Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

podstawowe informacje
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Możesz ten skan tu zamieścić ? Poczytał bym.
prymek
Posty: 6
Rejestracja: pt 04.gru.2015 - 08:26
Moja broń:

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: prymek »

witam,
nawet jak ja zasmaruje tym smarem i filce tez zamocze w nim (no wlasnie trzeba moczyc czy nie) i bede trzymal w mieszkaniu to moze sie okazac ze nie bede jej mogl uzyc wrazie ... ?
mam jeszcze pytanko: czy szafa pancerna musi byc przymocowana na stale (i do czego? moze byc np. w szafie i do szafy?) i czy musi byc w mieszkaniu a nie np. w piwnicy czy garazu?
pzdr
Awatar użytkownika
Tommy
Site Admin
Posty: 223
Rejestracja: pt 25.wrz.2015 - 22:05
Lokalizacja: Katowice
Moja broń: BRAK

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: Tommy »

Osobiście trzymałem w domu Inox-a nabitego przez 2 miesiące, korozji brak (kominki są rdzewne).
Bron wystrzeliła bez problemu a pozostałości dały się doczyścić do stanu pierwotnego.
Proch czeski, kapiszony czescie, smar ŁT-2.

Dodam że Inox-y mają nierdzewny korpus, bęben, kurek i sprężynę popychacza, reszta rdzewieje.
Pietta dodatkowo ma nieoksydowane kominki, rdzewne.
atomboy
Posty: 3
Rejestracja: sob 09.kwie.2016 - 19:58
Moja broń:

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: atomboy »

6 miesięcy trzymałem nabitego derringera .45 w domu (w szafie pancerne lufa w stronę worka z piaskiem) trochę w ramach testu trochę na wszelki wypadek. Po rozbrojeniu brak śladów korozji jakich kolwiek, wszystko się doczyściło do stanu pierwotnego bez problemu. Wystrzał również bez problemu, kapiszony zalane woskiem - ładunek prochowy w papierowym patronie. Kolega trzymał tak Rogera kilka tygodni i też brak śladów korozji. Produkty spalania prochu są agresywne a nie sam proch. Dobrze uszczelniony wystrzeli nawet pod wodą gdzieś widziałem na YT testy
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: mkl1 »

:kastro: Gratulacje

A możesz mi powiedzieć PO CO trzymałeś załadowanego"??? przecież RP to nie dziki zachód...
No chyba że... cos przeoczyłem
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: .44 »

Fajny bajer : "6 miesięcy trzymałem nabitego derringera .45 w domu (w szafie pancerne lufa w stronę worka z piaskiem) trochę w ramach testu trochę na wszelki wypadek." :D Następny bajkopisarz ...
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: Bready »

Mi by sie tego worka z piaskiem nie chcialo wnosic do domu :D.
A ze czasem w sezonie na odprzodowa wroce do domu z zaladowanym karabinem skalkowym czy kapiszonowym tez bywa.
Kiedys potrafilem z tym isc do lasu nazajutrz rano ,teraz rozladowuje grajcarem.
Zwlaszcza w skalce proch potrafi zawilgotniec przez otwor zapalowy.
Od czasu gdy przu rozladowywaniu grajcarem znalazlem wilgotny proch pod pociskiem (woda w czasie deszczu musiala sie dostac przez lufe) rozladowuje po kazdym powrocie z polowania.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: .44 »

Był sobie czarnowidz , był mmacośtam , przychodzą następni . Jeden miał monopol na jedyną słuszną rację , drugi strzelał w Ameryce koło Czarnkowa https://www.google.pl/maps/place/Czarnk ... 0c00921d49 wycinał drzewa i zaraz sadził nowe , a teraz mamy gościa co w sejfie przechowuje worki z piaskiem ...


A Amerykę to my swoją mamy . https://www.google.pl/maps/place/Ameryk ... eada37fb07
Pod Olsztynkiem . :D
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: Bready »

Film to on zlinkowal autentyczny z USA.
Cyrk sie zaczal jak zaczal opisywac teren i sadzenie nowych drzew :-D

P.S.
W sasiednim watku z Deerringera na 50 m strzelaja ;)
Awatar użytkownika
SP5L
Posty: 34
Rejestracja: śr 12.kwie.2017 - 15:17
Lokalizacja: Warszawa Pr.Poł.
Moja broń: Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8

Re:

Post autor: SP5L »

peacemaker pisze: ndz 08.cze.2014 - 16:00
Potwierdzam , noszenie broni CP i to załadawanej jest w Polsce legalne a to za sprawą luki w prawie tj. Ustawy o Broni i amunicji mam skan pisma z Policji , który to potwierdza

Witam Kol. PEACEMAKER pisze "MAM" ale pokazać nie chce :brawo: takie życie :piwo:
Pozdrawiam Edek
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: .44 »

odgrzewasz kolego rocznego kotleta, skan odpowiedzi na pytanie czy można nosić broń bezpozwoleniową widziałem na beżowym forum
Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:29
Lokalizacja: Jaworzno
Moja broń: palna
Kontakt:

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: MicromaX »

tu odpowiedz na moje pytanie odnosnie noszenia i strzelania poza strzelnica.

nosic mozna, zaladowana, strzelac tylko na strzelnicy obrona konieczna jak to obrona konieczna trzeba znac przepisy.
Załączniki
8006770_DSC_1635.JPG
Awatar użytkownika
Leszek.sz.
Posty: 93
Rejestracja: wt 07.cze.2016 - 19:07
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: Leszek.sz. »

Ok, luka jest w przepisach. Jak zaczną się incydenty to szybko zniknie możliwość noszenia CP. Także nie rozpędzałbym się i nie afiszował z tym na zasadzie ''bo mogę''
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: slaw29 »

Też jestem przeciw noszeniu rewolweru w kaburze poza strzelnicą. Jeśli kogoś poniesie i sięgnie po załadowany rewolwer to tak się wpierdoli w kłopoty że szybko dojdzie do wniosku że chyba lepiej było go nie wyciągać.

Kto oglądał łowcę pedofilów ostatnio na TVP 2 ? Gość wyciongnoł chyba remika i zaczoł napierdalać do pedofila :-D
Prowadzący na koniec programu powiedział że sprawę bada prokuratura. Jeszcze kilku takich pojebanych co im się milicja obywatelska marzy i nawet na strzelnicach sobie nie postrzelamy.
Awatar użytkownika
SP5L
Posty: 34
Rejestracja: śr 12.kwie.2017 - 15:17
Lokalizacja: Warszawa Pr.Poł.
Moja broń: Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: SP5L »

Powiem koledzy tyle przez 3 tygodnie nosiłem załadowany Rem Pocket 31 i w mieście i nad rzeką na działce - sam chciałem sprawdzić co z tym zawilgotnieniem prochu ? po pojechaniu na strzelnicę i założeniu kapiszonów nie było żadnego problemu mimo że nad rzeką nie było za pogodnie i padał deszcz. :brawo:
Zablokowany