Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

podstawowe informacje
RONIN
Posty: 17
Rejestracja: śr 21.gru.2016 - 12:14
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Moja broń:

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: RONIN »

Ostatnio miałem zaladowanego remingtona 7m-cy (patrony w bibulce kaszka kapiszony na Kominkach
i odpalił wszystkie komory tak samo jak 50 przygotowanych patronów.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: slaw29 »

Może historia tego typu .
https://www.pch24.pl/co-za-absurd--8-la ... 553,i.html

Nikt wam nie zabroni nosić ładować przechowywać . Problem zacznie się w momencie jak wystrzeli poza strzelnicą nawet w ziemię i nikomu nic się nie stanie Nawet jak piedutnie w domu może być wielki problem . Może koledzy lubią sex analny albo mnóstwo pieniążków wydanych na adwokata . Ale takie sprawy kosztują całe mnóstwo kasy albo duży ból dupy . Jako młodzi jesteście szczególnie poszukiwani pod celą . /ingerencja Moderatora/

Wystarczy tylko małe jebut , też 8 lat jak się klepie biedę i nie ważne czy kaliber 31 czy 44 ;) :-D
Nikt się nie będzie pytał czy był kaszka z kukurydzy czy bez kaszki , czy była bibułka i jaki kapiszon . Prawo bez ceremonialnie i bez względów prowadzi egzekucję paragrafów .

Po co się prosić samemu o kłopoty ?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: mar_kow »

RONIN pisze: pn 19.lis.2018 - 18:29 Ostatnio miałem zaladowanego remingtona 7m-cy (patrony w bibulce kaszka kapiszony na Kominkach
i odpalił wszystkie komory tak samo jak 50 przygotowanych patronów.
Ale to dowód na co?? Że właściciel ma zachowania paranoidalne czy po prostu lekceważąca wszystko głupota ??
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: gondoljerzy »

mar_kow pisze: pn 19.lis.2018 - 21:52
RONIN pisze: pn 19.lis.2018 - 18:29 Ostatnio miałem zaladowanego remingtona 7m-cy ... i odpalił wszystkie komory...
Ale to dowód na co?? Że właściciel ma zachowania paranoidalne czy po prostu lekceważąca wszystko głupota ??
Dowód wyłącznie na to, że rewolwer był przechowywany w suchym miejscu.
Z braku danych, inne wnioski to lekka konfabulacja.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: mar_kow »

gondoljerzy pisze: wt 20.lis.2018 - 09:24 [...]
Dowód wyłącznie na to, że rewolwer był przechowywany w suchym miejscu.
Z braku danych, inne wnioski to lekka konfabulacja.
Jeżeli był w miejscu nie tylko suchym ale zabezpieczonym przed osobami trzecimi (zwłaszcza dziećmi) to wtedy można mówić o konfabulacji. Znane są niestety przypadki trzymania w suchej otwartej szafie gdzie często przyjeżdżają dzieciaki w odwiedziny... Nawet jeśli nie były założone kapiszony to nie stanowi problemu dla ciekawego 5 latka jeżeli leżały obok załadowanej broni... A już pisanie o tym na Forum to przejaw totalnej głupoty...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: RedGuy »

mar_kow pisze: wt 20.lis.2018 - 11:28
gondoljerzy pisze: wt 20.lis.2018 - 09:24 [...]
Dowód wyłącznie na to, że rewolwer był przechowywany w suchym miejscu.
Z braku danych, inne wnioski to lekka konfabulacja.
Jeżeli był w miejscu nie tylko suchym ale zabezpieczonym przed osobami trzecimi (zwłaszcza dziećmi) to wtedy można mówić o konfabulacji. Znane są niestety przypadki trzymania w suchej otwartej szafie gdzie często przyjeżdżają dzieciaki w odwiedziny... Nawet jeśli nie były założone kapiszony to nie stanowi problemu dla ciekawego 5 latka jeżeli leżały obok załadowanej broni... A już pisanie o tym na Forum to przejaw totalnej głupoty...
Czy to nie jest aby lekkie zbaczanie z tematu? Tytuł a zarazem pytanie był "Jak długo broń CP może być nabita prochem?", nie gdzie i jak można przechowywać nabitą broń. Już kiedyś była o to awantura po co to powielać?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: Wycior »

Dureń nie powinien mieć broni. Dlatego w ramach sprawdzania kandydata do pozwolenia na broń testuje się m.in. elementarną inteligencję. Jeżeli ktoś na (gwarantowanie) monitorowanym forum pisze pierdoły i chełpi się np. przechowywaniem/przewożeniem załadowanej broni to jest nie tylko skończonym durniem ale i osobnikiem aspołecznym, który w celu dla zaistnienia na forum zapoda każdą bzdurę, nie bacząc na to czy nie zaszkodzi w ten sposób całej społeczności.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: RedGuy »

