Kilka pytań świeżaka

podstawowe informacje
K9G
Posty: 9
Rejestracja: pt 15.kwie.2016 - 13:49
Moja broń:

Kilka pytań świeżaka

Post autor: K9G »

Witam wszystkich bardzo serdecznie,
Od jakiegoś czasu zacząłem się interesować bronią i stwierdziłem, że z powodu potrzeby posiadania pozwolenia na broń na pewno nie odpuszczę tematu. Trochę poczytałem i wiem, że cp to jest to. Strzelanie, rozkręcanie i konserwowanie sprzętu to na pewno fajna zajawka. W związku z tym mam kilka pytań, bo na dzień dzisiejszy jestem jeszcze zielony. Mam 31 lat, za niedługo się przeprowadzam i będę miał do strzelnicy Pasternik w Krakowie niecały kilometr, mam 2 sklepy z bronią w mieście, więc nic tylko czas przejść z planów do czynów. Trochę poczytałem i wiem, że chcę mieć rewolwer .44. Firmy są 2. Remington lub Rogers&Spencer.

1. Jak by mi ktoś mógł pokrótce opisać jakie są różnice między tymi rewolwerami, bo opisów żadnych nie mają a ceny są od 1,5k do 2,2k.

a - Remington 1858 New Army Target kal. 44
http://atenagun.pl/bron-czarno-prochowa ... et-kal-44/

b - Remington 1873 Single Action Ottone Nickel kal. 44
http://atenagun.pl/bron-czarno-prochowa ... -kal-44-2/

c - Rewolwer Remington 1858 New Model Army kal. 44
http://atenagun.pl/bron-czarno-prochowa ... my-kal-44/

d - Remington 1858 New Army Inox kal. 44
http://atenagun.pl/bron-czarno-prochowa ... ox-kal-44/

e - no i ten Rogers&Spencer .44
http://archiwum.allegro.pl/oferta/rewol ... 49289.html

Jakie poszczególne modele mają zalety i wady? Któreś od razu możecie odrzucić z powodu jakiś wad fabrycznych?

2. Rozumiem, żeby ponownie załadować kule po wystrzeleniu to trzeba ściągnąć bęben? Są jakieś inne opcje?
3. Czy kupując nowy rewolwer też trzeba uważać, aby był dobrze spasowany i nie miał nadmiernych luzów, itp? Jestem laikiem, więc to może być problem.
boligonit
Posty: 9
Rejestracja: wt 15.mar.2016 - 11:54
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: boligonit »

Po pierwsze Remington lub Rogers&Spencer to nie firmy które produkują te repliki.
Firmy które produkują te cacka do których podałeś linki to Davide Pedersoli i F.LLI Pietta.
Do załadowania bębnów nie potrzebujesz ich wyjmować, mają pobojczyk.
A tak naprawdę to idź na strzelnice pogadaj podotykaj i zobaczysz co Ci pasi.
Ja jestem zwolennikiem karabinów ale ostatnio wpadł mi w oko Colt 1851 Navy Revolver i go kupiłem nie patrząc kto co napisał o jego producencie i po prostu go uwielbiam.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: Heron »

Zacznijmy od podstaw:
http://blackpowder.pl/gdzie-mozna-kupic ... oprochowa/

W większości różnica jest w modelach - kupujesz co Ci się podoba. Bo rozumiem że ma być rama zamknięta. Zostaw na początek Rogers&Spencer w spokoju ... chyba że masz okazję kupić, to się nie zastanawiaj - pamiętaj że ich już nie produkują i części nowych raczej nie będzie. Ceny są raczej w granicach 3000-5000 zł i taniej ciężko coś dobrego odszukać ... link podałeś z 2014 roku ... ceny były inne ...

W sklepach masz przeważnie: Remington 1858 New Model Army kal. 44 - więc, zostań przy nim ... jako najpopularniejszy na początek. Po pewnym czasie, sam zdecydujesz co warto posiadać ...

Ładowanie - nie ściągasz bębna. Ładujesz normalnie ... za chwilkę się pojawi film...

