Pierwszy CP i '100 pytań do...'.

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
pajk
Posty: 8
Rejestracja: ndz 26.wrz.2021 - 23:41
Moja broń: Remington .44

Pierwszy CP i '100 pytań do...'.

Post autor: pajk »

Jestem tu nowy więc najpierw:
Witam wszystkich na forum. :)
Parę dni temu nabyłem Remingtona .44 5.5' Pieta .
Taki wybrałem kierując poradami z tego forum 'co na początek' jak i urodą -No ładny jest :)
Ładna zgrabna broń zazwyczaj jest dobra i ergonomiczna. Oczywiście czarny jest , czy to oksyda mam niejakie wątpliwości.
To się błyszczy jak polakierowane :(
Jak celować gdy i tak słabo widzę szczerbinkę (50+ i okulary)

Mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi ani tu, ani na filmikach na 'twojej rurze' :) ani w innych miejscach netu

1) Najważniejsze.
Czy znajdę jakieś towarzystwo na strzelnicę w mojej okolicy?
Mieszkam dość daleko 'od szosy' i daleko od skupisk miłośników CP.
Jest tu ktoś z okolic: Malborka, Ostrudy, Tczewa, Grudziądza ,Kwidzyna, Iławy, skłonny wprowadzić w arkana laika?

2) Czyszczenie po strzelaniu- jakiś link do sensownego filmiku ? Na tych co widziałem Panowie przeważnie :
-Dużo mówią pokazują rewolwer z 7 stron , pukają w niego paluszkiem po wielokroć.
-Myją w zlewie z widelcami i co tam im żona karze po obiedzie.
-Wsadzają do myjki ultradźwiękowej, zmywarki ... -może i do pralki? :)
Broń w wodzie jakoś mi nie - No- "coś mi się robi na widok" . Raz na rok i wypłukać dobrze, wysuszyć, to jeszcze może?
-Czasem któryś pan wetknie coś w lufę (czystego ) rewolweru i wykona kilka ruchów , nieodparcie budzących nieprzyzwoite skojarzenia i już.
Może jest gdzieś, jakiś filmik, gdzie facet realnie czyści brudną po strzelaniu lufę i komory bębenka?

3) Ta 'oksyda'! Idzie coś z tym zrobić, czy mam przywyknąć? A może mnie durnemu wcisnęli taki lakierowany, ale w sklepie było z 10 rożnych i wszystkie na połysk, o inoxach już nie wspomnę, te to jak bombki na choinkę .

4) Zalecają kulę wciskać płytko , tyle żeby nie wystawały. Na prostą logikę kula głębiej mała ilość kaszy , to jakby kawałek lufy więcej i to tam gdzie ciśnienie największe i bez strat na szczelinie miedzy lufą a bębnem .
Pewnie to ma jakieś uzasadnienie ale jakie?

5) Czy pstrykając na sucho (prochu w promocji nie dodali w sklepie :) ) potłukę kominki ? nawet nie wiem jak ten bęben chodzi czy gładko płynie.
Na razie pokręcę sobie na palcu jak 'komboj' :) może popstrykam na sucho?

Proch? Może ktoś się ulituje?
Albo coś pokombinuje, więcej czy mnie niebezpiecznego :) Robić nie będę ,robiłem w podstawówce , jak kto będzie ciekawy opowiem o efektach :)
Ale czarny proch jest dostępny w marketach ! Jest w modelarskich silnikach do rakiet, fajerwerkach, racach do pistoletów hukowych...
6) Ktoś coś powie bez oceniania moje równowagi umysłowej?

Wiem że to złe :) , ale w państwie , które tak bardzo usilnie dba o mnie i innych , żeby 'kuku' sobie nie zrobili czasem trzeba zaryzykować ,żeby nie 'ocipieć'.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Pierwszy CP i '100 pytań do...'.

Post autor: Wycior »

Witaj!

