Karabin Maynarda

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Karabin Maynarda

Post autor: mar_kow »

Andy88 pisze: śr 24.lip.2019 - 07:49 A ta replika jest niezgodna z prawem??
Jeżeli to replika repliki z Pisza to musisz się liczyć z tym że kiedyś gościowi cofną uprawnienia wystawiania jakichś pseudo certyfikatów i cały ten złom stanie się nielegalny. Nie staniesz do żadnych zawodów, będziesz miał później problemy ze sprzedażą. Nie słuchaj Kolegi .44 tylko rozsądnych rad i nie kupuj tego gówna... Za tę cenę masz szeroki wybór strzeladeł, z używek można wyrwać naprawdę perełki. Jak dasz ogłoszenie że stanowczo kupisz to na pewno ktoś się zdecyduje sprzedać na koszt kolejnego zakupu. Gratis dostaniesz fachowe porady że tylko na zawody jechać...
Ja bym na Twoim miejscu nawet odżałował zaliczkę jak gość nie będzie chciał oddać...

Dubeltówka poniżej też jest chyba z tej "firmy" co stanowi duże zagrożenie że gościa w końcu "posadzą"...
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Karabin Maynarda

Post autor: Marek »

Derek pisze: śr 24.lip.2019 - 07:41 ....Wieczorem napiszę więcej w takich aspektach jak bezpieczeństwo, czy to jest replika, dopuszczenie do zawodów.
Daj ze se spokój, z takich opinii nic dobrego nigdy nie wynika.
To coś poniżej napisał jest wystarczające i prawdziwe:
Jedna uwaga pamiętaj to jest tylko prywatne zdanie wypowiadajacego się sam ponosisz konsekwencje swych decyzji. Możemy tylko Ci doradzić.
A zwrot zaliczki może bez problemu uzyskać, całe ogłoszenie jest nieprawdziwe, bo to żaden Maynard.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Karabin Maynarda

Post autor: mar_kow »

Marek pisze: śr 24.lip.2019 - 08:50 [...]
A zwrot zaliczki może bez problemu uzyskać, całe ogłoszenie jest nieprawdziwe, bo to żaden Maynard.
Ostatnie magiczno słowo przy negocjacji zwrotu - "Policja" i gość na pewno wymięknie... A motyw wycofania się z kupna to niemożliwość startu w zawodach - nie wiedziałeś, poprosiłeś o radę doświadczonych Kolegów, teraz wiesz i rezygnujesz...
Andy88
Bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Karabin Maynarda

Post autor: Andy88 »

Głupoty opowiadacie dzwoniłem do rpo w moim mieście i nie musi mi zwracać bo prawo tak działa.
Poza tym on mówił że nie jest nielegalna przeróbka bo sharpay też przerabiane są różne wersje i nie jest niezgodne z prawem bo firmy saguaro nikt nie aresztował więc tak się zastanawiam czy jest to zgodne z prawem czy nie? chyba będę musiał znaleźć jakiegoś specjalistę bo sam ni wiem kot ma racje wy czy on?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Karabin Maynarda

Post autor: Irek M »

Kolego Andy88 - sorry wielkie ale myślenie logiczne nie należy do Twoich mocnych stron. Przeciwstawiasz opinie doświadczonych kolegów opinii handlarza, który za wszelką cenę chce sprzedać swoje wyroby. Wtopiłeś i musisz się z tym pogodzić. Tu nie chodzi o to jakich gilz używasz tylko o samą broń więc nie mów , że Sharps jest nielegalny bo tylko ośmieszasz się. Zdaje się, że już miałeś taki temat, w którym błyszczałeś swoją niewiedzą.
Słuchaj kolegów puki chcą jeszcze cokolwiek Tobie doradzić.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Karabin Maynarda

Post autor: Marek »

Andy88 pisze: śr 24.lip.2019 - 12:16 Głupoty opowiadacie...
Skoro tak to wypada mi przeprosić kolegę 44 i Mague :ops: sorry

Jednak prawdy ludowe maja rację, nie warto z takimi dyskutować.
Nie było tematu, kupuj, z pewnością jest to unikat, będzie was dwóch.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Karabin Maynarda

Post autor: Wycior »

Jeżeli, Andy88, wiesz lepiej, to po kiego licha zwracałeś się o poradę na forum? Jeśli wpłaciłeś zaliczkę jeszcze przed zapytaniem albo już po pierwszych ostrzegawczych odpowiedziach, to mam następującą hipotezę: chciałeś pozytywnego potwierdzenia już podjętej decyzji. Poszło inaczej niż sądziłeś, ale to nie powód do ubliżania doświadczonym, obeznanym kolegom, którzy próbowali Ci doradzić w dobrej wierze. Nie mieli przy tym - w odróżnieniu od sprzedającego - żadnego biznesowego interesu. Trochę przypominasz Hegla.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Karabin Maynarda

