Kilka pytań świeżaka

podstawowe informacje
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: slaw29 »

Kiedyś miałem podobne dylematy i długo przekopywałem internet. Miły Pan w Pentagonie wytłumaczył mi że nierdzewa ma mniejszą trwałość jeśli chodzi o strzelanie . Ma to znaczenie jeśli dużo strzelasz i wtedy wychodzi przewaga stali nad inoxem.
Polecił kupno droższego o stówkę HEGE Uberti w czarnej oksydzie i z pełnym przekonaniem powiedział że będę zadowolony :rogers:

Pierwsze strzelania były tragiczne ale po oddaniu :rogers: w ręce gościa który strzela już rok dowiedziałem się że sprzęt jest bardzo dokładny i powtarzalny ino ja jestem dupa a nie strzelec :-D

Targety i inne inoxy ładnie wyglądają ale przyzwoite wyniki osiągniesz na normalnych przyrządach z epoki i normalnej stali. Inox jest fajny ale zawodowcy używają tradycyjnej czarnej oksydy ;) ze zwykłymi celownikami.

Więc jeśli chcesz zestaw to polecam Hege Uberti 8 czarna oksyda kulki 454 około gramu czecha .... 24 grainy kaszy manny smar 2 i zaczynasz strzelać :-D
Mandrake
Posty: 45
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:17
Lokalizacja: Wyspa Wolin
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: Mandrake »

Szaddam to ma być strzelanie relaksacyjne, nie żadne rekordy w skupieniu na tarczy :D
Slaw29 właśnie mieszane uczucia mam z tagetemale z inoxem to mi ćwieka zaklepałeś. Negatywna opinia odnośnie nierdzewki. Daje do zastanowienia
Mandrake
Posty: 45
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:17
Lokalizacja: Wyspa Wolin
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: Mandrake »

To pochwale się, kupiłem inoxa 8 cali target w Dr.Gun :D Zobaczymy jak się będzie sprawował. Teraz jestem na etapie załatwiania EKB, więc na razie uczę się go składać i rozkładać. Póki co zadowolony :ok:
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: Szaddam »

@Mandrake, witamy w świecie CP :brawo:
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: slaw29 »

Jak naoliwisz PKB oliwką wszystkie pazurki i to co wpływa na pracę bębna ..... to bęben powinien sam wskakiwać .
Oliwka PKB czyni cuda w pracy bębna i w jego wkładaniu .
Mandrake
Posty: 45
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:17
Lokalizacja: Wyspa Wolin
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: Mandrake »

Póki co jest tak naoliwiony fabrycznie, że chodzi jak masełko 8)
Oldzbig
Posty: 1
Rejestracja: sob 11.lis.2017 - 15:06
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: Oldzbig »

Kto, gdzie, kiedy ? Na Mazowszu najlepiej na południu od W-wy zechce powiedzieć co i jak robić aby się dobrze bawić strzelaniem z broni cp. Wiem że nie są to tanie usługi a kolegów w branży nie posiadam. Kupiłem już Remingtona 44 + osprzęt i kapiszony, reszty i umiejętności brak ale chęć do opanowania tematu jeszcze jest. Proszę o pomoc i wskazówki.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: Szaddam »

Na ZKS organizowane są kursy obsługi broni CP. Koszt nie jest zabijający.
Pomyśl nad udziałem w takim kursie!
Tam, nie dość, że poznasz podstawy, to jeszcze potem pozwolą Ci tam korzystać ze strzelnicy (bez tego kursu nie masz wstępu na tor, na ZKS).
shaq34
Posty: 1
Rejestracja: pn 13.lis.2017 - 11:15
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: shaq34 »

Witam, Prosiłbym o pomoc . Jestem mieszkańcem Włocławka woj.kuj-pom . Posiadam remingtona 5,5 cala w inoxie . Zakupiony dopiero co . Niestety nie posiadam europejskiej karty broni . Prosiłbym o pomoc .
Jak to się mówi oczywiście odwdzięczę się również . Z góry dziękuje za Pomoc .
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kilka pytań świeżaka

Post autor: FunkyKoval5 »

EKB nie jest Ci niezbędne kolego...olej to i się nie przejmuj.
Zacznij od zgromadzenia kilku naprawdę niezbędnych elementów tej zabawy...proch, kapiszony, przybitka, kulki, pociski, smar, chemia do czyszczenia i konserwacji i dobry wycior że szczotkami, może praska...
ODPOWIEDZ