Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

podstawowe informacje
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: mar_kow »

slaw29 pisze: pn 19.lis.2018 - 19:11 [...]
Nikt wam nie zabroni nosić ładować przechowywać . Problem zacznie się w momencie jak wystrzeli poza strzelnicą nawet w ziemię i nikomu nic się nie stanie Nawet jak piedutnie w domu może być wielki problem . [...]
Święta prawda...
A swoją drogą prośba do moderatora o "odwieszenie" Kolego @slaw29. Myślę że czasami wyrażając się dobitnie skutecznie gasi zapaleńców...
slaw29 pisze: pn 19.lis.2018 - 18:59 [...]Kolega Derek jest systematyczny i staranny to może będzie się mu chciało prowadzić selekcję i usuwanie tematów poniżej godnego poziomu .
Tematów prowokacyjnych i rzutujących na poczytalność środowiska .
Chyba nigdy i nigdzie nie zdarzyło mi się spotkać w realu tak " tumowatego " podejścia do broni jak tutaj w niektórych wątkach . [...]
Nie pomogło mu nawet podlizywanie... :lol:
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: Marek »

A za co w ogóle wyleciał ?
Bo nie zauważyłem.
Coś nowego ?
Stare grzeszki ?
Czy tak dla zemsty ?
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: wyrzucony »

Marek masz sklerozę czy jak ?
viewtopic.php?f=10&t=4843&start=30#p38688

Co do kol. slaw29 to niebawem jego czas "urlopu" się skończy.
I to koniec co do zaśmiecania tego tematu jakimiś nie związanymi z nim problemami.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: Marek »

Z tego linku nic nie wynika.

Z drugiej strony taki ważny temat jak długo można przechowywac remika pod poduszką w istocie jest wart chociażby przyklejania bo to wane podstawowe informacje dla nowych.
Jakiś poradnik powinien powstać.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: Wycior »

Ponowne wynajdywanie koła nie jest potrzebne. W epokowej literaturze są praktyczne, sprawdzone recepty jak ładować i zabezpieczać broń kapiszonową aby zachowała gotowość do strzału nie tylko po dłuższym przechowywaniu ale i zanurzeniu w wodzie. Dotyczy to broni długiej, pistoletów kieszonkowych i oczywiście rewolwerów. Na szczęście w dobie spowodowanego przez telewizję i youtube rozwodnienia umysłów oraz ogólnego zaniku umiejętności percepcji tekstu pisanego, nie ma wielkiego zagrożenia aby ta tajemna wiedza miała wpaść w niepowołane ręce.
Awatar użytkownika
SP5L
Posty: 34
Rejestracja: śr 12.kwie.2017 - 15:17
Lokalizacja: Warszawa Pr.Poł.
Moja broń: Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: SP5L »

slaw29 pisze: pn 19.lis.2018 - 19:11 Święta prawda...
A swoją drogą prośba do moderatora o "odwieszenie" Kolego @slaw29. Myślę że czasami wyrażając się dobitnie skutecznie gasi zapaleńców...
Zdecydowanie popieram o "odwieszenie" :piwo:
DarekWrona
Posty: 3
Rejestracja: ndz 28.lis.2021 - 18:32
Moja broń: Remington .44 8" Euroarms

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: DarekWrona »

W USA trzymają broń pod poduszką, w szafie, za spluczką kibla, w schowku samochodu i sam nie wiem gdzie jeszcze. Nikt na tamtejszych forach nie krytukuje trzymania nabitej broni w domu. Wypadków też jakoś nikt nie zauważa. Polacy dali się w przeszłości rozbroić a programowanie przez medialną propagandę widać gołym okiem. Nikogo nie namawiam do zastąpienia pluszowego misia coltem ale bez przesady z tymi uwagami. Znaleź bezpieczne miejsce bez dostępu osób niepowołanych i tyle. Leków też nikt nie trzyma w miejscu gdzie dziecko mogło by je uznać za cukierki. Skutek mógłby być podobny do dostępu do broni. Może zwykła kasetka na pieniądze zamykana na klucz by wystarczyła? Sam nie wiem. Wojciech Cejrowski by Wam to lepiej wytłumaczył 🙂.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: Wycior »

