Dziwny smar przy korku lufy

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
Soszken
Posty: 4
Rejestracja: pn 28.paź.2019 - 18:12
Moja broń: Colt army ;)

Dziwny smar przy korku lufy

Post autor: Soszken »

Witam, lekko zaniepokoiła mnie pewna sprawa. Podczas mycia lufy w moim Kentucky (myłem wodą o temp. 80-60 stopni), ze szczeliny pomiedzy lufą a korkiem zaczął wydostawać się biały smar. Pierwszy raz zauważyłem go kilka minut po umyciu gdy karabin był jeszcze ciepły i wytarłem go, po 10 min znów smar się pojawił więc znów go wytarłem. Karabin zostawiłem przy grzejniku i znów ten smar, tym razem nie wycierałem go i został tak do rana. Porobiłem zdjęcia i wytarłem smar, jak do tej pory nic nie cieknie ale karabin jest teraz zupełnie zimny. Smar jest biały i po zastygnięciu dosyć twardy ale daje się go usunąć szmatką. I teraz rodzi się pytanie czy to normalne ? Czy takim smarem zasmarowuje się korek lufy ?
Załączam zdjęcia, problem występuje tylko na odcinku tuż przy brandce.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Dziwny smar przy korku lufy

Post autor: mar_kow »

Biały smar wazelinowy (chyba) jest stosowany przy konserwacji nowej broni przed wysłaniem do sklepów. Jak rozgrzejesz lufę to będzie wyciekał - po pewnym czasie przestanie.
Awatar użytkownika
SaguaroMike
VIP
Posty: 20
Rejestracja: śr 25.sty.2017 - 21:52
Lokalizacja: Ozorków
Moja broń:
Kontakt:

Re: Dziwny smar przy korku lufy

Post autor: SaguaroMike »

To resztki po procesie oksydowania a dokładnie resztki wodorotlenku sodu. Siedzi w wąskich szczelinach i wychodzi pod wpływem wody.Po pewnym czasie przestanie.Przetrzyj smarem i nie ma co przeżywać.
Soszken
Posty: 4
Rejestracja: pn 28.paź.2019 - 18:12
Moja broń: Colt army ;)

Re: Dziwny smar przy korku lufy

Post autor: Soszken »

Dzięki za odpowiedzi Panowie, już się bałem że coś nie tak
ODPOWIEDZ