Pomoc i ocena

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
Zibi6891
Posty: 18
Rejestracja: ndz 30.gru.2018 - 18:29
Moja broń: brak

Pomoc i ocena

Post autor: Zibi6891 »

Witam czy jest na forum Ktoś z okolicy Rybnika Jastrzębia Świerklany Żor który zerknął by na nowo zakupionego remingtona new army pietty w celu oceny technicznej i zawarcia możliwej znajomości przy spotkaniach strzeleckich ? Pozdrawiam !! :piwo:
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Pomoc i ocena

Post autor: wyrzucony »

W Rybniku działa prężne Bractwo Kurkowe i też zajmują się strzelaniem CP. Poszukaj do nich kontaktu.
Zibi6891
Posty: 18
Rejestracja: ndz 30.gru.2018 - 18:29
Moja broń: brak

Re: Pomoc i ocena

Post autor: Zibi6891 »

Poszukam, Dzięki a jeszcze jedno obczaicie jak możecie kilka fotek tego Remika i opiniujcie po rozmowie ze sprzedającym usłyszałem że każdy tak ma hmm ale ja nie do końca w to wierze. Na osi coś tam widać w necie widziałem gorsze, pazur do bębenka wydaje mi się OK i jedynie ten "szlif" na wlocie lufy ale szczelina wkładając z jednej strony mniej nić 0,10-0,15. Od strony szlifu max 0,20. Co sądzicie ?
Załączniki
IMG_20190118_124025.jpg
IMG_20190118_123733.jpg
IMG_20190117_223755.jpg
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Pomoc i ocena

Post autor: wyrzucony »

Jak jesteś już właścicielem tego rewolweru to postrzelaj i zobacz jak padają kule na tarczę. Jak nie jesteś lub nie zapłaciłeś to się zastanów bo ktoś majstrował pilnikiem a i stożek przejściowy wydaje się nie taki jak trzeba ale tego fotografia nie pokazuje zbyt dobrze.
Ważne by bęben był prostopadły do lufy na to popatrz.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Pomoc i ocena

Post autor: RedGuy »

Jeśli to sztuka ze sklepu to nie strzelaj tylko wymień, po strzelaniu mogą odmówić reklamacji. Skoro od str. szlifu jest większa szczelina znaczy że jakiś rzeźbiarz sknocił robotę. Widać w lufie niewielką nie osiowość. Nie jakaś straszna ale jak to ze sklepu (choć po tej obróbce wątpię) to ja bym reklamował. Jeśli używka to ja bym się poważnie zastanowił nad tym czy wziąć bo może dojść ci jeszcze wizyta u rusznikarza czyli dodatkowe koszta.
Zibi6891
Posty: 18
Rejestracja: ndz 30.gru.2018 - 18:29
Moja broń: brak

Re: Pomoc i ocena

Post autor: Zibi6891 »

No właśnie ze sklepu nówka sztuka 😐 napisałem wiadomość do sklepu z fotkami zobaczymy
Kyle
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lis.2018 - 11:22
Moja broń: brak

Re: Pomoc i ocena

Post autor: Kyle »

Ja bym wymienił na inny egzemplarz, bo "niedociągnięcia" są aż dwa (przede wszystkim nie osiowość, no i ta "kombinowana" szczelina/widać ktoś coś tam piłował i do tego z krzywym efaktem). Tą szczelinę da się wyrównać, a powierzchnię wyszlifować ... ale to chyba nie o to chodzi, by na dzień-dobry rzeźbić istotne elementy broni, no i na końcu będziemy mieli nie taką małą szczelinę 0,2mm (choć w normie).
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Pomoc i ocena

Post autor: amigo »

Kiedyś na beżowym był temat " Pietta nowa jakość " że podobno ta firma od pewnego czasu ma nowy park maszynowy i znacznie poprawiły się jej wyroby. Tak jak widać powyżej chyba nie do końca - ale dalej są to najtańsze zabawki cp tylko że trzeba trafić na dobrą sztukę a jest to loteria.
Uberti zdecydowanie lepiej wykonane tylko ta stal :?
A co do tej sztuki to może strzela dobrze ale też raczej bym reklamował .
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Pomoc i ocena

