Proszę sie nie śmiać, jestem w CP "lajkonikiem" :)

podstawowe informacje
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Proszę sie nie śmiać, jestem w CP "lajkonikiem" :)

Post autor: Bready »

slaw29 pisze:No widzisz Szaddam - Kolega Bready napisał to co ja miałem tez napisać. Dobry kabałin z 66 albo dobry z 1/20
Uwazam ze gwint 1:20 jest dla tych co wystrzelili juz co najmniej tyle olowiu ile wazy karabin :-)
Poczatkujacy sie szybko zniecheci ,a pociski trzeba samodzielnie odlewac i kalibrowac ,aby miec powtarzalnosc i efekty ,z czego wiekszosc poczatkujacych zdaja sobie sprawy przed zakupem.
Rowniez kwestia czyszczenia po kazdym strzale nie jest bez znaczenia.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Proszę sie nie śmiać, jestem w CP "lajkonikiem" :)

Post autor: slaw29 »

1/20 jest fajny bo duży dwu klinowy i stanowi duże wyzwanie. Ale tak jak mówisz jak nie pójdzie w miarę dobrze to człowiek szybko nim pizdnie w kąt. Najważniejsze to się nie zniechęcać na początku. Jak lipne wyniki to skracać dystans aby strzelanie stanowiło odskocznię wypoczynek i rekreację. Nic tak nie wk....a człowieka jak przestrzeliny poza czarnym :; no chyba że blisko siebie :-D
Jak w miarę wszystko w czarnym to pełna radość i zadowolenie . A jak na 100 w czarnym to już lepsze jak sex :?:
Awatar użytkownika
Last
Posty: 29
Rejestracja: ndz 16.paź.2016 - 22:37
Moja broń:

Re: Proszę sie nie śmiać, jestem w CP "lajkonikiem" :)

Post autor: Last »

Poczytałem, teraz znowu muszę poczytać. :) Dziękuję bardzo za porady praktyczne, i po tym co przeczytałem skłaniam się ku 66 i kuli :) Ale kusi mnie ten investarms z 48, gdyby był taki sam z 66, było by pozamiatane :) Poproszę jeszcze o podpowiedź: jaki producent jest preferowany. Jeżeli chodzi o wiatrówki - mam dość duże doświadczenie i pojęcie tematu, w CP, nie za bardzo, dlatego też liczę na waszą pomoc :)

tak na szybko znalazłem, poproszę o rade :) : http://www.saguaro-arms.com/pl/kapiszon ... results=15
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Proszę sie nie śmiać, jestem w CP "lajkonikiem" :)

Post autor: slaw29 »

Jedz zobacz oglądaj dotykaj i myśl dalej co robić - z każdym dniem będziesz mądrzejszy. Ten Ranger to chyba Ardesa. Powinien być Ok ... ale nikt gwarancji nie da że Ci spasuje.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Proszę sie nie śmiać, jestem w CP "lajkonikiem" :)

Post autor: Bready »

Last pisze:tak na szybko znalazłem, poproszę o rade :) : http://www.saguaro-arms.com/pl/kapiszon ... results=15
Ja widze pare zalet:
1. Lufa zakladana na klin i zaczepiana o warkocz - latwo zdemontowac do mycia.
2. Przyspiesznik
3. Regulowana szczerbinka
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Proszę sie nie śmiać, jestem w CP "lajkonikiem" :)

Post autor: slaw29 »

http://allegro.pl/hawken-investarm-45-i6672943079.html
Podobno 1/48 Pan gotów sprzedać za 1200 wiec może warto się dowiedzieć jak się z tego 1/48 strzela za 12 stówek.
Awatar użytkownika
Last
Posty: 29
Rejestracja: ndz 16.paź.2016 - 22:37
Moja broń:

Re: Proszę sie nie śmiać, jestem w CP "lajkonikiem" :)

Post autor: Last »

Cały czas badam temat, im dalej w las.... Jeżeli zdecyduję się na eksperyment, dołożę parę stówek i kupię ten: http://www.saguaro-arms.com/pl/kapiszon ... results=21
Nie ukrywam że podoba mi się. Strzelanie 50-100 m. Wczoraj miałem chwilę, poczytałem jeszcze więcej i jeszcze bardziej zgłupiałem :) Gdyby ktoś bardzo doświadczony, praktyk, wypisał mi kilka modeli na które warto zwrócić uwagę na samym początku przygody z CP, było by mi łatwiej. Ale w myśl zasady iż uczymy się na własnych błędach :) zobaczymy czym się to zakończy :)

ps: I znowu trochę poczytałem, a może trzeba szukać w większym kalibrze? Teraz wiem dlaczego na jednym karabinie się nie kończy :)
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Proszę sie nie śmiać, jestem w CP "lajkonikiem" :)

