Najtańszy karabin odtylcowy?

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Jsk2a
Posty: 3
Rejestracja: pt 12.mar.2021 - 15:30
Moja broń:

Najtańszy karabin odtylcowy?

Post autor: Jsk2a »

Cześć,
Szukam karabinu z którego mogł bym postrzelać na długie dystanse tak z 300m(cel sylwetka a nie stodoła :P )
budżet mam nie za duży ok. 4k więc pytanie moje czy jest coś
w tym przedziale cenowy a jeśli nie to co jest najtańsze?
I koniecznie odtylcowy
alterjorge

Re: Najtańszy karabin odtylcowy?

Post autor: alterjorge »

Ciężko będzie o ile w tym budżecie w ogóle możliwe.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Najtańszy karabin odtylcowy?

Post autor: mar_kow »

Najbliżej tej ceny Kolega sprzedawał na bazarku Tryon'a Creedmoor'a .45 z osprzętem. Ale to oczywiście wersja odprzodowa, bardzo dobra broń, z powodzeniem można strzelać na takie dystanse. Bo nie każda odtylcowa będzie się nadawała na podane 300m.
Pamiętaj że do ceny karabinu musisz dokupić osprzęt do elaboracji który też kosztuje.
Nie pakuj się tylko w wątpliwej legalności wynalazki bo w takiej cenie "chodzą"...
alterjorge

Re: Najtańszy karabin odtylcowy?

Post autor: alterjorge »

300 m i sylwetki ? Z replik tylko Sharps , ale to wielokrotność 4 k , z oryginałów na ten dystans polecam Westley Richards MT Military Match Rifle. To znów ileś tam 4 k. Może krótszy dystans, na początek tak do 100 m i tu jest większy wybór, bo z replik to rzeczony Sharps, Smith i nawet Gallager. Oryginałów to na ten dystans jak psów jest :-)))
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1140
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Najtańszy karabin odtylcowy?

Post autor: zbiho »

Jak to nie ma, a piękny Rolling Block u Saguaro?????

AAAA ha, odtylcowy ładowany od przodu....
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Najtańszy karabin odtylcowy?

Post autor: mar_kow »

zbiho pisze: sob 13.mar.2021 - 10:06 Jak to nie ma, a piękny Rolling Block u Saguaro?????

AAAA ha, odtylcowy ładowany od przodu....
I na 300m ma trafiać w cel... Chyba że z celownikiem optycznym i laserowym wskaźnikiem celu... :lol:
alterjorge

Re: Najtańszy karabin odtylcowy?

Post autor: alterjorge »

Rolling Block spokojnie na otwartych trafia na 300. Piszę o Rolling Block'u oczywiście a nie o dziwolągu odprzodowym.
Kozichwost
Posty: 24
Rejestracja: wt 19.sty.2021 - 11:06
Moja broń: brak

Re: Najtańszy karabin odtylcowy?

Post autor: Kozichwost »

Kolego odtylcówki w tym budżecie o takich osiągach nie kupisz. Z używaną odprzodówką ledwie się w kwocie zmieścisz
Jsk2a
Posty: 3
Rejestracja: pt 12.mar.2021 - 15:30
Moja broń:

Re: Najtańszy karabin odtylcowy?

Post autor: Jsk2a »

Dzięki wszystkim za odpowiedz, po namyśle stwierdziłem że dozbieram na coś droższego. Najbardziej spodobał mi się Sharps od sahuaro
ale zastanawiam się czy jakiś inny Sharps nie będzie tańszy w utrzymaniu- (prasa do elaboracji, glizy itp.)
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: Najtańszy karabin odtylcowy?

Post autor: BEAR »

Oczywiście że można cieszyć się ze strzelania z tańszego Sharpsa. Sam cwiczylem z 4 lata strzelanie z IAB 45 całość o połowę taniej. Jak zadbasz poduczysz się i pewnie nie stracisz. Zawsze trzeba zacząć od czegos pośredniego aby nie zrazić się na początek. I proponuję od opanowania 50 i 100m.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Najtańszy karabin odtylcowy?

Post autor: slaw29 »

Jsk2a pisze: czw 18.mar.2021 - 18:16 Dzięki wszystkim za odpowiedz, po namyśle stwierdziłem że dozbieram na coś droższego. Najbardziej spodobał mi się Sharps od sahuaro
ale zastanawiam się czy jakiś inny Sharps nie będzie tańszy w utrzymaniu- (prasa do elaboracji, glizy itp.)
Prasy nie potrzeba wystarczy gumowy młotek :pomysl: , Gilza wytrzymuje jakieś 100 strzałów.
50 gilz na początek to optymum. Sypiesz proch , palcami wkładasz nasmarowany pocisk w gilzę i strzelasz .
Przynajmniej na początek .
Wszystkie Galagery , Smity, Sharpsy IABi inne cuda to przy tym zabawki .
alterjorge

Re: Najtańszy karabin odtylcowy?

Post autor: alterjorge »

Proszę tu nie obrażać mianem " zabawki" oryginałów lub replik broni historycznej. Raczej ów Saguaro Sharps jest przy nich dziwolągiem, bo jak inaczej nazwać karabin rozdzielnego ładowania z komorą przystosowaną do amunicji scalonej ?
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Najtańszy karabin odtylcowy?

Post autor: slaw29 »

Wydawało mi się iż czasy grabienia ludzi na tjuuningu Sharpsów i innej broni odeszły w niepamięć .
Czasy budowania niesnasek między strzelcami też minęły bezpowrotnie , a tu proszę ... jednak się myliłem.
Szukam karabinu z którego mogł bym postrzelać na długie dystanse tak z 300m(cel sylwetka a nie stodoła
Generalnie z Smitha , Sharpsa IAB i Galagera trafi :lol: nie wiem w co na te 300 m . O Orginałach nic nie pisałem .
PS. Mam prośbę -proszę w jakikolwiek sposób nie odnosić się do moich wypowiedzi , pozwoli to uniknąć niesnasek i słownych przepychanek, nie mam zamiaru polemizować z Jorgiem .
alterjorge

Re: Najtańszy karabin odtylcowy?

Post autor: alterjorge »

A tego, żeby się nie odnosić do wypowiedzi to już zupełnie nie rozumiem. Czyli Slaw 29 może pisać co mu się żywnie podoba, ja zaś-kolokwialnie rzecz ujmując- morda w kubeł. Interesujące w kontekście swobody wypowiedzi. Chyba moderator jest od tego, ale żeby użytkownik zabraniał drugiemu użytkownikowi komentowania wypowiedzi... Dziwne obyczaje.
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: Najtańszy karabin odtylcowy?

Post autor: BEAR »

Małe sprostowanie na tych 300m żadna kawaleryjka się nie sprawdzi. Musiał byś mieć Sharpsa z długa lufa i sugeruje kaliber 54 na papier powinien dać radę.
ODPOWIEDZ