Dubeltówka

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Gazelinipat
Posty: 1
Rejestracja: pt 26.mar.2021 - 18:32
Moja broń: brak

Dubeltówka

Post autor: Gazelinipat »

Cześć wszystkim, chciałbym zakupić odtylcową, czarnoprochową, dubeltówkę na którą nie będzie potrzebne pozwolenie.
Co sądzicie o egzemplarzu z linku poniżej?

https://allegro.pl/oferta/algierka-cal- ... 0530837962

Można ją posiadać bez pozwolenia?
Nadaje się do strzelania czy raczej nad kominek?
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Dubeltówka

Post autor: slaw29 »

Jak chcesz mieć kłopoty to kupuj . Mausery też znajdziesz czarnoprochowe dubeltowe :lol:
To co jest dozwolone w holandii , czechach u nas jest zabronione . Trzeba mieć trochę wiedzy żeby nie wejść w konflikt z prawem . Generalnie wszystkie dubeltówki ładowane od tyłu są mocno dyskusyjne . Nawet bardzo mocno dyskusyjne .
Kupuj , po tem najwyżej będziesz się tłumaczył , Dokup sobie jeszcze puste opakowanie na OLX na proch i będziesz zadowolony .
Tutaj sobie poczytaj jak to się kończy
viewtopic.php?f=8&t=5071
alterjorge

Re: Dubeltówka

Post autor: alterjorge »

Wyjątkowo bezczelny handlarz. Pisze : " Broń bez przeróbek i ulepszeń ... " Te kominki to od razu tam w gniazdach po iglicach były ?
chris
Posty: 6
Rejestracja: pn 23.paź.2017 - 22:37
Moja broń:

Re: Dubeltówka

Post autor: chris »

slaw29 pisze: pt 26.mar.2021 - 19:40 Kupuj , po tem najwyżej będziesz się tłumaczył , Dokup sobie jeszcze puste opakowanie na OLX na proch i będziesz zadowolony .
Tutaj sobie poczytaj jak to się kończy
viewtopic.php?f=8&t=5071
Ale z tego wątku wynika, że skończyło się tak, że gość nie miał żadnych problemów. Ostatni post autora: "Panowie koniec z tematem wszystko w porządku".
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1141
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Dubeltówka

Post autor: zbiho »

Sławek,
daj sobie spokój. Nie zawrócisz kijem Wisły.
Oni już wszystko wią lepiej. Nie wiem tylko po co ciągle o to samo pytają. I to jest zawsze pierwsze pytanie po rejestracji na forum. A że poprzednik nie dostał roku do odsiadki tylko w zawiasach uznają że "wszystko w porządku".
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Dubeltówka

Post autor: mar_kow »

Gazelinipat pisze: pt 26.mar.2021 - 18:42 Cześć wszystkim, chciałbym zakupić odtylcową, czarnoprochową, dubeltówkę na którą nie będzie potrzebne pozwolenie.
[...]
Jeśli chcesz to kupuj, (albo już kupiłeś i szukasz usprawiedliwienia) szukasz problemów widzę...
Żadna odtylcowa dubeltówka nie jest w Polsce legalna...
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=83&t=180017
escobar
Bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Dubeltówka

Post autor: escobar »

Kolejny nagrzany, :brawo:
escobar
Bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Dubeltówka

Post autor: escobar »

Proponuje koledze z pierwszego postu żeby dołożył tysiaka i kupił
https://www.olx.pl/d/oferta/strzelba-cz ... a247b83607
na pewno legalna i bardzo fajna
chris
Posty: 6
Rejestracja: pn 23.paź.2017 - 22:37
Moja broń:

Re: Dubeltówka

Post autor: chris »

mar_kow pisze: ndz 28.mar.2021 - 11:31 Żadna odtylcowa dubeltówka nie jest w Polsce legalna...
"Żadna" to dość radykalne stwierdzenie. A przykładowo Picherau, Bekker & Rauscher, Lefaucheux sprzed wynalezienia naboju sztyftowego? Wszystkie rozdzielnego ładowania i ze słusznymi datami. Fakt, że z tego co wiem, nikt nie produkuje replik, a nieliczne zachowane oryginały osiągają zawrotne ceny, ale jednak ich istnienie nie uprawnia do pisania "żadna". Przecież nawet jak ktoś nie upoluje oryginału, to może zamówić replikę u uprawnionego rusznikarza.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Dubeltówka