Post autor: Szaddam »

W temacie kalibra - i owszem, do wyboru masz parę średnic. Niemniej kłopotem jest oferta pocisków do świetnej większości kalibrów. Największy wybór masz do kal. 0,45, potem do 0,36, potem ... zaczyna się siermięga. Dla przykładu poszukaj: jakie pociski (nie kule) są dostępne do danego kalibru i sam sobie odpowiesz.
W temacie gwintu - pewnym jest, że do kuli lepszy jest wolny gwint, a do długich pocisków szybszy. Ideałem byłoby mieć dwa karabiny, jeden z gwintem 1:66 i tym strzelałbyś kulą na łatce, a drugi 1:20 do pocisków długich. Stać Cię to tak uczyń.
Gwint 1:48 jest nazywany "uniwersalnym", a jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego (tak powiadają). Ale, jeżeli nie masz ambicji zawodniczych, taki gwint pozwoli Ci się pobawić praktycznie wszelkimi pociskami i kulami (byle w kalibrze).

Sam mam podobny dylemat, i na teraz zdecyduję się jednak na gwint 1:48 i kal. 0,45, choć wiem, że stare wygi mnie wyklną 8-)
a jak kiedyś dojrzeje do czegoś innego niż radość dymienia, sprzedam posiadany sprzęt i nabędę inny, bardziej ... koszerny.

Aha! Żeby Ci za łatwo nie było: a co z długością lufy? :?:
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Proszę sie nie śmiać, jestem w CP "lajkonikiem" :)

Post autor: slaw29 »

Mnie natomiast intryguje czemu Kolega Szaddam jest tak bardzo wywrotowy. Trzeba patrzeć na Krzysia 1/66 castro i kasza - kwadratowe flejtuchy i same 10 albo 9. Bierzmy przykład z najlepszych.
Nie żebym był złośliwy ale co z zabawy jak..... w czarne nie trafisz . Nakombinujesz się nadenerwujesz i ch....a rozrzut będzie duży i zero radości.
Ważyłem Twoje kulki - ładnie trzymią standard. Po cholerę chcesz jakieś maxibale odlewać i 16 typów pocisków testować .
Ostatnie zabawa na ośce 100 była piękna to po co się znowu na 50 wracać. Jak już coś to bym na Twoim miejscu celował w Ardesę 1/20
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Proszę sie nie śmiać, jestem w CP "lajkonikiem" :)

Post autor: Szaddam »

@slaw29 - szczerze?
Obrazek
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Proszę sie nie śmiać, jestem w CP "lajkonikiem" :)

Post autor: slaw29 »

:brawo:
No tak :piwo: niewiedza to w tym sporcie podstawa :-D Wiecznie się człowiek zastanawia co kupić jakie kule ile prochu jaka przybitka i czemu to nie chce strzelać . :-D
Awatar użytkownika
Last
Posty: 29
Rejestracja: ndz 16.paź.2016 - 22:37
Moja broń:

Re: Proszę sie nie śmiać, jestem w CP "lajkonikiem" :)

Post autor: Last »

...no to mi pomogliście :) :) :)
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Proszę sie nie śmiać, jestem w CP "lajkonikiem" :)

Post autor: wyrzucony »

No to by dobić "klienta" proponuję wojskowy karabin w kalibrze co najmniej 0,54 no i ze skrętem gwintu 1:48 no i długosci lufy te minimum 30".
Strzela nie gorzej niż te Hawkeny takie coś jak np. Mississipi i to i kulą i miniakiem.
Prochy też nie wiele trzeba bo od 30 do 46 grain za to można strzelać jednym karabinem na zawodach 4 konurencje jezeli jest dystans 100 m.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Proszę sie nie śmiać, jestem w CP "lajkonikiem" :)

Post autor: slaw29 »

Last - w tym krótkim temacie streściliśmy cały internet. Ile ludzi tyle będzie zdań nawet wydawało by się w oczywistych sprawach. Przy naszej pasji dyskusja i wymiana poglądów sprawia wiele frajdy. Dlatego teraz posłuchaj co zrobić.
Pojedz do sklepu podotykaj, pomacaj, przymierzaj i kupuj to co ci się podoba i dobrze w łapach leży.To jak z kobitą :-D
Pierwsze ma się podobać a strzelać i grzmieć i tak będzie :?:
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Proszę sie nie śmiać, jestem w CP "lajkonikiem" :)

Post autor: Szaddam »

:brawo:
ODPOWIEDZ