Szanowny Kolego, to jest forum miłośników broni czarnoprochowej a nie prepersów i ludzi szukających środka samoobrony. Jeżeli ktoś używa broni CP na strzelnicy to zdrowy rozsądek podpowiada aby w domu nie nie trzymać broni załadowanej. Natomiast jeżeli ktoś widzi w broni CP narzędzie do obrony i nadmuchiwania własnego ego, to może jest na niewłaściwym forum. Jeszcze jedno: pisząc o broni nie może być przesady w kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Niech każdy robi co uzna za słuszne, ale pouczanie innych że są zbyt ostrożni jest nie na miejscu.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: RedGuy »

DarekWrona pisze: pn 29.lis.2021 - 21:13 W USA trzymają broń pod poduszką, w szafie, za spluczką kibla, w schowku samochodu i sam nie wiem gdzie jeszcze. Nikt na tamtejszych forach nie krytukuje trzymania nabitej broni w domu.
Mają też inne prawo. Może się mylę ale w kwestii broni CP w Polsce zdaje się nie ma jakichś wielkich obostrzeń. Jeśli potrzebujesz to sobie trzymaj załadowaną, tylko weź pod uwagę jakie konsekwencje prawne ci grożą w razie powiedzmy użycia niezgodnego z prawem. Poza tym nie rozumiem potrzeby chwalenia się nabitą bronią. Użyć jej możesz tylko na strzelnicy a jeśli chodzi o obronę to wystarczy poczytać artykuły z takimi przypadkami w PL. Mimo iż zdarzają się wygrane sprawy to trzeba pamiętać że sądy mamy wolne. Nie niezawisłe tylko baaardzo wolne. W najlepszym przypadku odkiblujesz kilka - kilkanaście miesięcy zanim uznają że jesteś niewinny. Duga sprawa, jeśli spodziewasz się "wizyty" niechcianych gości i chciałbyś mieć narzędzie do ich odstraszenia to chwalenie się tym po forach może się okazać nieroztropne. Zakładam że taki ktoś przed "wizytą" robi rekonesans więc będzie się starał zasięgnąć języka tu i ówdzie co ty tam u siebie masz i na pewno się odpowiednio przygotuje. Zakładam że jesteś dorosły i wiesz co robisz, pamiętaj że w razie przypału tłumaczenie "nie wiedziałem" nie pomoże ;)
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: mar_kow »

RedGuy pisze: wt 30.lis.2021 - 13:46 [[...] Mimo iż zdarzają się wygrane sprawy to trzeba pamiętać że sądy mamy wolne. [...]
W zasadzie to nie są wygrane sprawy tylko umorzone a delikwent lżejszy o kasę na prawnika. W zależności też od rodzaju pracy można zostać zawieszonym w pracy na czas procesu a w przypadku wyroku "wylotka" bez nabytych praw...
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: stangret »

Broń jak sama nazwa wskazuje służy do obrony.
Służy też do rekreacji, strzelania tarczowego, kolekcjonowania, patrzenia, macania i co tam sobie kto wymyśli.
Niech jednak każdy dziarski rewolwerowiec zapamięta, że wyciągnięcie i wymierzenie w drugiego człowieka niesie nieodwracalne konsekwencje. Ciekaw jestem czy oprócz lansu ilu jest w stanie stresu dokonać błyskawicznej i logicznej oceny sytuacji.
O pociągnięciu za cyngiel nawet nie wspominam
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: mar_kow »

stangret pisze: wt 30.lis.2021 - 19:26 Broń jak sama nazwa wskazuje służy do obrony.
[...]
W Polsce trzeba mieć do tego ściśle sprecyzowane pozwolenie (dotyczy amunicji scalonej). Obrona miru domowego bronią CP to zupełna fikcja docelowo karana. Mam pozwolenie na broń scaloną do celów kolekcjonerskich i broń w sejfie ale nawet do głowy mi nie przychodzi żeby używać do celów obronnych... Głupota i nieodpowiedzialność, chyba że ktoś chce sam się wpakować w kłopoty...
Mariuszczs
Posty: 25
Rejestracja: śr 06.sty.2021 - 10:11
Moja broń: brak

