Pierwsza bron - ktora wybrac

podstawowe informacje
CiboQ
Posty: 2
Rejestracja: sob 19.gru.2015 - 20:11
Moja broń:

Re: Pierwsza bron - ktora wybrac

Post autor: CiboQ »

Ok odnalazlem odpowiednią ustawę o broni i amunicji i najwidoczniej to błąd w poradniku bo ustawa wyraznie mowi o broni i replikach z przed 1885r, no ale nadal pozostaje drugie pytanie i jestem w tym momencie zdolny je sprecyzować, która rama lepsza zamknieta czy otwarta, dzis ogladalem materiały w których twierdzono że otwarta rama jest bardziej podatna na rozregulowanie, głównie na lini beben lufa
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Pierwsza bron - ktora wybrac

Post autor: Heron »

Od wieków strzelają z wszystkich rodzajów broni. Czy to rama otwarta czy zamknięta. Przy zachowaniu należytej obsługi, nie będzie problemów z utrzymaniem broni w dobrym stanie.
Mam ramę otwartą i zamkniętą - każdy rodzaj ma swoje wady i zalety ... oraz uroki.
Jeśli ktoś chce swoją pierwszą broń, może dzielnie jak na westernach kupić Colt'a. Jeśli chce mieć inny rodzaj celownika ... może spokojnie kupić Remika.
Nie ma to znaczenia, tak jak już pisałem - cokolwiek się nie kupi, będzie dobrze!
Od czegoś można zacząć - aczkolwiek, nie trzeba kupowania Ferrari jako swojego pierwszego samochodu ... można zacząć od czegoś tańszego i dopiero po kilku wizytach na strzelnicy zdecydować, co tak naprawdę sprawia frajdę.
Awatar użytkownika
grzes
Posty: 20
Rejestracja: pn 15.sie.2016 - 15:32
Moja broń:

Re: Pierwsza bron - ktora wybrac

Post autor: grzes »

a pistolety skałkowe warto kupić?
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Pierwsza bron - ktora wybrac

Post autor: Wena2k432 »

Na pierwszą broń raczej nie polecam, bo można się zniechęcić. Broń skałkowa jest po prostu trudniejsza i dobrze mieć już trochę doświadczenia. Ja w każdym razie powolutku się uczę ;) Ale tak poza tym, to zdecydowanie warto.

Natomiast już pistolet kapiszonowy na pierwszą broń jest bardzo dobry. Według mnie jego obsługa jest łatwiejsza niż rewolweru, ale to tylko moje prywatne zdanie ;)
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Pierwsza bron - ktora wybrac

Post autor: Szaddam »

Posłuchaj @Wena2k432 bo mądrość płynie z jego słów, a i jego doświadczenie w temacie nie ma sobie równego!
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Pierwsza bron - ktora wybrac

Post autor: Wena2k432 »

Nie no teraz to se jaja ze mnie robisz ;) Moje doświadczenie jest raczej marne. Ale ponieważ sam niedawno zaczynałem to wiem jak to jest. Pistolety skałkowe mam dwa i z jednym się jakoś dogaduję, a z drugim jeszcze nie bardzo :(
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Pierwsza bron - ktora wybrac

Post autor: Szaddam »

Jaja? Jak bym śmiał!!!
Jak jesteś taki skromny, to sam powiedz: ile osób tu ma większe doświadczenie w korzystaniu z różnych sprzętów? :?:
Może i brak Ci lat doświadczenia, ale takiej kolekcji jak Ty, nie jeden by się nie powstydził :piwo:
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Pierwsza bron - ktora wybrac

Post autor: Bready »

Wena2k432 pisze: Pistolety skałkowe mam dwa i z jednym się jakoś dogaduję, a z drugim jeszcze nie bardzo :(
To pisz co tam jeszcze w tym drugim nie gada ;)
Co prawda ja nie pistolety ale karabiny skalkowe uzywam ,ale obydwa "gadaja" jak trzeba :-D
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Pierwsza bron - ktora wybrac

Post autor: Wena2k432 »

Między nami nie iskrzy ;) Tak jak mi radziłeś, będę musiał w nim utwardzić krzesiwo. No i chyba sprężyna mogła by być mocniejsza. Za to ten drugi strzela całkiem nieźle. Tylko nad celnością muszę popracować :)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Pierwsza bron - ktora wybrac

Post autor: Bready »

Ja utwardzalem preparatem cherry red compound.
Sa jakies alternatywne metody przez zawiniecie krzesiwa w kawalki skory ,owiniecie blacha i wyzarzanie pakietu w temperaturze w ktorej calosc bedzie ciemnoczerwona ,a po tym zabiegu hartowanie.
Wegiel z rozlozonej termicznie skory ma wniknac w krzesiwo.
Poszukaj w googlach slowa kluczowego "naweglanie stali"
Nie probowalem ,ale zanim znalazlem preparat myslalem o tym.
Co do celnosci ,z karabinu nie jest latwo ,a co dopiero z pistoletu.
Zapomniec o strzelaniu z jednej reki ,i pamietac aby po zaplonie prochu na panewce jeszcze przez chwile utrzymywac przyrzady celownicze na celu.
Awatar użytkownika
grzes
Posty: 20
Rejestracja: pn 15.sie.2016 - 15:32
Moja broń:

Re: Pierwsza bron - ktora wybrac

Post autor: grzes »

moim zdaniem powinieneś wybrać jak najtańszą broń ale to twój wybór. na start chyba rewolwer.
MajkelNajt
Posty: 8
Rejestracja: pt 23.wrz.2016 - 11:58
Moja broń:

Re: Pierwsza bron - ktora wybrac

Post autor: MajkelNajt »

Cześć.
Myślę o zakupie pierwszej broni.
I teraz pytanie za 100 punktów kupić nowy czy może zaryzykować i kupić ten:

http://allegro.pl/remington-inox-hege-u ... 66485.html

Doradzcie proszę.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Pierwsza bron - ktora wybrac

Post autor: Biker »

Za 2 tysiące można mieć nowy rewolwer Uberti wraz ze spora ilością akcesoriów. Pytanie czy naprawdę starsze rewolwery są lepsze...
MajkelNajt
Posty: 8
Rejestracja: pt 23.wrz.2016 - 11:58
Moja broń:

Re: Pierwsza bron - ktora wybrac

Post autor: MajkelNajt »

Jak mi znajdziesz za 2koła nowego 1858 uberti w inoxie "ze sporą ilością akcesoriów" to zabiorę Ciebie do kina a potem do maka ew dobrą flaszkę postawię. Ty wybierasz!
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Pierwsza bron - ktora wybrac

Post autor: Biker »

http://www.westernguns.fr/armes-a-poudr ... -inox.html

Plus 100 sztuk akcesoriów w postaci kulek .454 ;) . Podać dane do przelewu?
ODPOWIEDZ