Eleanor-45

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
escobar
Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Eleanor-45

Post autor: escobar »

AVE forumowicze , z racji że nie bywam ostatnio na strzelnicy bo czasu nie mam ale mam wieczorami to wyszukuję sobie nowe zabawki i przypomniał mi się karabin Eleanor kiedyś chyba na beżowym wyczytałem że raczej nie będzie dostępny bo nie do końca jest "legalny" i zastanawiam się dlaczego przecież to taki długi Derringer ma ktoś więcej informacji na temat tego karabinka ? chętnie bym przygarnoł :-D

https://saguaro-arms.com/product-pol-10 ... or-45.html
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Eleanor-45

Post autor: slaw29 »

Musisz chyba wyrobić papiery i iść w kierunku nowoczesnym ;-)
escobar
Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Eleanor-45

Post autor: escobar »

Mówisz że to na papier ? nie daje mi to spokoju , dlaczego ten miał by być na papier a już np. karabinek remingtona już nie . Nie wiem czy remington miał w epoce taki karabinek z kolbą i długą lufą, czy Eleanor występował tego też nie wiem z tego co czytałem to nie i że to niby zbyt nowoczesna konstrukcja - dziwne bo ten karabinek opiera się o konstrukcję Derringera a ten przecież w epoce występował .
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Eleanor-45

Post autor: Marek »

Nie napisał ze na papier, a ze Ty masz zrobić sobie papier.
escobar
Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Eleanor-45

Post autor: escobar »

:ops: NO to fakt
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Eleanor-45

Post autor: slaw29 »

escobar pisze: pt 12.mar.2021 - 09:25 :ops: NO to fakt
Jak tak głębiej pomyślisz to takie substytuty nowoczesności w CP są śmieszne.
Co daje ten kształt ? ..... dokładnie nic . Ta długość lufy , sposób trzymania będzie powodować że ciężko będzie z tego trafić na 50 m w tarczę .
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Eleanor-45

Post autor: smith »

escobar pisze: pt 12.mar.2021 - 09:13 Mówisz że to na papier ? nie daje mi to spokoju , dlaczego ten miał by być na papier a już np. karabinek remingtona już nie . Nie wiem czy remington miał w epoce taki karabinek z kolbą i długą lufą, czy Eleanor występował tego też nie wiem z tego co czytałem to nie i że to niby zbyt nowoczesna konstrukcja - dziwne bo ten karabinek opiera się o konstrukcję Derringera a ten przecież w epoce występował .
https://www.remingtonsociety.org/a-stud ... ng-rifles/
alterjorge

Re: Eleanor-45

Post autor: alterjorge »

Eleanora miałem, nawet wpisanego do EKB, sprzedałem i nie żałuję. Ładne to jest, bardzo dobrze wykonane i tyle zachwytu. Strzelecko nie wiadomo do czego, nawet dla rekreacji nie, bo czyszczenie żmudne. Rzeczywiście, taka wariacja Gerat Guns Derringer. Ale powtórze, ładne to jest i perfekcyjne wykonane, w Czechach już jest rynek kolekcjonerski na egzemplarze z pierwszej serii, ja miałem 028 o ile mnie pamięć nie myli. Jak ktoś chce mieć, niech kupuje.
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Eleanor-45

Post autor: stangret »

alterjorge pisze: pt 12.mar.2021 - 18:57 Ładne to jest
No cóż :D "jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki" :-)
Jak dla mnie to taki nowoczesny Deerhunter :lol: :lol:
escobar
Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Eleanor-45

Post autor: escobar »

no i wszystko wiadomo kilka postów i jestem douczony i uświadomiony :ok:

ale jest bardzo ładny pewnie i tak by się skończyło że po pierwszym strzelaniu i czeszczeniu pozostał by egzemplarzem dekoracyjnym :-(
bo i narazi z braku czasu wszystkie moje pukawki są na razie egzemplarzami dekoracyjnymi :-(
alterjorge

Re: Eleanor-45

Post autor: alterjorge »

Nie, nie i jeszcze raz nie. To jest niesprawiedliwe takie porównanie Eleanora 45 Great Guns do Deerhuntera. Eleanor jest- a wiem co piszę, bo miałem- wykonany perfekcyjnie, lufy LW, spasowanie na najwyższym poziomie, oksyda wspaniała, drewno piękne. A Deerhunter z jakiejś Ardesy... Szkoda słów. Zaś o Eleanorze nawet Balasz zrobił film i się ekscytuje, więc coś w nim jest.
ODPOWIEDZ