Enfield P58 na pierwszą długą lufę?

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
Ciutek
Posty: 54
Rejestracja: sob 11.lis.2017 - 01:18
Moja broń:

Enfield P58 na pierwszą długą lufę?

Post autor: Ciutek »

Tak jak w temacie, czy świeżak strzelający jak na razie tylko z rewolwerów jest w stanie ujarzmić enfielda? Jak na razie z tego co wyczytałem wniaskuję, że przepisem na wmiarę bezproblemowe strzelanie byłoby dorwanie P58 produkcji Parker Hale + kokili Lymana jemu dedykowanej(wtedy najprawdopodobniej obędzie się bez kalibrowania?). Czy są jakieś inne przeszkody o których nie wiem?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Zielonorogii
Posty: 53
Rejestracja: pn 24.gru.2018 - 14:11
Moja broń: brak

Re: Enfield P58 na pierwszą długą lufę?

Post autor: Zielonorogii »

Enfield jest prosty w obsłudze, ilość wiedzy na temat ogromna, przeszkodą może być brak umiejętności czytania ze zrozumieniem
Ciutek
Posty: 54
Rejestracja: sob 11.lis.2017 - 01:18
Moja broń:

Re: Enfield P58 na pierwszą długą lufę?

Post autor: Ciutek »

Zielonorogii pisze:Enfield jest prosty w obsłudze, ilość wiedzy na temat ogromna, przeszkodą może być brak umiejętności czytania ze zrozumieniem
Nawet ten z gwintem 1:48?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Zielonorogii
Posty: 53
Rejestracja: pn 24.gru.2018 - 14:11
Moja broń: brak

Re: Enfield P58 na pierwszą długą lufę?

Post autor: Zielonorogii »

chyba nie dasz rady
Ciutek
Posty: 54
Rejestracja: sob 11.lis.2017 - 01:18
Moja broń:

Re: Enfield P58 na pierwszą długą lufę?

Post autor: Ciutek »

Tak źle z czytaniem ze zrozumieniem u mnie nie jest, a zawsze lepiej zadać o pytanie więcej niż go nie zadać ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Roland
Posty: 54
Rejestracja: wt 20.mar.2018 - 22:44
Moja broń: brak

Re: Enfield P58 na pierwszą długą lufę?

Post autor: Roland »

Ten karabin nie strzela sam od siebie, wiec jak liczysz na to ze na pierwszej wizycie bedziesz walil dychy to mozesz sie zawiesc. Mam P58 od PH i troche sie musialem nakombinowac. Dopiero 3 kokila spasowala.
Stop olowiu, nawazka i dobry smar. Vesuvit LC i lighting nie przejda, zapewniam.
Karabin lubi miec dziwne dni, wiec nieraz wracalem sfrustrowany do domu.

Musisz kalibrowac na .577, kokile lyman wyrzucaja troche wiekszy rozmiar. No chyba ze lubisz wbijac mlotkiem :-P
Odlewania ciezkich minie tez sie najpierw trzeba nauczyc, bo mozna sporo zlomu naprodukowac...
Zielonorogii
Posty: 53
Rejestracja: pn 24.gru.2018 - 14:11
Moja broń: brak

Re: Enfield P58 na pierwszą długą lufę?

Post autor: Zielonorogii »

wiedzy na temat jest mnóstwo
na początek :
http://www.researchpress.co.uk/index.ph ... he-enfield

to jest bardzo prosty karabin, ale zanim zaczniesz kupować musisz zrozumieć o co chodzi :)
Ciutek
Posty: 54
Rejestracja: sob 11.lis.2017 - 01:18
Moja broń:

Re: Enfield P58 na pierwszą długą lufę?

Post autor: Ciutek »

W takim razie zabieram się do lektury. Co do odlewania i ogarnięcia karabinu też zostawiam sobie sporo czasu na naukę.
Szczególnie, że przed zakupem fundusze na karabin trzeba najpierw zebrać ;)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Enfield P58 na pierwszą długą lufę?

Post autor: Wycior »

Na wypadek gdyby przestrogi o kokilach, kalibratorach i smarze do pocisków Minie wstępnie Cię skonfundowały, nadmienię że kulą na łatce na 50 m też się z Enfielda postrzela. To oczywiście świętokradztwo, więc coś takiego możesz czynić tylko jak nikt nie patrzy ...
Roland pisze: ndz 24.lis.2019 - 20:32 Vesuvit LC i lighting nie przejda, zapewniam.
Lightning oczywiście się nie nadaje, ale Vesuvitu LC na początek można śmiało użyć.
Ciutek
Posty: 54
Rejestracja: sob 11.lis.2017 - 01:18
Moja broń:

Re: Enfield P58 na pierwszą długą lufę?

Post autor: Ciutek »

Wycior pisze:Na wypadek gdyby przestrogi o kokilach, kalibratorach i smarze do pocisków Minie wstępnie Cię skonfundowały, nadmienię że kulą na łatce na 50 m też się z Enfielda postrzela. To oczywiście świętokradztwo, więc coś takiego możesz czynić tylko jak nikt nie patrzy ...
Chyba za bardzo konfudować nie będą mogły, szczególnie z racji obecności innych strzelców na jedynej długiej osi :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