Dubeltówka krótka

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
Bronco2
Posty: 3
Rejestracja: wt 25.lut.2020 - 15:38
Moja broń: 1858 REMINGTON NEW MODEL ARMY 44

Dubeltówka krótka

Post autor: Bronco2 »

Witam
Udało mi się nabyć dubeltówkę
https://allegro.pl/oferta/dubeltowka-xi ... BlNA%3D%3D
Mam pytanie ile prochu ile śrutu ? średnica lufy z tego co podaje sprzedający lekko powyżej 16mm ale na chwilę obecną nie mogę tego stwierdzić dokładnie. Zamówiłem przebitki 16 i 20 dla pewności i śrut 2mm. Nie mam doświadczenia a nie chciał bym czegoś uszkodzić.
Z góry dziękuję za pomoc.
alterjorge

Re: Dubeltówka krótka

Post autor: alterjorge »

Zanim strzelisz daj ten nabytek obejrzeć komuś doświadczonemu. Widać, że to było mocno pordzewiałe i korozje usunięto chemicznie. Przy dubeltówkach ( gdzie lufy są cienkie) ubytek 0,5 mm może być już nie tego.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Dubeltówka krótka

Post autor: mar_kow »

Jeżeli chcesz z niej strzelać to daj ją na początek do rusznikarza do przeglądu. Bywało że lufy z damastu (Twoje akurat nie) po prostu rozrywało bo warstwy się utleniły... Naważek nikt Ci nie poda do tego starocia, znormalizowane do repliki 12GA Pedersoli to 72 grain. Epokowe egzemplarze mogą być niestandardowe bo często wyroby były robione na zamówienie u rusznikarzy. Nabywając taki egzemplarz ryzykujesz że akcesoria będziesz musiał dorabiać we własnym zakresie... Czasami tanizna nie popłaca... Nadaje się najwyżej na ścianę...
ODPOWIEDZ