Wesson czy Berdan...

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Wesson czy Berdan...

Post autor: Irek M »

Pewnie znawcy złapią się za głowy widząc taką nazwę czegoś takiego:-) Ale pod takimi nazwami karabiny te występują więc tego trzymam się.
Więc po zakupie wrażenia miłe bo jest niemal identyczny z firmowym Bondini. Ten sprzedawany był jako PR ale tak pisanego logo jeszcze nie widziałem. W środę odbyło się pierwsze strzelanie - 30gr VLC, 50m. Po strzelaniu z wielu innych tu zaskoczenie bo prawie żadnego odrzutu lufy nawet 60gr nie dało takiego kopnięcia jak w innych. Na tarczy widać, że bił w prawo i to mimo mocno przesuniętej szczerbiny w lewo. Kolejne przesunięcie poprawiło celnośc - tym razem kule - 440 zaczęły trafiać w pola 9 i 10. Na kolejnym strzelaniu zacznę o tej pozycji szczerbiny.
Obrazek
Gwint jest raczej płytki więc bardziej nadaje się do kuli na flejtuchu czy pocisku?
E D Y T A - No i znalazłem firmę mojego. nie jest to jak myślałem, że nie jest :-) PR tylko Riva Esterina - literka R pisana jakby od razu trzema długopisami.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Wesson czy Berdan...

Post autor: Arab »

PR to "Fabrica di Armi Esterina Riva "
PR nigdy nie produkowała innych luf niż 1:66
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Wesson czy Berdan...

Post autor: Irek M »

Nie do końca jest tak jak piszesz z puncą tych firm: PR to Pierro Ruschetta nie Riva…Ale Ma chyba coś wspólnego - nie tłumaczyłem z włoskiego z PR tak samo jak PR ma coś wspólnego z P Bondini.
Co do lufy też się mylisz bo mam inny karabin Kentucky z gwintem szybszym niż 1/66. Ale w tym konkretnym wycior obraca się o kąt ciut więcej niż 270 st na długości 73cm.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Wesson czy Berdan...

Post autor: Arab »

Raczej miałem na myśli ...."rive"z tym gwintem
Kiedys szukałem PR ,to faktycznie Pierro ,ale ............tam był taki misz-masz że trudno teraz dociec jakie mezalianse popełniono :D
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Wesson czy Berdan...

Post autor: Irek M »

Zostawmy tę sygnaturę - jest inna niż PR, jeśli znasz Rivę to wiesz jak wygląda :-) A co z moim gwintem w tyj sztuce? 3/4 obrotu na podanej długości to chyba więcej niż 1:66 ?
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Wesson czy Berdan...

Post autor: Arab »

Chyba mniej?! czyli szybciej ...... 8)
Mi wyszło z" pewnego wzoru" iż to około 1:38 ? "pi razy oko" :D
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Wesson czy Berdan...

Post autor: Irek M »

Ja już dawno przywykłem, że nawet wybity na lufie skok gwintu rzadko odpowiada prawdzie. Może więc i w Sharps mam szybszy niż podane 1:12 czy 1:18 :-)
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Wesson czy Berdan...

Post autor: Arab »

Jak to mówią " każda lufka lubi inną kulkę " :D
Miałem kiedyś kentaczka z PR niby gwint 1:48 ? nigdy nie mierzyłem ! ale fajnie strzelał z"kulki na łacie " nie kombinowałem , po prostu strzelałem.....
CP to magia , "gonitwa z lisem " nie kończąca się gonitwa ..... bo to magia, ciągłe poszukiwanie.
Dziesiątek na tarczy z tym Wessonem ,Berdanem czy innym Forsterem . :D
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Wesson czy Berdan...

Post autor: Irek M »

Arab pisze: wt 06.lip.2021 - 18:40 ..... bo to magia, ciągłe poszukiwanie.
Dziesiątek na tarczy z tym Wessonem ,Berdanem czy innym Forsterem . :D
A miało być tak prosto, przynajmniej tak twierdził sprzedający gdy kupowałem pierwszego w moim życiu długiego Kentucky właśnie PR :-)
Taką też mam nadzieję na "10". Pewnie nic z tego nie wyjdzie bo chcę zabrać dodatkowo trzy różne sztuki Bondiniego; długiego Yorkshire, średniego Bounty i krótkiego Kentucky...
ODPOWIEDZ