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: Mariuszczs »

mar_kow pisze: wt 30.lis.2021 - 21:43
stangret pisze: wt 30.lis.2021 - 19:26 Broń jak sama nazwa wskazuje służy do obrony.
[...]
W Polsce trzeba mieć do tego ściśle sprecyzowane pozwolenie (dotyczy amunicji scalonej). Obrona miru domowego bronią CP to zupełna fikcja docelowo karana. Mam pozwolenie na broń scaloną do celów kolekcjonerskich i broń w sejfie ale nawet do głowy mi nie przychodzi żeby używać do celów obronnych... Głupota i nieodpowiedzialność, chyba że ktoś chce sam się wpakować w kłopoty...
Ostatnio głośny przypadek samoobrony z użyciem CP i postrzeleniem napastnika zakończył się uniewinnieniem napadniętego i oddaniem mu broni CP z depozytu policyjnego po kilku miesiącach. Nie twórzmy mitów.
Awatar użytkownika
Leszek.sz.
Posty: 93
Rejestracja: wt 07.cze.2016 - 19:07
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: Leszek.sz. »

mar_kow pisze: wt 30.lis.2021 - 21:43
stangret pisze: wt 30.lis.2021 - 19:26 Broń jak sama nazwa wskazuje służy do obrony.
[...]
W Polsce trzeba mieć do tego ściśle sprecyzowane pozwolenie (dotyczy amunicji scalonej). Obrona miru domowego bronią CP to zupełna fikcja docelowo karana. Mam pozwolenie na broń scaloną do celów kolekcjonerskich i broń w sejfie ale nawet do głowy mi nie przychodzi żeby używać do celów obronnych... Głupota i nieodpowiedzialność, chyba że ktoś chce sam się wpakować w kłopoty...
Chwila, moment to jakby ci wjeżdżali na chatę z siekierami, to powiedziałbyś do żony i dzieci - Sorry ja mam pozwolenie na ''kolekcjonerskie'' nic nie mogę zrobić.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Jak długo broń CP moze być nabita prochem?

Post autor: mar_kow »

Leszek.sz. pisze: sob 04.gru.2021 - 22:00 [...]
Chwila, moment to jakby ci wjeżdżali na chatę z siekierami, to powiedziałbyś do żony i dzieci - Sorry ja mam pozwolenie na ''kolekcjonerskie'' nic nie mogę zrobić.
Ale teraz już zahaczasz o strefę fantasy... I co mam Ci powiedzieć ? - że tak - wyciągnę Mosberga z sejfu załaduję loftkami żeby lepiej razić i będę strzelał nawet do uciekających ? :kastro:
Czy rozumiesz że pięciu przeczyta a tylko dwóch albo jeden zrozumie że sytuacja ekstremalna rodzi ekstremalne rozwiązanie...? Pozostałych trzech/czterech zakoduje że po prostu można użyć broni w obronie miru domowego. A jak kogoś przypadkowo postrzeli to się będzie tłumaczył że przecież na blackpowder to wszyscy piszą że można...

A dziwnych sytuacji nie brakuje - kurier miał mi dostarczyć paczkę - umówiłem się z nim że ma zostawić pod schodami. Wróciłem do domu ale paczki nie było więc stwierdziłem że pewnie będzie w dniu następnym. Wieczorem usłyszałem rumor i przekleństwa - kurier się spóźnił i po ciemku wyłożył się pod schodami bo było ślisko. Pies sąsiada narobił wrzasku, sąsiad też wyszedł z bejsbolem na taras...:)
Ktoś bojaźliwy czytaj "osrany" (myśląc że atakuje go banda z siekierami) może z powodzeniem wyciągnąć broń i przy małym doświadczeniu faktycznie nawet przypadkowo oddać strzał...
Zablokowany