Pociski do Gibbsa

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Domino81
Posty: 34
Rejestracja: pt 29.wrz.2017 - 16:24
Moja broń:

Re: Pociski do Gibbsa

Post autor: Domino81 »

Korespondowałęm kiedyś z Lee Shaverem nt. dokładnie tej kokili 575grs, którą zresztą mam. Wg niego 1:20 to nieco za wolny gwint, żeby ustabilizować pocisk, ale 1:18 jak najbardziej. Mimo wszystko strzelałem z tej kokili z Volunteera i przy odpowiednio kopliwej naważce strzelał całkiem nieźle. Odlane pociski czekają na test w Whitworth'cie. Jeśli się nie sprawdzą, zastanowię się nad sprzedaniem. TO jednak nie wcześniej niż za jakieś 6 miesiecy :)
Awatar użytkownika
Heimdallr
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt 18.mar.2016 - 21:58
Lokalizacja: Zagłębie
Moja broń:

Re: Pociski do Gibbsa

Post autor: Heimdallr »

No, już się stało ;) Kupiłem Brooksa. Wymieniiśmy kilka maili i kokila Creedmoor się robi. Coś w okolicach 545gns. Sam doradził mi ten model pod Gibbsa na LR. Jako, że to jego bestseller to pewnie nie będę długo czekał. Będe miał okazję sprawdzić faktycznie jak z jakością i będę mógł zweryfikować teorie, że za wielką wodą to tylko drogo i szajs bo zamiasst LR używa się tych pocisków do polowań ;) (Chyba, że do polowań na 914,4m to przyjmę i taki szajs).
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Pociski do Gibbsa

Post autor: wyrzucony »

No to będziesz miał kokile bentley i zobaczymy jak będą z niej latać pociski. Teraz jeleń na 1000y musi już być przerażony :p
ODPOWIEDZ