Strzelanko z Sharps

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Strzelanko z Sharps

Post autor: Irek M »

Dziś po miesiącu z haczykiem udało mi się wyjść podymić :-) Strzelałem z: Saquaro z pocisków 459-500-3R oraz z 459-405-HB i z carbine IAB pociskami choinka, 457-340-F i 459-405-HB. Skupię się teraz na tym ostatnim; najgorzej sprawdziły się pociski 405-HB. Na 8 sztuki chyba 7 bokiem trafiło. Na 5 choinek 2 lub 1 raczej bokiem. Najlepszymi okazały się 457-340-F - same dziurki 8-9-10. Z tych strzelałem z 35gr, a z HB - 40,5gr. Wszystkie trafienia udokumentowane na klipach :-) Pytanie moje; czy z góry można było założyć, że w gwincie 1:48 pociski HB będą koziołkować bardziej niż tradycyjne choinki? Czy znowu zabawa naważką? Za to pociski HB trafiały wyżej i z mniejszym skupieniem strzelając z Saquaro i naważce 45gr.
Ale za to skupienie było bardzo ładne :-) Jak się ogarnę to wkleję trafienia
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Strzelanko z Sharps

Post autor: zbiho »

Niestety ale do gwintu 48 to te pociski 459/405HB nijak latać nie będą. Jakbyś obciął jeden dolny pierścień to będą idealne.
Wytocz z aluminium taką dłuższą wkładkę denną i wymień w kokili, tam jest śrubka, a jak nit to nagwintuj.
Będziesz Pan zadowolony.

Jak piszesz " z mniejszym skupieniem" to masz na myśli rozrzut?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Strzelanko z Sharps

Post autor: Irek M »

Chodziło mi o to, że z krótkiego Sharps i gwintu 1;48 miałem lepsze skupienie pocisków 405-HB niż z długiego Saquaro z gwintem 1;18. Ale wcześniej z tego ostatniego bywało dużo lepsze skupienie. Dobrze spisały się też 357-450-F. Za to partia kapiszonów z Saquaro - fatalna! nigdy jeszcze nie trafiłem na takie, w których nie ma w ogóle lub prawie nie ma masy inicjującej.
skoro trochę krótsze od 405-HB, 340-F spisywały się dobrze to nie będę nic robił z kokilą HB. Ona była zakupiona dla Saquaro bo była tak chwalona na forum.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Strzelanko z Sharps

Post autor: slaw29 »

Irek - ostatnio strzelałem z Feldka. Generalnie dość celnie przy prędkości X. Nawet bardzo celnie bo wszystko w 10 . Prędkość X +.. 10 m/s same odskoki . Temat wymaga jeszcze dogłębnego badania , bo nawet jak dla mnie dziwny jest . Ale to ja sam strzelałem i sam mierzyłem te prędkości .
Co do kapiszonów , to też takie mam ale nie od Saquaro ale ze sklepu z Żywca . Nie ma problemu , teraz nawet tego nie zauważam . Mam tych kapiszonów 2000 szt i co mam zrobić ... wyrzucić ?
Młody na nich zdobył Mistrza Polski i nawet nie wiedział że na niby lipne kapiszony :lol: .
Przestań patrzeć ile jest masy , to będziesz lepiej strzelał i spokojniej spał ;)
Generalnie , odołowiłem lufę w moim Sharps , w ten wekend sprawdzę jakie skupienie z podparcia ....Karabin mam już chyba z półtorej roku i może się mu to należało .
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Strzelanko z Sharps

Post autor: Irek M »

Sławek, one nie odpaliły bo nie miały masy... A tu skrót myślowy dzisiejszego strzelania :-)

Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Strzelanko z Sharps

Post autor: Irek M »

Tak wygląda tarcza z trafieniami z Sharps carbine .45 IAB
kolory: czerwony - pocisk 457-340-F, 1-2-3 oznacza kolejkę, niebieski - pocisk oryginał 458, fioletowy - pocisk 459-405-HB
tarcza2.jpg
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Strzelanko z Sharps

Post autor: zbiho »

To już wiesz z jakich strzelać.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Strzelanko z Sharps

Post autor: slaw29 »

W tym karabinie kulą dobrze idzie jak się nie ma dużej formy .
Staszek L
Bywalec
Posty: 324
Rejestracja: czw 23.lut.2017 - 18:08
Lokalizacja: Środek Polski
Moja broń: Niezawodna

Re: Strzelanko z Sharps

Post autor: Staszek L »

Nowy temat ale stary problem 8)
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Strzelanko z Sharps

Post autor: Irek M »

Ale dalej nie mogę zrozumieć dlaczego raz choinka ładnie wchodzi, a raz bokiem. zmieniałem naważki, twardość ołowiu ale nie było jakiegoś wyznacznika. Z drugiej strony jak odkładam długiego Saquaro to jakoś już nic mi nie pasuje w krótkim "zwykłym" chyba pójdzie do ludzi :-(
Z kuli .490 też już strzelałem :-)
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: Strzelanko z Sharps

Post autor: BEAR »

Irek M pisze: czw 11.mar.2021 - 22:56 Ale dalej nie mogę zrozumieć dlaczego raz choinka ładnie wchodzi, a raz bokiem.
Irek - "..są na świecie rzeczy co się nawet fizjologom nie śniły". :lol:

to już są niuanse wpływu czynników zewnętrzych i dobranego pocisku na styk. Też uważam że powinienieś sprzedać karabin komuś co zaczyna przygdę z Sharps bo pozakupie nowej zabawki świat już nie jest ten sam :ok:
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Strzelanko z Sharps

Post autor: Irek M »

Ale sprzedanie krótkiego to tylko jedna strona medalu. Druga to taka, że w to miejsce kupiłbym - po do zbieraniu - znowu krótki ale Saquaro :-)Wiem, powiecie, że to bez sensu mając już długiego ale ja też o tym wiem :-)
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Strzelanko z Sharps

Post autor: Irek M »

Czy tak skrócenie pocisku 459-500-3R - ten z prawej - miałoby jakikolwiek sens do gwintu 1:48 czy to tylko strata czasu? Na fotce od lewej
choinka, 457-340-F, i skrócony 500-3R.
pociski1.jpg
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: Strzelanko z Sharps

Post autor: BEAR »

Irek sądzę że ten środkowy jest jedynie sensowny.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Strzelanko z Sharps

Post autor: zbiho »

Najlepszy jest ten w środku.
500/3R po skróceniu nie ma sensu, prowadzenie tylko na dwóch pierścieniaćh i przewaga masy bliżej środka obrotu to brak stabilizacji.
ODPOWIEDZ