podstawy

podstawowe informacje
stary gringo
Posty: 10
Rejestracja: czw 07.cze.2018 - 11:44
Lokalizacja: Mielec
Moja broń: brak

Re: podstawy

Post autor: stary gringo »

mar_kow, pewnie tak będzie, ale zacząć chciałbym od klasyki. Jak nabiorę wprawy, to może jakaś długa lufa... ech, marzenia...
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: podstawy

Post autor: mar_kow »

stary gringo pisze: śr 20.cze.2018 - 20:55 [...] ech, marzenia...
Bez nich życie nie ma sensu... Trzeba je realizować, jest takie krótkie... :piwo:
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 44
Rejestracja: wt 03.kwie.2018 - 12:41
Lokalizacja: Podlasie
Moja broń:

Re: podstawy

Post autor: Andersh »

stary gringo pisze: śr 20.cze.2018 - 10:25 No i produkcji Uberti.
Ja z mojego od Pietty jestem zadowolony, do tego zaoszczedzone 500 zl.
Drugi raz wybralbym tak samo.

Obrazek
stary gringo
Posty: 10
Rejestracja: czw 07.cze.2018 - 11:44
Lokalizacja: Mielec
Moja broń: brak

Re: podstawy

Post autor: stary gringo »

Andersh, piękne zdjęcia, piękna broń! Napisz mi, gdzie kupiłeś tak tanio, bo już sprawdzam w sieci Piettę. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: podstawy

Post autor: nerokpl »

Zdecydowanie każdemu podoba się coś innego, dlatego jeżeli koledze podobne się Remington to dokonał prawdopodobnie dobrego wyboru.
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: podstawy

Post autor: Ptaku_1 »

Wygląd wyglądem ale Remik + praska w porównaniu do Colta jest mega wygodny w używaniu.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: podstawy

Post autor: RedGuy »

I tu się nie zgodzę. Wiem że każda sroka... ale Colta można do mycia rozebrać na czynniki pierwsze (lufa, korpus, itd.) przez co łatwo go po strzelaniu wypucować. Do remingtona z lufą 8" potrzebna już spora miska. Jeśli chodzi o wymianę bębna to są filmiki na YT i wprawiony strzelec potrafi równie szybko wymienić bęben i w jednym i drugim - no może porównywalnie szybko.
Najtańsze remiki jakie widziałem (nowe).
https://saguaro-arms.iai-shop.com/produ ... RGB44.html
tu z fajną skrzyneczką :ok: :
https://saguaro-arms.iai-shop.com/produ ... A44-S.html
może armatę 12" :-D
https://saguaro-arms.iai-shop.com/produ ... RGC44.html
stary gringo
Posty: 10
Rejestracja: czw 07.cze.2018 - 11:44
Lokalizacja: Mielec
Moja broń: brak

Re: podstawy

Post autor: stary gringo »

Ale mi spapraliście łeb, Panowie... Jakby była kasa, to brałbym i Bufallo i Texasa i New Army zwykły i to z Pietty i z Uberti, razem sześć sztuk, i strzelałbym bez opamiętania! :!: :!: :!:
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: podstawy

Post autor: Ptaku_1 »

Fakt Colta łatwiej umyć, ale Remika na strzelnicy łatwiej obsłużyć, raz zmiana bębna mimo wszystko jest wygodniejsza, dwa nie ma możliwości blokady mechanizmu przez spadniety kapiszon.
Najlepiej mieć oba 😀

P. S. Po co dublowac to samo z Pietty i Uberti, nie rozumiem.
stary gringo
Posty: 10
Rejestracja: czw 07.cze.2018 - 11:44
Lokalizacja: Mielec
Moja broń: brak

Re: podstawy

Post autor: stary gringo »

Żeby mieć porównanie. Ale spoko, sześciu i tak nie kupię z przyczyn wiadomych. :lol:
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: podstawy

Post autor: RedGuy »

Tu się zgodzę. Jak się człowiek zapomni to może się zdarzyć że kapiszon zablokuje rewolwer. Nie jest to częste i są sposoby by temu zapobiegać ale zdarzyć się może - sam tak miałem ze dwa razy. Ale za to w Remiku łatwiej uszkodzić popychacz przy wymianie bębenka :-P a na strzałkach i tak są jakieś stoliczki gdzie można położyć potrzebne klamoty więc odłożenie na bok klina czy lufy Colta to nie problem :-D . Dobra, jaja sobie robię. Jak dla mnie obie konstrukcje są spoko i jako drugi będę chciał wziąć inny egzemplarz czyli Remingtona. Puki nie mam kasy to zastanawiam się czy krótki rewolwer czy jednak iść w drugą stronę i karabin, ale mam jeszcze duuużo czasu na zastanowienie (kobita remonty wymyśliła) ;( .
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: podstawy

Post autor: Ptaku_1 »

Ja zaczynałem od czarnego Remika 8" później dokupilem jasnego Colta Army też 8". Teraz chyba czas na coś w mosiądzu żeby mieć wszystkie kolory pewnie będzie Spiller albo Remik 5,5".
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: podstawy

Post autor: amigo »

Bardzo fajne w strzelaniu i obsłudze są też trochę niedoceniane Colty Navy 1851 w kal 36.
Przyjemnie się z tego strzela ( dobry chwyt i wyważenie ) i do tego celny. Poza tym bardzo łatwo się go rozbiera i czyści, wystarczy zlew i mały plastikowy pojemnik np. po lodach.
stary gringo
Posty: 10
Rejestracja: czw 07.cze.2018 - 11:44
Lokalizacja: Mielec
Moja broń: brak

Re: podstawy

Post autor: stary gringo »

Witam wszystkich po przerwie! Właśnie dostarczono mi mojego Remika. Od razu rzuciłem się sprawdzać. Lufa przy użyciu lusterka dentystycznego, lustro, po zaświeceniu do lufy latarką w ciemnej łazience komory wygląda na to, że w osi lufy, nie ma luzów, po napięciu kurka bęben stoi jak wmurowany. Tylko jaja zaczęły się po wyjęciu bębna, bo nie mogłem go za cholerę włożyć na miejsce. Pazur popychacza wystaje mocno w pozycji pół napiętej i nie mogłem sobie poradzić. Gdzieś na forum wyczytałem, że trzeba obracać bęben, żeby pazur się schował. Udało się już kilka razy włożyć bęben, ale idzie jak z kamienia i długo schodzi. Może ktoś ma jakiś patent? Fachowiec by pewnie coś podpiłował, ale ja nie wiem co, gdzie i ile. Pierwszy raz mam taką broń w ręce. Pozdrawiam wszystkich czarno prochowców!
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: podstawy

Post autor: Szaddam »

A kurek masz wpozycji "bezpiecznej"?
ODPOWIEDZ