Kilka małych pytań odnośnie CP

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
Jakubwroc
Posty: 9
Rejestracja: ndz 05.cze.2016 - 13:10
Moja broń:

Kilka małych pytań odnośnie CP

Post autor: Jakubwroc »

Witam serdecznie, nazywam się Jakub Malec jestem dziennikarzem radiowym ale i czynnie strzelam z amunicji ostrej.

Mam kilka małych pytań :

1. Czy są osoby z Opola bądź okolic które strzelają z Czarnoprochowców ? Sam ostatnio się bardzo tym tematem zainteresowałem i z chęcią spotkałbym się z osobą/osobami które czynnie używają takiej broni, na przeszkolenie , poznanie etc. oraz doradzenie ewentualnego zakupu broni.

2. Jako że jestem redaktorem radiowym chciałbym stworzyć też program na wakacje o alternatywnych formach spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, i tutaj mam na myśli rozwinięcie tematu strzelania z czarnoprochowców.
(szukam chętnych do zrealizowania takiego materiału, gwarantuje dobrą zabawę :) )

3. I ostatnie , Strzelnica myśliwska w Opolu "Otwarta" jest jak najbardziej otwarta ma strzelanie z CP - koszt dla jednej osoby wynosi 10 zł na cały dzień.
Byłam , pytałem i rozmawiałem :)

jeżeli jest ktoś kto jest w stanie pomóc mi w całym przedsięwzięciu jestem dostępny 7 dni w tygodniu 24 godz/h pod numerem - 728 553 001.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Kilka małych pytań odnośnie CP

Post autor: Heron »

Cześć, kurcze, szkoda że tak późno :) dałoby się dziś radę spotkać :)
W razie czego, może się uda podjechać, ale to raczej w następną sobotę ... ale postaramy się skontaktować i pogadać.
Jakubwroc
Posty: 9
Rejestracja: ndz 05.cze.2016 - 13:10
Moja broń:

Re: Kilka małych pytań odnośnie CP

Post autor: Jakubwroc »

Z miłą chęcią, tylko jako że mam taką pracę a nie inną niestety jestem bardzo często zajęty 7 dni w tygodniu. Mam nadzieję że uda się wygenerować trochę wolnego czasu no i nagrać materiał jeżeli ktoś będzie zainteresowany ^^.
a polecasz może jakiś "dobry" sklep z CP na terenie woj.Opolskie,Dolnośląskiego albo Śląskiego ?
Wiem że jest "Target" polecany przez buraka w wa-wie ale aż taki hektar to mnie się nie widzi jechać, chociaż ciekaw jestem specjalnym rabatem jaki oferuje :).
Zauważyłem też że dobrze wyposażony też jest sklep w Wrocławiu _ Militaria , dzwoniłem do nich i muszę powiedzieć że miłe wrażenie odniosłem po tej rozmowie ale brakuje im kilku rzeczy, między innymi smaru na kule.
A myślałem o Rewolwerze Remington 1858 NEW ARMY TARGET 8" KAL.44 w Oksydzie od Uberti, i właśnie...
Pietta czy Uberti ? Cena robi różnicę!!! ;]
Awatar użytkownika
Tommy
Site Admin
Posty: 223
Rejestracja: pt 25.wrz.2015 - 22:05
Lokalizacja: Katowice
Moja broń: BRAK

Re: Kilka małych pytań odnośnie CP

Post autor: Tommy »

Weź Uberti... bez zastanowienia.
Jakubwroc
Posty: 9
Rejestracja: ndz 05.cze.2016 - 13:10
Moja broń:

Re: Kilka małych pytań odnośnie CP

Post autor: Jakubwroc »

Uberti, ale że lepiej wykonane ?
Awatar użytkownika
Tommy
Site Admin
Posty: 223
Rejestracja: pt 25.wrz.2015 - 22:05
Lokalizacja: Katowice
Moja broń: BRAK

Re: Kilka małych pytań odnośnie CP

Post autor: Tommy »

Tak jakość jest stabilniejsza niż u Pietty.
Jakubwroc
Posty: 9
Rejestracja: ndz 05.cze.2016 - 13:10
Moja broń:

Re: Kilka małych pytań odnośnie CP

Post autor: Jakubwroc »

Dzięki, ale i tak mam jeszcze wiele pytań. Kto przygarnie mnie na przeszkolenie ? :D
Awatar użytkownika
Tommy
Site Admin
Posty: 223
Rejestracja: pt 25.wrz.2015 - 22:05
Lokalizacja: Katowice
Moja broń: BRAK

Re: Kilka małych pytań odnośnie CP

Post autor: Tommy »

Gdzieś widzę Opole więc chyba do nas masz za daleko :(
Jakubwroc
Posty: 9
Rejestracja: ndz 05.cze.2016 - 13:10
Moja broń:

Re: Kilka małych pytań odnośnie CP

Post autor: Jakubwroc »

a gdzie dokładnie ? Btw. odwiedziłem dzisiaj wszystkie sklepy i hurtownie myśliwskie na terenie Opola... Heh szkoda gadać :D nikt się czarnym prochem nie zajmuje...
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Kilka małych pytań odnośnie CP

Post autor: Szaddam »

... na Śląsk czarny :-D
W sobotę, na strzelnicy w Siemianowicach mamy "tradycyjne" już spotkania. A wcześniej np. w Pentagonie jakieś zakupy możesz zrobić (www.pentagon.pl)
Jakubwroc
Posty: 9
Rejestracja: ndz 05.cze.2016 - 13:10
Moja broń:

Re: Kilka małych pytań odnośnie CP

Post autor: Jakubwroc »

Nim zrobię zakupy chce poznać, zastanowić się i zobaczyć :) Rewolwer to jedno ale hmmm i tutaj pewnie niektórzy rzucą mi się do gardła, kusi mnie karabin z współczesną optyką :D i nie nie zamierzam startować w żadnych zawodach, ani utrzymywać ducha czasu etc etc. muszę mieć fun na strzelnicy a strzelanie długodystansowe z replik to może być coś godnego uwagi :)
już zostałem wyklęty czy jeszcze nie ? ^^
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Kilka małych pytań odnośnie CP

Post autor: Szaddam »

Dlaczego ktoś miałby Cię wyklinać? Jak na dziś, nie powstały żadne stronnictwa (np. Dozgonnych Wielbicieli Sześciostrzałowców) propagujące ostracyzm wobec wielbicieli innych typów broni rozdzielnego ładowania. 8-)

Dodam jeszcze: najbliższa sobota to ostatnia okazja na spotkanie na strzelnicy, przed sierpniem (Rozporządzenie MSWiA). :-x
Jakubwroc
Posty: 9
Rejestracja: ndz 05.cze.2016 - 13:10
Moja broń:

Re: Kilka małych pytań odnośnie CP

Post autor: Jakubwroc »

Why ? Od sierpnia Cp zabronione będzie czy coś nie wiem ?
Jakubwroc
Posty: 9
Rejestracja: ndz 05.cze.2016 - 13:10
Moja broń:

Re: Kilka małych pytań odnośnie CP

Post autor: Jakubwroc »

A dobra już rozumiem. SDM :)
Mazi
Posty: 64
Rejestracja: wt 17.paź.2006 - 12:51
Lokalizacja: Sławków / Opole / Londyn
Moja broń: brak

Re: Kilka małych pytań odnośnie CP

Post autor: Mazi »

Bywam dosyć często w Opolu w weekendy a nie postrzelałeś jeszcze to możemy się umówić. Posiadam rewolwer jak i karabin, więc można popróbować wszystkiego.
ODPOWIEDZ