Postawiłeś wiele pytań - spróbuję odpowiedzieć przynajmniej na niektóre.
pajk pisze: śr 29.wrz.2021 - 22:23 To się błyszczy jak polakierowane [...] a 'oksyda'! Idzie coś z tym zrobić, czy mam przywyknąć? [...]
Te typy tak mają. Współczesne repliki w większości są robione z taką błyszczącą oksydą. Przynajmniej chroni przed korozją.
pajk pisze: śr 29.wrz.2021 - 22:23 Jak celować gdy i tak słabo widzę szczerbinkę (50+ i okulary)
Idź do optyka i zamów okulary zogniskowane na muszce. Wtedy będziesz wyraźnie widział przyrządy celownicze. Że tarcza może nie być całkiem ostra jest nieistotne - przy celowaniu wzrok skupia się na muszce. Jakość szkieł nie ma tu wielkiego znaczenia - spokojnie mogą być te ekonomiczne.
pajk pisze: śr 29.wrz.2021 - 22:23 2) Czyszczenie po strzelaniu- jakiś link do sensownego filmiku ?
Tu masz link do całego wątku poświęconego czyszczeniu rewolwerów:
viewtopic.php?f=93&t=5561
Nie daj się zwariować ale tu jest moja prywatna rada. Po pierwszym strzelaniu (a może nawet przed) rozbierz rewolwer na części. Po pierwsze, zaznajomisz się z mechanizmem i jego działaniem. Po drugie, wyczyścisz rewolwer z resztek smaru fabrycznego a potem go sam porządnie nasmarujesz, np. tak jak opisano w wątku. W ten sposób nie tylko oswoisz się z bronią ale i uzyskasz pewność że mechanizm jest zabezpieczony przed korozją. Po następnych strzelaniach możesz konserwować (albo i nie) według własnego uznania.
pajk pisze: śr 29.wrz.2021 - 22:23 Zalecają kulę wciskać płytko , tyle żeby nie wystawały.
Absolutnie słuszna rada. Dodatkowo przy wciskaniu kula powinna zostawiać cieniutką obrączkę ołowiu. Wtedy wiadomo że nie jest za mała. Uzasadnienie: Osie komory i lufy nie są nigdy idealnie zgodne, poza tym ruszająca kula musi najpierw "wciąć" się w gwint lufy. M.in. dlatego lufa ma stożek wejściowy. Dlatego kula powinna wchodzić w stożek z możliwie małą energią (prędkością), aby jej "wpasowaniu" w lufę towarzyszył jak najmniejszy wstrząs i deformacja.
pajk pisze: śr 29.wrz.2021 - 22:23 Czy pstrykając na sucho (prochu w promocji nie dodali w sklepie :) ) potłukę kominki ?
Tak, szybko sklepiesz sobie kominki. Rada: kup ochronne kapturki na kominki, wtedy możesz "strzelać" na sucho ile dusza zapragnie. Do szukajki na Alergo wrzuć hasło: "Korek na kominki", obiekt powinien sam wyskoczyć.
pajk pisze: śr 29.wrz.2021 - 22:23 Albo coś pokombinuje, więcej czy mnie niebezpiecznego
Nic nie kombinuj, a o robieniu rzeczy niebezpiecznych (albo nielegalnych) najlepiej zapomnij jeszcze zanim o nich pomyślisz. Jak przeszukasz forum znajdziesz sposób na pozyskanie koszernego "cukru-pudru". Nadzienie z silniczków, fajerwerków itd. to proch czarny o innych właściwościach niż ten potrzebny do rewolwerów.
pajk
Posty: 8
Rejestracja: ndz 26.wrz.2021 - 23:41
Moja broń: Remington .44

Re: Pierwszy CP i '100 pytań do...'.

Post autor: pajk »

Wycior pisze: czw 30.wrz.2021 - 11:48 Postawiłeś wiele pytań - spróbuję odpowiedzieć przynajmniej na niektóre.
Serdeczne dzieki za cierpliwość :) .

-'okulary na muszkę' :) To jest jakis pomysl!
Jak ostatnio , po wielu latach , postrzelalem (glok, rewolwer) to w pierwszym momencie zglupialem. :)
Muszki widze 2 ...ano sks. Zalozylem okulary do czytania
, szczerbinka jakos , muszka majaczy, tarcza, gdzies tam jest cos bialego :) W tarcze trafilem, ale obciach, żona 7,9,10... niby mlodsza i ćwiczona (ochrona lotniska) , ale i tak glupio.
Wycior pisze: czw 30.wrz.2021 - 11:48 kula powinna wchodzić w stożek z możliwie małą energią (prędkością), aby jej "wpasowaniu" w lufę towarzyszył jak najmniejszy wstrząs i deformacja.
To mnie przekonuje . :)
Rozumiem że kaszki ma być tyle, by kula dobrze docisnela proch i przybitkę. Inaczej oba składniki czesciowo by sie zmieszly i raz w tarcze , raz w płot.
-Kapturki widzialem ,kupie.

'Cukier puder' Tu jest problem. Mam pod opeką osobe 90+ z zaburzeniam rownowagi i ... Wyjazd nieco dalej to dla mnie spory problem. Moze sie znajdzie ktos w okolicy?
ODPOWIEDZ