Post autor: mar_kow »

Andy88 pisze: śr 24.lip.2019 - 12:16 Głupoty opowiadacie [...]
Rób jak chcesz - to w sumie Twoje te 4600 zł... :-P
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Karabin Maynarda

Post autor: wyrzucony »

Mimo wszystko napiszę jednak by uświadomić potencjalnym nabywcą takich pseudo replik z czym mają do czynienia. Mam nadzieję, że nie tylko Andy to przeczyta.
Acha i tak jak pisałem to jest moja opinia (do której zresztą mam prawo a cenzura prewencyjna to przeszłość) i każdy podejmuje sam swoją decyzję.

Bezpieczeństwo - kupując replikę od uznanych producentów, zwłaszcza europejskich mamy oznaczenia prób ostrzału stwierdzających, że ta broń jest dla jej użytkownika bezpieczna ale także jest bezpieczna dla osób postronnych. Stwierdza to niezależna instytucja powołana do tych czynnosci przez dane państwo. Łopatologicznie - widząc oznakowanie prób ostrzału wiem, że stojąc obok nic się nie rozleci, nikogo nie porani. Wiadomo warunkiem jest użytkowanie broni zgodnie z jej instrukcją. W naszym przypadku to używanie czarnego prochu i pocisków - kul ołowianych.
Niestety w wyrobach z Pisza takich oznaczeń nie zaobserwowano :(

Replika - wreszcie w naszym prawie zdefiniowano co oznacza dla użytkownika broni czarnoprochowej słowo replika. Tu odeślę wprost do nowej ustawy z 13 czerwca br. która wchodzi w życie za kilka dni czyli 1 sierpnia - Ustawa z dnia 13 czerwca 2019 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym a dokładnie do Art. 3.1. punkt 10) który brzmi - "replika broni czarnoprochowej – jest to strzelecka broń palna rozdzielnego ładowania, przystosowana do strzelania wyłącznie przy wykorzystaniu prochu czarnego, odwzorowująca broń wytworzoną przed 1900 r., z zachowaniem jej funkcjonalności;"
Wkrótce zapewne wybuchną spory co oznacza słowo "odwzorowująca" czy sformułowania "zachowanie jej funkcjonalności". Według mnie odwzorowanie to zachowanie podstawowych cech danej broni a w szczególności kształtu zewnętrznego lufy, kalibru lufy, ilości pól, skoku gwintu, kształtu kolby, budowy mechanizmu kurka, kształtu kurka, kształtów i budowy przyrządów celowniczych a w przypadku broni odtylcowej kształtu komory nabojowej oraz funkcjonowania i budowy zamka. Do tego dochodzą także takie charakterystyczne części broni jak bączki lub kliny, oraz pozostałe okucia jak osłony spustu czy kolby.
Czy wyroby z Pisza odwzorują starą broń ? Nie bez przyczyny w przypadku tej konstrukcji padło zdanie kolegi .44 "ile w tym maynardzie jest Maynarda"!

Dopuszczenie do zawodów - do tej pory organizatorzy zawodów czarnoprochowych - wśród nich jestem także ja - kierowali się przede wszystkim statutem MLAIC i wytycznymi tej organizacji której zreszta jesteśmy członkiem jako PZSS. Czyli po prostu duchem MLAIC jak to mówimy ale można to bezpośrednio wyczytać na stronachhttp://mlaic.org/who-we-are/history/
Przypomnę tylko, że chodzi o propagowanie historycznego strzelctwa jak tylko to możliwe z zachowaniem starych metod strzelania, chronić starą broń przed zniszczeniem, przeprowadzać badania historyczne nad starymi metodami strzeleckimi, organizować czarnoprochowe zawody strzeleckie z broni historycznych jak i ich replik.
W przypadku konkurencji tzw. non-MLAIC domyślnie przyjmowaliśmy te same zasady co do broni odprzodowej którą zajmuje się MLAIC.