Jeśli obawiasz się luzów, szczelin, rys ... kup nowy w lokalnym sklepie. Masz gwarancję i możliwość osobistego zobaczenia oraz wyboru rewolweru :)

Przed zakupem odwiedź strzelnicę ... naprawdę warto ... najpierw sprawdzić co się chce ...
K9G
Posty: 9
Rejestracja: pt 15.kwie.2016 - 13:49
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: K9G »

Ok dzięki, właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. A z tą strzelnicą to jak to wygląda dokładnie? Idę tam i mają na stanie tego remingtona kiedy chce, czy muszę się z kimś umówić kto ma?
Krzychu
Posty: 3
Rejestracja: pt 15.kwie.2016 - 18:54
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: Krzychu »

Podczepię się pod temat z racji jego nazwy (przyp. "Kilka pytań świeżaka"). Kilka dni temu pisałem już na kanale na FB o zakupie pistoletu Pedersoli Kentucky .45 w wersji kapiszonowej. Czytam na różnych forach, kanałach, stronach internetowych i filmikach na YT o broni czarnoprochowej, żeby mieć już samemu jakieś pojęcie chociaż dotyczące czyszczenia broni zanim przyjdzie mi EKB i następna wypłata na resztę akcesoriów. Stąd też moja prośba, czy ktoś może mi wypunktować wszelki sprzęt niezbędny do czyszczenia i do przygotowania się do wyprawy na strzelnicę?

Póki co posiadam:

-Pistolet
-Ochronniki słuchu wraz z okularami
-walizeczka na broń
-Starter
-flejtuchy
-Przybornik do kominków

Nie wiem natomiast (milion pięćset sto dziewięćset opinii) czym broń konserwować, ile jakich preparatów i do czego używać? Rozumiem że do czyszczenia lufy, usuwania nagaru jest inny preparat, do drewna inny, do kominków inny, do natłuszczania inny, ale jaki konkretnie?
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: Heron »

K9G pisze:Ok dzięki, właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. A z tą strzelnicą to jak to wygląda dokładnie? Idę tam i mają na stanie tego remingtona kiedy chce, czy muszę się z kimś umówić kto ma?
Nie. Umawiasz się z osobami, które posiadają taką broń - daj znać na grupie FB ... kto, gdzie i kiedy się wybiera. Zmawiacie się ... i już ... zabawa na całego.

Co do ładowania:

https://www.youtube.com/watch?v=zez6rJn3mu8
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: Heron »

Krzychu pisze:...
Nie wiem natomiast (milion pięćset sto dziewięćset opinii) czym broń konserwować, ile jakich preparatów i do czego używać? Rozumiem że do czyszczenia lufy, usuwania nagaru jest inny preparat, do drewna inny, do kominków inny, do natłuszczania inny, ale jaki konkretnie?
Dajcie mi chwilkę, za chwilkę skończę to co potrzebne ... piszę artykuł :)
Będzie dostępny ... ale oczywiście zachęcam do dyskusji. W razie czego będę uzupełniał.

Masz już:
-Pistolet
-Ochronniki słuchu wraz z okularami
-walizeczka na broń
-Starter
-flejtuchy
-Przybornik do kominków

Brakuje:
-wycior +końcówki
-kule
-proch (!!!VERY VERY Ważny!!! ;) )
-smar do flejtuchów
-kapiszony (kupuj na razie 100 sztuk)

reszta z czasem ... :)
Krzychu
Posty: 3
Rejestracja: pt 15.kwie.2016 - 18:54
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: Krzychu »

Heron pisze:
Krzychu pisze:...
Nie wiem natomiast (milion pięćset sto dziewięćset opinii) czym broń konserwować, ile jakich preparatów i do czego używać? Rozumiem że do czyszczenia lufy, usuwania nagaru jest inny preparat, do drewna inny, do kominków inny, do natłuszczania inny, ale jaki konkretnie?
Dajcie mi chwilkę, za chwilkę skończę to co potrzebne ... piszę artykuł :)
Będzie dostępny ... ale oczywiście zachęcam do dyskusji. W razie czego będę uzupełniał.

