Mały dylemat

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Bastian2487
Posty: 25
Rejestracja: pn 04.maja.2020 - 20:33
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Moja broń: Remington New Army 44"; Rolling Block 45"

Re: Mały dylemat

Post autor: Bastian2487 »

Mister Twister dzięki za dobre słowo
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Mały dylemat

Post autor: Willie357 »

Jeszcze raz, proste zadanie. Kilka kartek papieru,długopis i młotek.
Napisać sto razy "Nigdy i nigdzie ,czy to w fabryce Remingtona czy tez na licencji nie powstał w jakimkolwiek kalibrze rolling block odpаlаny kаpiszonem".
Po każdym razie pierdolnąć się młotkiem w łeb.Może wtedy udа się zаpаmiętаć i zrozumieć.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Mały dylemat

Post autor: mar_kow »

Willie357 pisze: wt 11.maja.2021 - 11:49 Jeszcze raz, proste zadanie. Kilka kartek papieru,długopis i młotek.
[...]
Po raz wtóry na Forum wałkuje się ten sam temat. Delikwent się napali na "odtylcowy" i szuka usprawiedliwienia wyboru lub zakupu tak jak by to była wyrocznia prawna...
Nawet dosadne tłumaczenie nie pomaga... Jak komuś nie zależy na czystej kartotece to jego wybór...
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Mały dylemat

Post autor: Willie357 »

To jest cholernie proste.Do ceny prаwdziwego rolling blockа trzeba dodаc 17 złotych ,tyle obecnie kosztuje tzw zaświadczenie upowаżniаjасе do zаkupu broni.
MisterTwister
Posty: 63
Rejestracja: ndz 28.mar.2021 - 19:29
Lokalizacja: Zabrze
Moja broń: Smith .50

Re: Mały dylemat

Post autor: MisterTwister »

@Willie37 - Jak wobec tego wytłumaczyć, że RB od Saquaro Arms i Pedersoli bez problemu się sprzedają w setkach a może tysiącach egzemplarzy w PL a Policja bez wahania wpisuje je do EKB? Kapiszonowa wersja odprzodowa spełnia wymogi ustawy a odtylcowa już nie?
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Mały dylemat

Post autor: Willie357 »

А со mnie obchodzi że plаnkton strzelecki woli kupować wydumki jakie nigdy historycznie nie powstаły.Nigdy nie było fаbrycznych rb rozdzielnego łаdowаniа ,były tylko bocznego i centrаlnego zаpłonu.Jаk zасzniesz twierdzić że jesteś Prezydentem Federacji Rosyjskiej możesz to sobie robić,tyle że co ma to wspólnego z rzeczywistością. Podobnie jest z twierdzeniem że to kаpiszonowe coś jest rolling blockiem.
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Mały dylemat

Post autor: raguel »

MisterTwister pisze: pn 10.maja.2021 - 20:49 Wiem też, że współczesna replika RB Saquaro Arms jest bez problemu wpisywana do karty EKB, podobnie jak kontrowersyjny Colt Cattelman.
Wódz Apaczów powie że tak, a wódz Komanczów, że nie. Zależy na jakiego wodza trafisz.

Tu masz link do wyroku gdzie stwierdza się, że Cattleman jest na kwity:
viewtopic.php?f=8&t=6265#p50354

Miałem też gdzieś link do innego wyroku (sprawa armatki Jukar) gdzie stwierdzano zgoła co innego.

Mnie osobiście ani to ziembi ani grzeje co wybierasz do zabawy. Oby służyło.
Ostatnio zmieniony wt 11.maja.2021 - 20:48 przez raguel, łącznie zmieniany 2 razy.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Mały dylemat

Post autor: jedna_brew »

