Ja sam oczekuję na dostawę z Pionek, gdzie proch ma się dopiero pojawić pod koniec przyszłego tygodnia.
jedjcent
Posty: 6
Rejestracja: czw 12.sty.2017 - 12:24
Moja broń:

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: jedjcent »

ad2) W kalibrze jest tylko D2 w metalowych puszkach, który z tego co wiem nie cieszy się zbyt dobra opinią, a i cena nie jest zachęcająca.

Nadal będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: Stefanek »

Pionki prochu nie produkują, ale sprzedają. Mają w ofercie Złoty Stok i Poudrerie D'Aubonne (śwajcar) Wejdź na stronę FAM-Pionki, znajdź telefon kontaktowy i zamów. Tam Ci wszystko powiedzą, co i jak - i umówisz się, gdzie Ci będzie najwygodniej go odebrać. Jak nie mieszkasz gdzieś bardzo daleko od Pionek, to możesz jechać i odebrać od ręki na miejscu (ja tak robiłem).
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: Heron »

Gdzie można kupić legalnie proch czarny :)

https://blackpowder.pl/gdzie-mozna-kupi ... ch-czarny/
jedjcent
Posty: 6
Rejestracja: czw 12.sty.2017 - 12:24
Moja broń:

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: jedjcent »

Heron pisze: pt 13.sty.2017 - 08:11 Gdzie można kupić legalnie proch czarny :)

https://blackpowder.pl/gdzie-mozna-kupi ... ch-czarny/
No niestety tak jak pisałem np. W magazynie broni nic nie mają... Dlatego też zadałem pytanie na forum...
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: Heron »

Ok, jak najbardziej dobre pytanie.
Czy wszystkie firmy mają takie braki?
Czy mówili kiedy będzie dostawa?
Marek76
Posty: 1
Rejestracja: czw 17.lis.2016 - 23:37
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń:

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: Marek76 »

Mogę poratować VesuvitemLC. Gdyby ktoś był w potrzebie to zapraszam na priv. Pozdrawiam
Kosiniak
Posty: 5
Rejestracja: sob 22.kwie.2017 - 19:46
Moja broń:

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: Kosiniak »

Czy kupował ktoś wysyłkowo proch z Ostravy?
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: Szaddam »

Wysyłać prochu czarnego nie wolno!
Żaden przewoźnik się tego nie podejmie. Trzeba sobie inaczej radzić (zerknij na PW).
dragsteer
Posty: 1
Rejestracja: pt 19.maja.2017 - 17:34
Moja broń:

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: dragsteer »

Witam.
Od 2 dni jestem kolejnym posiadaczem czarnoprochowca. A konkretnie rewolweru Pietta Remington 1858 Texas kal 44. Dostałem od kolegi proch Wano FFg. Czy mogę z niego korzystać? Bo zalecany jest FFFg. Jeśli tak to jakie naważki stosować? Takie same jak przy FFFg?
Świeżak z góry dziękuje za odpowiedzi :)
ShrekBBG
Posty: 15
Rejestracja: sob 07.sty.2017 - 17:06
Moja broń:

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: ShrekBBG »

Z Ostrawa wysyłkowa nie kupisz, prędzej z gdzieś ze Słowacji. Nie pamiętam jaki sklep. A w Polsce koledzy ze śląska lub małopolski poratują. Masz Marka powyżej ;)
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: RedGuy »

Podepnę się do tematu jestem nie daleko Cieszyna (około 20km). Tak się zastanawiam że skoro w drodze powrotnej miałbym wstąpić do Pentagonu na zakupy to mógłbym już wcześniej u sąsiadów zakupić proch. Tyle że nie mam pojęcia gdzie i jaki proch, poza tym jak to jest z zakupem prochu w Czechach no i transportem przez granicę i do domu. Wiem, pytanie może dla was głupie. Ja przygodę rozpoczynam i pojęcia nie mam jak to się odbywa a nie chciałbym po zakupie prochu niepotrzebnie przemykać się jak przemytnik materiałów niebezpiecznych. Z tego co się orientuję to w naszym kraju zabroniona jest sprzedaż prochu osobie nie posiadającej EKB. Jednak samo posiadanie nie jest już karane (trochę to głupie). Jeśli kupię w Czechach to co z transportem do domu, nie zabiorą mi go na granicy? Czy muszę go cichaczem przeszmuglować?
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: Szaddam »

W Cieszynie wygoogluj sobie sklep Wojoczek. Zakup, transport, przewóz przez granicę jest legalny. Wielu z nas tam kupuje, aczkolwiek w Ostrawie kawior jest ok. 20 zł tańszy za kilogram niż w Cieszynie.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: RedGuy »

Dzięki, teraz poradź zielonemu jaki proch bo są różne rodzaje. Do rewolweru 44" prawdopodobnie Uberti Remington lub Colt Navy.
ODPOWIEDZ