Post autor: mar_kow »

chris pisze: czw 29.kwie.2021 - 08:35 "Żadna" to dość radykalne stwierdzenie. [...] Fakt, że z tego co wiem, nikt nie produkuje replik, [...]. Przecież nawet jak ktoś nie upoluje oryginału, to może zamówić replikę u uprawnionego rusznikarza.
Odpowiedź "żadna" dotyczy wszystkich oferowanych na portalach aukcyjnych - czyli idąc tokiem myślenia"wszystkie" są nielegalne...
chris
Posty: 6
Rejestracja: pn 23.paź.2017 - 22:37
Moja broń:

Re: Dubeltówka

Post autor: chris »

mar_kow pisze: czw 29.kwie.2021 - 10:05
Odpowiedź "żadna" dotyczy wszystkich oferowanych na portalach aukcyjnych - czyli idąc tokiem myślenia"wszystkie" są nielegalne...
No jak do tej pory też żadnej na polskich stronach nie widziałem, a przeglądam ogłoszenia dość często. Ale kto wie ... może ktoś kiedyś wystawi, a ktoś inny zasugeruje się forum i przegapi okazję. Więc dobrze wiedzieć, że w ogóle istnieją.
Awatar użytkownika
ratlerek
Posty: 7
Rejestracja: pt 08.paź.2021 - 21:01
Lokalizacja: PL
Moja broń: Remik44Inox
Kontakt:

Re: Dubeltówka

Post autor: ratlerek »

chris pisze: czw 29.kwie.2021 - 08:35
mar_kow pisze: ndz 28.mar.2021 - 11:31 Żadna odtylcowa dubeltówka nie jest w Polsce legalna...
"Żadna" to dość radykalne stwierdzenie. A przykładowo Picherau, Bekker & Rauscher, Lefaucheux sprzed wynalezienia naboju sztyftowego? Wszystkie rozdzielnego ładowania i ze słusznymi datami. Fakt, że z tego co wiem, nikt nie produkuje replik, a nieliczne zachowane oryginały osiągają zawrotne ceny, ale jednak ich istnienie nie uprawnia do pisania "żadna". Przecież nawet jak ktoś nie upoluje oryginału, to może zamówić replikę u uprawnionego rusznikarza.
Dawno temu widziałem na alledrogo dubeltówkę Lefaucheux - pewnie będzie z 10 lat temu. Jakże żałuję, że wtedy nie kupiłem... Swoją drogą, to dziwne, że nikt nie oferuje tego typu broni - skoro jest na nią popyt. Dlaczego nikt nie chce go zaspokoić i zarobić...?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Dubeltówka

Post autor: mar_kow »

ratlerek pisze: sob 09.paź.2021 - 19:03 [...]Swoją drogą, to dziwne, że nikt nie oferuje tego typu broni - skoro jest na nią popyt. Dlaczego nikt nie chce go zaspokoić i zarobić...?
Ależ owszem oferują, część ofert proponują nawet prowokatorzy z policji - do wyboru i koloru, prokuratorzy aż czekają na swoją "działkę" z obrotu...Każdy jest Panem swojego Losu - każdy idzie własną ścieżką usłaną albo płatkami róż albo kolcami - do wyboru...
Awatar użytkownika
ratlerek
Posty: 7
Rejestracja: pt 08.paź.2021 - 21:01
Lokalizacja: PL
Moja broń: Remik44Inox
Kontakt:

Re: Dubeltówka

Post autor: ratlerek »

mar_kow pisze: sob 09.paź.2021 - 23:08
ratlerek pisze: sob 09.paź.2021 - 19:03 [...]Swoją drogą, to dziwne, że nikt nie oferuje tego typu broni - skoro jest na nią popyt. Dlaczego nikt nie chce go zaspokoić i zarobić...?
Ależ owszem oferują, część ofert proponują nawet prowokatorzy z policji - do wyboru i koloru, prokuratorzy aż czekają na swoją "działkę" z obrotu...Każdy jest Panem swojego Losu - każdy idzie własną ścieżką usłaną albo płatkami róż albo kolcami - do wyboru...
No ale w czym rzecz - Saguaro Sharps bez zezwolenia jest legitny, czy nie? A de facto jest na pociski scalone - z oddzielnymi kapiszonami.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Dubeltówka

Post autor: mar_kow »

ratlerek pisze: ndz 10.paź.2021 - 10:18 [...]No ale w czym rzecz - Saguaro Sharps bez zezwolenia jest legitny, czy nie? A de facto jest na pociski scalone - z oddzielnymi kapiszonami.
Rzecz w tym, Saguaro Sharps to replika amerykańskiego karabinu z roku 1863 i jest legalny a przerobione poprzez zamianę iglic na kominki dubeltówki NIE...
ODPOWIEDZ