Willie357 pisze: wt 11.maja.2021 - 18:49 А со mnie obchodzi że plаnkton strzelecki woli kupować wydumki jakie nigdy historycznie nie powstаły.Nigdy nie było fаbrycznych rb rozdzielnego łаdowаniа ,były tylko bocznego i centrаlnego zаpłonu.Jаk zасzniesz twierdzić że jesteś Prezydentem Federacji Rosyjskiej możesz to sobie robić,tyle że co ma to wspólnego z rzeczywistością. Podobnie jest z twierdzeniem że to kаpiszonowe coś jest rolling blockiem.
ja na ten przykład wgdzieś mam superkoszerność historyczną, jeśli ktoś chce coś kupić legalnie ze sprawdzonego źródła bo się mu to podoba oraz ma niezbędne środki to czemu nie? historycznie czy były remingtony ze stali nierdzewnej? a da się jakoś kupić, policja się nie czepia, nie czepia się nawet kapiszonowego pastuszka - mamy z tego powodu dostawać palpitacji serca że "niehistoryczny" czy korzystać z dobrej woli organów?

ten konkretny wypadek wydaje się oczywiście dużo bardziej podejrzany bo wystarczy wkręcić iglicę i proszę bardzo, broń na scalaki, a taka prosta zmiana to na moje oko jest wyrób broni, czyli 1-10 lat. no trzeba skalkulować poważnie ryzyko takiego zakupu ale żeby od razu że "plankton strzelecki"? ktoś tu szuka rady, a nie od razu z półobrotu w gębę...

gdybym miał doradzić to tak: ta cena to wcale nie jest tanio, i może naprawdę lepiej dołożyć te 2-3 tysie do sharpsa i nie mieć żadnych wątpliwości? poczekać, odłożyć wspomniane tysiaki i kupić to w saguaro? bo naprawdę łatwo przewalić 4 tysie i jeszcze mieć kłopoty...
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Mały dylemat

Post autor: Willie357 »

Nikt się nawet nie zająknął stopniem spedalenia tego karabinu z fotek,choćby tym montażem dla kmiotków.
smith
Bywalec
Posty: 209
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Mały dylemat

Post autor: smith »

raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Mały dylemat

Post autor: raguel »

Willie357 pisze: śr 12.maja.2021 - 00:11 Nikt się nawet nie zająknął stopniem spedalenia tego karabinu z fotek,choćby tym montażem dla kmiotków.
Kurczę mi się wydawało że rozmowa jest o wersji odprzodowej. Ten karabin z fotek to typowa oferta dla kłusownika albo pułapka na jelenia, który zapragnął "mieć giwerę". Jest popyt to jest i podaż. Brakuje mu tylko lasera, latarki i gumowego dildo zamiast kolby. Całość powinna się jeszcze łączyć bezprzewodowo z ajfonem.
Nikt się nie zająknął bo to nie pierwszy taki który tu widzimy, z resztą sam wiesz. Remingtony z kolimatorami, hawkeny z lunetami czy tam bipodami to już norma.

Z tymi wszystkimi konwersjami odtylcowymi z OLX gratis dostajesz bilet na randkę z prokuratorem, ale koledzy już wyżej to wyłożyli.

Lepszy przykład:
https://www.olx.pl/d/oferta/piekna-czar ... JPwlh.html

Glizy Fiocci mnie rozwaliły...
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Mały dylemat

Post autor: Willie357 »

Bo gilzy Fiocci to nаstepcа produktów firmy Grаnde Pizdestronii
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Mały dylemat

Post autor: mar_kow »

"[...]Żadko spotykany kaliber, naprawdę rarytas.[...]"

Trzeba mieć "żadko" w głowie żeby przyjąć że to legalny sprzęt...
Poniżej masz 71 odsłon różnych numeratorów - spokojnie dobierzesz krój bicia o ile admin nie zablokuje strony jako reklamę...
"[...]oksyda jak nowa, drewno bez skazy, jedynie pociemniałe od wieku [...]" - mogę Ci nabić nawet o 100 lat wcześniej - i też kupisz ????
Debilizm sięga dna...

https://allegro.pl/listing?string=numer ... t-1-3-0429
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Mały dylemat

Post autor: Magua »

Tam nikt nic nie nabijał. to jest oryginał z zamontowanym kominkiem zamiast iglicy.
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Mały dylemat

Post autor: KUKUŁKA »

Eee, słabe te numeratory- numery nadwozia mozna nimi przebić....
ODPOWIEDZ