Pierwszy rewolwer

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
Boekhouder
Posty: 2
Rejestracja: ndz 04.gru.2016 - 21:04
Moja broń:

Pierwszy rewolwer

Post autor: Boekhouder »

Kłaniam się,

Na wstępie - chcę się przywitać.
Od razu powiem, że z bronią CP nie miałem dotąd żadnego kontaktu. Forum śledzę i wertuje od jakiegoś czasu, obecnie przymierzam się do zakupu pierwszej sztuki i będę wdzięczny za uwagi.
W grę wchodzą (Uberti):
- Navy 1861
- Army 1860
- Coś, do czego ktoś będzie w stanie mnie przekonać, jako do dobrego wyboru dla zoltodzioba.
- Walker (po prostu mi się podoba)

Ewentualnie czy ktoś z Warszawy wybiera się w najbliższym czasie na strzelnicę i byłby skłonny pokazać mi swoją broń, ewentualnie dać strzelić? Chętnie pokryję koszty prochu i kul.

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi, podpowiedzi, sugestie, pognanie mnie z forum.
Awatar użytkownika
Hans
Posty: 44
Rejestracja: pt 01.sty.2016 - 10:25
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moja broń:

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Hans »

Zdecydowanie zacznij od spotkania z kimś kto strzela. Rzeczywistość weryfikuje wszystko co wyczytasz ;)
Strzelisz, zobaczysz jak ci leży, pomacasz będziesz miał jakiś obraz. Obecnie jest moda na Remingtony ... rzecz gustu, a może długa :-D
Jest znacznie zajebistsza :ok:
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Wena2k432 »

Colty są fajne i to tak samo dobry wybór jak Remington. U nas się utarło i każdy jako pierwszy rewolwer kupuje Remingtona. Ale tak naprawdę to nie ma znaczenia. Kup to co ci się podoba. Tylko z tym Walkerem, to najpierw idź przynajmniej do sklepu (najlepiej na strzelnice z kimś kto ma i da strzelić) i weź do rąk. To naprawdę duża zabawka, której nie noszono w kaburze tylko w olstrze na koniu. Trzeba mieć dużo pary i spore dłonie ;) Dodatkowo do żadnego innego rewolweru nie załadujesz 4-4,5 grama prochu.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Heron »

Moim zdaniem należy kupować ... sercem. Powinno się w sklepie wzrokow prześledzić ofertę. Wybrać sobie 3-5 sztuk (należy brać pod uwagę zdolności finansowe - broń to nie wszystko). Poprosić sprzedawcę o pokazanie wybranych, potencjalnych celów. Wtedy następuje to o czym pisze, jak będziesz miał w ręce - samo się zdecyduje.
Wiem, wiem ... chciało by się wszystkie. Na spokojnie ... przyjdzie pora i na pozostałe.
Dlaczego Remik na początek?
Dlatego, że jak jednak się nie spodoba, rodzina nie zaakceptuje itd. itp. ... najłatwiej sprzedać bez straty.
Mary
Posty: 5
Rejestracja: pn 24.paź.2016 - 01:35
Moja broń:

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Mary »

Ja kupiłam Colta Navy 1851 jako pierwszy rewolwer, oczywiście w. 36 jak się należy ;-)
Nie zacina się, wygodny, no mój ukochany do dziś.
Remingtona też mam, ale szykuję się do kupienia kolejnego Colta.
Rogers & Spencer jak znajdę fajnego bo lubię różnorodność... Ale zawsze Colty będę lubić najbardziej ;-)
Najlepiej umów się z kimś, albo popatrz kiedy są spotkania, to ktoś da Ci spróbować.
Bo albo coś w ręce leży, albo nie.
Jak jakiegoś 'poczujesz' to już żadne wpisy, opinie i opisy nie będą ważne :-)
I będziesz zarażony hoplem ;-)

Wysłane z mojego SGP321 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