Więc cały temat powinien się zakończyć na stwierdzeniu że takie przechowywanie jest niebezpieczne i głupie. Tymczasem temat się rozciągnął i okazuje się że sporo osobników takie praktyki prowadzi.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: Wycior »

Nawet jeżeli tak robią to niech przynajmniej mają świadomość tego co czynią i siedzą cicho.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: mar_kow »

RedGuy pisze: wt 20.lis.2018 - 20:32 Więc cały temat powinien się zakończyć na stwierdzeniu że takie przechowywanie jest niebezpieczne i głupie. Tymczasem temat się rozciągnął i okazuje się że sporo osobników takie praktyki prowadzi.
Często jest tak że ktoś "podpuszcza" temat a rzesza matołów (bo inaczej nie można nazwać) testuje żeby później zaistnieć inteligentnym wpisem na Forum... Albo kupił "gnata"/'klamkę" bo bez zezwolenia...
Sorki że reaguję na gorąco ale nie toleruję głupoty choć jest tak powszechna...
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: jedna_brew »

no cóż, trzymanie naładowanej broni CP może być jak najbardziej przydatne, poniżej przykład z czerwca tego roku z Polski:

https://gazetawroclawska.pl/strzelanina ... r/13278704

mały skrót:
* nieudana próba wymuszenia haraczu
* obrzucenie domu koktajlami mołotowa (!)
* no i teraz nasza super policja bada czy doszło do uzasadnionego użycia broni w obronie własnej.

prawda jest taka że zdarzają się ekstremalne sytuacje i wtedy nabity przestarzały rewolwer może uratować ci zdrowie, majątek a może nawet i życie. generalnie można powiedzieć że w Polsce trzymanie nabitej broni w domu (nieważne jakiej) jest w praktyce zupełnie niepotrzebne, to nie Ameryka Południowa czy jakiś tam Meksyk. w zdecydowanej większości wypadków, ktoś kto trzyma nabitą broń w domu robi to nie z powodu jakiegoś realnego zagrożenia, tylko żeby się pewniej poczuć. proponuję zatem podejść z rozsądkiem do tematu: tak, da się trzymać nabitą broń czarnoprochową przez długi okres czasu i ona finalnie wypali. pytanie tylko po co?
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: RedGuy »

Cóż przez naszą chorą polską demokrację trzymanie załadowanej broni jest równie niebezpieczne co nieposiadanie jej. Nie masz, ktoś cię napadnie i jesteś zdany na łaskę bandyty. Możesz stracić mienie, zdrowie a nawet życie. Masz załadowaną i użyjesz do obrony natychmiast w oczach stróżów prawa ty jesteś ten zły. Zaczyna się dociekanie czy aby na pewno powinieneś użyć i jak tylko znajdą jakieś uchybienie a przy tak zagmatwanym prawie znajdą, z dziką rozkoszą posadzą cię do wyjaśnienia. Przekiblowanie choćby kilka miesięcy wiąże się z utratą pracy i problemami w rodzinie. Podsumowując jak się nie odwrócić d... z tyłu.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: jedna_brew »

RedGuy pisze: czw 22.lis.2018 - 09:29 Podsumowując jak się nie odwrócić d... z tyłu.
dokładnie...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: RedGuy »

Ach prawda, zapomniałem jeszcze o nieszczęśliwych wypadkach typu osoba niepowołana jakimś cudem dorwie się do twej broni, czy przypadkowy wystrzał. Może być problem gdy masz zatargi z kimś kto wie że masz broń (sąsiad, znajomy czy osobnik z rodziny). Delikwent udaje się na komisariat i powiadamia że groziłeś mu bronią i przy okazji zabierze ze sobą kumpla w charakterze światka. Nie będą badać czy koleś mówi prawdę tylko czy ty masz broń, czy trzymasz załadowaną i po co, a koniec końców cię ugotują.
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: Flash »

Pomijając bezpieczeństwo i sensowność takiego postępowania....
To jest osobna sztuka jak ładować żeby mogło długo leżeć i wypaliło. Trzeba się tego nauczyć niezależnie poza zwykłym strzelnicowym ładowaniem, celowaniem itd. Ładujesz, leżakujesz, sprawdzasz aż się nauczysz lub stwierdzisz, że to nie dla ciebie bo to możliwe.
Podstawowym problemem jest ładowanie tuż po myciu - wilgoć w kominkach i kanałach zapałowych zależnie od konstrukcji (np. GG derringer, dno lufy w karabinach i strzelbach gdzie zbiera się kupa syfu itp).
Druga sprawa to transfer wilgoci z przybitki do prochu ew. kapiszonów jak je zakładasz.
Żeby robić to przewidywalnie trzeba wykonać wiele cykli aż do perfekcji. Po drodze będzie dużo rozładowywania nieodpalających komory/lufy.
Zablokowany