Vesuvit Lc - sito

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
Aranex
Posty: 13
Rejestracja: śr 25.kwie.2018 - 15:56
Lokalizacja: Włocławek
Moja broń: Remington 1858 Hawken 45

Vesuvit Lc - sito

Post autor: Aranex »

Gdzieś czytałem, że vesuvit Lc można przez sitko przespać, przez co powstaje drobna frakcja do rewolweru i gruba do karabinów. Jaką grubość sita używać?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Vesuvit Lc - sito

Post autor: Irek M »

Jeśli chcesz grubą do karabinu to kup A1 lub inną. LC przesiewano by oddzielić "pył". Stosuję go od kalibru 36 do 69. Mam też A1 ale jakoś nie zauważyłem różnicy. Może za mało strzelam :-(
Mazi
Posty: 64
Rejestracja: wt 17.paź.2006 - 12:51
Lokalizacja: Sławków / Opole / Londyn
Moja broń: brak

Re: Vesuvit Lc - sito

Post autor: Mazi »

Można przesiać przez sitko. Takie zwykłe do herbaty. Ale skąd wzięła się frakcja rewolwer/karabin. Vesuvit Lc nadaje się do rewolwerów jak i do karabinów, przesiany czy nie. Jak przesiejesz przez sitko to tylko drobniejszego wsypuj mniej wagowo w stosunku do "grubej" frakcji aby uzyskaćten sam efekt końcowy.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Vesuvit Lc - sito

Post autor: .44 »

Nie pomogą wszyscy święci
z gówna bata nie ukręci
Awatar użytkownika
Roland
Posty: 54
Rejestracja: wt 20.mar.2018 - 22:44
Moja broń: brak

Re: Vesuvit Lc - sito

Post autor: Roland »

Mozna. Ja przesiewalem zanim przeszedlem na ZS. Sam LC masz frakcje od drobengo syfu do ok. 0,8mm. Potrzebujesz dwa sitka - z oczkiem 0,3mm i 0,5mm. Najpierw odsiewasz 0,5mm. Dostaniesz wtedy 0,5mm do ok 0,8mm - czyli mniej wiecej odpowiednik FFF. Drugi sort co ci zostanie to ok 0,3mm do 0,5mm czyli mniej wiecej FFFF. Te drobne mozesz dodaktowo przepuscic przez 0,3mm, ale ja malo kiedy to robilem i sypalem tak jak leci.

Sitka polecam jak najwieksze, takim jakims malym siteczkiem do herbaty to sie zajedziesz kompletnie. Minimum 40cm srednicy, a lepiej jeszcze wieksze - ja mam mniej wiecej cos takiego. Oczywiscie z pasujacym rozmiarem oczka.

https://allegro.pl/oferta/sito-sitko-st ... 8009235358

Po przesianiu co niektorzy radza go jeszcze przesuszyc, nigdy tego nie robilem.
ODPOWIEDZ