Post autor: RedGuy »

Zibi6891 pisze: pt 18.sty.2019 - 20:20 No właśnie ze sklepu nówka sztuka 😐 napisałem wiadomość do sklepu z fotkami zobaczymy
A co to za sklep jeśli można spytać?
Zibi6891
Posty: 18
Rejestracja: ndz 30.gru.2018 - 18:29
Moja broń: brak

Re: Pomoc i ocena

Post autor: Zibi6891 »

Sklep to El Colt , jeśli chodzi o sytuację Rozmawiałem z gościem ze sklepu nie będzie problemu wymienić obczajał wszystkie które mają na sklepie każda ma w podobnym stopniu szlif. W tygodniu ma być nowa dostawa wtedy bez problemu znajdziemy 100% egzemplarz sprawny i wymienimy. Na razie sytuacja dość sympatyczna zobaczymy co będzie dalej.
Kyle
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lis.2018 - 11:22
Moja broń: brak

Re: Pomoc i ocena

Post autor: Kyle »

amigo pisze: sob 19.sty.2019 - 16:11 Kiedyś na beżowym był temat " Pietta nowa jakość " że podobno ta firma od pewnego czasu ma nowy park maszynowy i znacznie poprawiły się jej wyroby. Tak jak widać powyżej chyba nie do końca
To co powyżej napisano, to jeszcze nic. To co poniżej jest lepsze:
Zibi6891 pisze: sob 19.sty.2019 - 17:51 Sklep to El Colt , jeśli chodzi o sytuację Rozmawiałem z gościem ze sklepu nie będzie problemu wymienić obczajał wszystkie które mają na sklepie każda ma w podobnym stopniu szlif.
8( ... nowy "park maszynowy", tiaaaaa. Jestem ciekaw jaka będzie ta nowa dostawa. Bardzo jestem ciekaw.
Zibi6891
Posty: 18
Rejestracja: ndz 30.gru.2018 - 18:29
Moja broń: brak

Re: Pomoc i ocena

Post autor: Zibi6891 »

Ja też jestem ciekaw 😐 wierz mi sprawa jest prosta albo wymiana na "idealny" albo zwrot hajsu.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Pomoc i ocena

Post autor: RedGuy »

Nie wierzę że to robota Pietty bardziej podejrzewam poprawki sklepowe albo na ich zlecenie.
Zibi6891
Posty: 18
Rejestracja: ndz 30.gru.2018 - 18:29
Moja broń: brak

Re: Pomoc i ocena

Post autor: Zibi6891 »

Sprawa bardziej jasna pojeździłem zobaczyłem w kilku sklepach i każda prawie sztuka miała podobny szlif czasem po całości czasem lekko do połowy. Zasłyszałem też że to tak jakby wyrównanie gwintu w lufie względem bebna.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Pomoc i ocena

Post autor: RedGuy »

Zibi6891 pisze: pn 28.sty.2019 - 18:40 Sprawa bardziej jasna pojeździłem zobaczyłem w kilku sklepach i każda prawie sztuka miała podobny szlif czasem po całości czasem lekko do połowy. Zasłyszałem też że to tak jakby wyrównanie gwintu w lufie względem bebna.
Jak już pisałem jeśli szczelina jest większa od strony szlifu to chyba niezbyt dobra obróbka :; . Nie jestem wybitnym fachowcem ale z tego co wyniuchałem na forum to powinna być równa z każdej strony a ten szlif mał to uczynić. Jeśli to nówka to możesz reklamować, do tego możesz zagadać o tej nieosiowości i powinno przejść. Ja reklamowałem tylko nieosiowość (co prawda w Pentagonie) i nie robili problemów może tu też się uda. Jeśli nie chcesz to nikt cię nie zmusi a i szczelina nie jest aż taka tragiczna -przynajmniej mi się tak wydaje. W rękach ci przecież nie wybuchnie, jak to mówią diecezja należy do ciebie ;) .
ODPOWIEDZ