Tak jak pisali wcześniej koledzy ta konstrukcja zwana "maynardem" nie spełnia powyższych kryteriów i np. na najbliższych zawodach organizowanych przez Klub Expert 3 sierpnia nie byłaby dopuszczona do zawodów.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Karabin Maynarda

Post autor: Marek »

. odwzorowująca broń wytworzoną przed 1900 r., z zachowaniem jej funkcjonalności;"
Lepiej było posłuchać.
No i niestety bardzo się mylisz, bo wg tego coś napisał wyszła Ci nie replika a kopia, a tak się składa że piszmeaker wzorował sie jak potrafił na karabinie który istniał, wzorzec to maynard, choć słabo mu wyszło, najwyżej za jakość dostanie dwuje, funkcjonalność tez zachował, bo działo laserowe to nie jest.
Chodzi o odwzorowanie broni i jej funkcji przy budowie replik, a nie tworzenie nowych wzorców broni.
Prędzej patriot do niczego się nie złapie, bo nikt się nie powołuje na coś istniejącego.
Derek pisze: śr 24.lip.2019 - 21:06
W przypadku konkurencji tzw. non-MLAIC domyślnie przyjmowaliśmy te same zasady co do broni odprzodowej którą zajmuje się MLAIC.

To tez tak nie jest, robiliśmy wyjątki np rewolwery ze współczesnymi przyrządami. Po co ?
Celowo, żeby np oswajać ludzi kupujących rewolwery jako substytut broni współczesnej z naszym środowiskiem, a konkurencja Sharps nie ma ograniczeń MLAIC celowo choćby po to żeby pozwolić zrobić starty w naszych zawodach również scalakom, dla zabawy integracji i dla przedłużenia licencji, jest tak od czasu jak tą konkurencje zacząłem pierwszy raz rozgrywać na zawodach które organizowałem, potem dołączyli koledzy z Jaworzna a wkrótce reszta, ma integrować a nie dzielić.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Karabin Maynarda

Post autor: wyrzucony »

Marek pisze: śr 24.lip.2019 - 22:05
. odwzorowująca broń wytworzoną przed 1900 r., z zachowaniem jej funkcjonalności;"
Lepiej było posłuchać.
No i niestety bardzo się mylisz, bo wg tego coś napisał wyszła Ci nie replika a kopia,...
Chyba się jednak nie mylę:)
Weź sobie ostatnie regulacje komisji MLAIC czego dotyczą ?
Ano kalibru, bruzd, skoku gwintu np. orzeczenie komisji w sprawie karabinu Mississipi:
"In .58 caliber the 3 groove 1:72" twist rate barrels are acceptable with equal grooves and
lands. In .54 caliber the 7 groove 1:60" and 1:48" twist rate barrels are acceptable."
Przykład kolejny znany Tobie to położenie przyżądów celowniczych:
"Sometime in the years of production Pedersoli moved the rear sight on the 1857 Württembergischen
rifles further towards the muzzle to ease aiming. This modification is not acceptable. The sight must be
placed to the original position on these reproduction rifles"

Swój wywód określający bliżej cechy broni czarnoprochowej opierałem właśnie na takich uściśleniach MLAIC. Wiem to są przepisy wewnętrzne organizacji MLAIC, które aprobujemy na naszych zawodach. Takie repliki spełniające kryteria dopuszcza MLAIC do zawodów czarnoprochowych. To nie są kopie tylko dalej repliki odwzorowujące oryginały a nie będące radosnym wytworem czyjegoś widzimisię.
Derek pisze: śr 24.lip.2019 - 21:06
W przypadku konkurencji tzw. non-MLAIC domyślnie przyjmowaliśmy te same zasady co do broni odprzodowej którą zajmuje się MLAIC.
Marek pisze: śr 24.lip.2019 - 22:05To tez tak nie jest,... a konkurencja Sharps nie ma ograniczeń MLAIC celowo choćby po to żeby pozwolić zrobić starty w naszych zawodach również scalakom, dla zabawy integracji i dla przedłużenia licencji, jest tak od czasu jak tą konkurencje zacząłem pierwszy raz rozgrywać na zawodach które organizowałem, potem dołączyli koledzy z Jaworzna a wkrótce reszta, ma integrować a nie dzielić.
Może czas najwyższy dopracować jakieś standardy dla odtylcowej czarnoprochowej broni rozdzielnego ładowania na wzór ustaleń MLAIC ?
Takie próby podobno robią Węgrzy zresztą ich konkurencja dla tej broni o nazwie Berdan będzie na ME.
Wedle Twojej interpretacji czy też założeń ta konstrukcja "maynarda" spokojnie by mogła wziąć udział w zawodach.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Karabin Maynarda

Post autor: Marek »

. Chyba się jednak nie mylę:)
Weź sobie ostatnie regulacje komisji MLAIC czego dotyczą ?
Ano kalibru, bruzd, skoku gwintu np. orzeczenie komisji w sprawie karabinu Mississipi:
Dlatego te Twoje Missisipi sprzedajesz ?
Bo myślisz ze ustawa się zmieniła :lol:
Jednak się grubo mylisz mieszasz malaic z ustawą o obrocie, zaczynasz jak Andy88 :lol:

Konkurencja Sharps ma się dobrze jest zatwierdzona w regulaminach PZSS i będzie się nadal dobrze miała, bez Twojej wątpliwie w tym wypadku bezinteresownej pomocy, jak kozie pomagali to jej ogon urwali.
Strzelamy sharpsa dłużej niż usłyszałeś ze możesz sobie kupić czarnoprochowca i tak zostanie, pomimo ze Cie to boli i nie podlega dyskusji.
Żadna nowość na Węgrzech, od kilku lat bawią się sharpsami jak i Słowacy, trochę później niż my zaczęli ale im się spodobało, jedyna różnica że na ME będą tylko kapiszonowe.
Derek pisze: śr 24.lip.2019 - 22:34
Wedle Twojej interpretacji czy też założeń ta konstrukcja "maynarda" spokojnie by mogła wziąć udział w zawodach.
Chłopie kompletnie Ci się wszystko miesza, co mają zawody do ustawy, jak z Andym, zresztą to jego temat to może celowo nie odbiegasz pisząc bzdury
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Karabin Maynarda

Post autor: wyrzucony »

Wróćmy jednak do meritum czyli jak kupić broń czarnoprochową by można było nią strzelać na zawodach. Sprawa legalności w tej dywagacji jest drugoplanowa acz podstawowa dla właściciela broni.
Kryteria jakie podałem za MLAIC czyli dokładniej ich komisją Approved makers & firearms http://mlaic.org/approved-makers-firearms/ są proste i zrozumiałe dla wszystkich bo obiektywne i nie zależą od czyjegoś widzimisie np. "tego gówna nie kupuj".
Dotyczą podstawowych cech broni które wymieniłem poczynając od kalibru, skoku gwintu a kończąc na kształcie kolby - nie będę powtarzał. Każdy może się z tymi zaleceniami zapoznać.
Na razie te wytyczne dotyczą tylko broni odprzodowej bo tym się dokładnie zajmuje MLAIC a sprawy czarnoprochowej broni odtylcowej rozdzielnego ładowania do tej pory nie doczekały sie uregulowania międzynarodowego. Każdy organizator zawodów kształtuje tę konkurencję wedle swego uznania. Jedni tak jak Marek "dla zabawy integracji i dla przedłużenia licencji" inni a może tylko ja organizuję tę konkurencję Sharps50 dla replik w duchu założeń MLAIC. Czyli organizujemy zawody w strzelaniu z broni historycznej i ich replik a nie odwrotnie.
Jako, że nie ma dokładnego określenia kryteriów tej konkurencji każdy ma prawo organizować ją po swojemu.

p.s. Marku daruj sobie żenujące wycieczki osobiste :(
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Karabin Maynarda

Post autor: Marek »

Już nie mieszasz ustaw które nas strzelców nie dotyczą z MLAIC :lol:
Jest postęp 8)

A teraz druga cześć tego czego nie rozumiesz MLAIC ma dupie wszelkie odtylcowe karabiny i nic się nie zmieni. Rozszyfruj sobie co oznacza MLAIC i się już nie ośmieszaj. Muzzle leaders i wszystko na temat.
To, że czasem nasi koledzy przy zawodach MLAIC dla zabawy dołożą nam taką konkurencje nic nie zmienia w MLAIC. Kiedyś strzelaliśmy z kuszy przy okazji zawodów MLAIC pewnie po tych bredniach które Ci się roją i kuszami powinien się MLAIC zająć :lol: mało tego z łuku i procy tez żeśmy strzelali, napisz do nich żeby coś z tym zrobili :lol: o sylwetkach tez wspomnij.

Co do konkurencji Sharps to kolejny raz jesteś w błędzie, bo są dokładnie określone kryteria PZSS i zatwierdzone przez PZSS i na ich zawodach one obowiązują, nie Twoje widzimisie.
Może w końcu tez dotrze do Ciebie że nas obliguje przy zawodach Pzss MLAIC tylko nasze zatwierdzone przepisy, a w miejscach gdzie one milczą posiłkujemy się zasadami MLAIC i ISFF.
I kolejny raz Ci powtórzę MLAIC ma Sharpsa, Berdana czy innego odtylcowego Franca w dupie, może to w końcu zrozumiesz.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Karabin Maynarda

Post autor: wyrzucony »

Marku zdaje się, że nie potrafisz w swym zacietrzewieniu czytać to co piszę:
te wytyczne dotyczą tylko broni odprzodowej bo tym się dokładnie zajmuje MLAIC
zatem przeczytaj sobie mój post jeszcze raz.

Jako, że usilnie starasz się skierować dyskusję na zasady przeprowadzania konkurencji Sharps50 co nie jest tematem dotyczącym zakupu karabinu czarnoprochowego to ten wątek zamykam.
Zablokowany