Masz już:
-Pistolet
-Ochronniki słuchu wraz z okularami
-walizeczka na broń
-Starter
-flejtuchy
-Przybornik do kominków

Brakuje:
-wycior +końcówki
-kule
-proch (!!!VERY VERY Ważny!!! ;) )
-smar do flejtuchów
-kapiszony (kupuj na razie 100 sztuk)

reszta z czasem ... :)
A jak to z tymi flejtuchami jest, smarować bezpośrednio przed strzelaniem? Do pistoletów stosować dodatkowo przybitkę? Przy skoku gwintu 1:18 stosować pocisk czy kule?
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: Stefanek »

Myślę Krzychu, że najlepiej zrobisz, jak poświęcisz ze dwa wieczory na przestudiowanie chociażby tego forum plus parę filmów na YT. Znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania i jeszcze na kilka innych, o których teraz nawet nie masz pojęcia, że trzeba je zadać :D
Jak teraz zaczniemy odpowiadać na Twoje pytania, to trzeba będzie całe forum przepisać od nowa :D
Nie piszę tego, żeby Cię zniechęcać czy dołować. Nie chcę też, żeby ktokolwiek myślał, że chcę się jakoś wywyższać. Jeszcze niedawno byłem dokładnie takim świeżakiem jak Ty. Naprawdę wszystkie Twoje pytania zostały już dawno na tym forum zadane i spokojnie znajdziesz tu wszystkie odpowiedzi.
Krzychu
Posty: 3
Rejestracja: pt 15.kwie.2016 - 18:54
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: Krzychu »

Już tyle forów i filmików obejrzałem, że powoli mi się to wszystko miesza i sam nie wiem :) Oczywiście wszystko i tak wyjdzie w "praniu" na strzelnicy. Dzięki :>
boligonit
Posty: 9
Rejestracja: wt 15.mar.2016 - 11:54
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: boligonit »

K9G pisze:Ok dzięki, właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. A z tą strzelnicą to jak to wygląda dokładnie? Idę tam i mają na stanie tego remingtona kiedy chce, czy muszę się z kimś umówić kto ma?

podesłałeś linki od atenagun a z tego co wiem to możesz ich towar wypróbować na strzelnicy (przynajmniej tak było)
tylko nie wiem czy tyczy się to tez czarnoprochowców bo z nitro tak było na 100%
K9G
Posty: 9
Rejestracja: pt 15.kwie.2016 - 13:49
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: K9G »

Generalnie to wybór zawęził się do 2 modeli.

1. New Model Army Inox
http://sharg.pl/product-pol-107124-Rewo ... GS44-.html

2. New Model Army
http://sharg.pl/product-pol-106279-Rewo ... GA44-.html

Inox jest dla mnie dużo ładniejszy i jak dla mnie walory estetyczne robią robotę. Czarny też nie jest zły. Jakie są między nimi różnice? Parametry widzę, że są takie same. Czy stal Inoxa jest jakiejś lepszej jakości? Czy czarny nie jest nierdzewny? Ceny części też są droższe. Jeżeli chodzi tylko o kolor to różnica w cenie 40% to trochę dużo. Jak wygląda brudzenie/czyszczenie/konserwacja Inoxa względem zwykłego?

edit: ok doczytałem.
Teraz ostatnie pytanie.
Jak wygląda brudzenie/czyszczenie/konserwacja Inoxa względem zwykłego?
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: Heron »

K9G pisze:Jak wygląda brudzenie/czyszczenie/konserwacja Inoxa względem zwykłego?
Czyści się dokładnie tak samo. Tymi samymi szczotkami i środkami. Jedyna różnica - nie zardzewieje :) jeśli dasz do zmywarki ... (też to stosowali).

Ogólnie - walory estetyczne decydują ...
K9G
Posty: 9
Rejestracja: pt 15.kwie.2016 - 13:49
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: K9G »

A z czasem ten walor estetyczny nie jest gorszy? Nie matowieje, szarzeje itp? Ogólnie jeszcze obiło mi się, że dużo osób ze środowiska cp słabo patrzy na ludzi, które mają ten rewolwer w wersji Inox, bo w tych czasach nie było takiej wersji. Podobno to jest wiocha. Prawda to? :)
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: .44 »

Inox w epoce czarnego prochu nie istniał , to wynalazek z początku XX wieku . Raczej nie wiocha a parada równości :D
ODPOWIEDZ