Karabin tarczowy do 3000pln

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń:

Karabin tarczowy do 3000pln

Post autor: Zurek »

Witam, posiadam jako taką wiedzę na temat CP, posiadam również 2 rewolwery, a w końcu dorosłem też do długiej lufy. Chciałbym zakupić, najlepiej używany, dobry i celny karabin do strzelania tarczowego. Może również spróbuję swoich sił w zawodach, więc jakby był zgodny z regulaminem to było by super. Podobają mi się karabiny wojskowe, ale to nie jest konieczność. Proszę o rady, a może któryś z kolegów ma na sprzedaż coś czym da się celnie na te 100+m postrzelać? 3000pln to kwota na sam karabin, ale nie chciałbym jej przekroczyć. Każdą poradę przyjmę, wyzwań się nie boję, więc nawet sharps wchodzi w grę i tu mogę budżet trochę zwiększyć.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Karabin tarczowy do 3000pln

Post autor: Willie357 »

Z całym szacunkiem ale z tym budzetem nie oczekuj wejścia do krainy szczęśliwości.Wzbogać się nieco co da możliwość manewru w zakupach i pomoże uniknąć rozczarowań.Dobry i celny karabin do strzelań tarczowych tylko w bajkach leży na półce z oznaczeniem tani.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń:

Re: Karabin tarczowy do 3000pln

Post autor: Zurek »

Czyli do 3000 nie kupię niczego co pozwoli celnie strzelać i jest zgodne z regulaminem? Nie musi byc to nowa broń. Ważne żeby nie była w stanie, który kwalifikuje ją do oddania na złom.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Karabin tarczowy do 3000pln

Post autor: Willie357 »

Będzie trudno,ale okazje bywają.Na pewno w tej cenie Sharps jedynie jako ozdoba choinkowa.Jeżeli chcesz na poważnie zacząć startować w zawodach karabin musi być co najmniej o jedną klasę lepszy /a co za tym idzie droższy\ od użytkownika.Przeciętnej klasy strzelec z dobrego karabinu zawsze strzeli lepszy wynik niż rekordzista galaktyki ze złomu.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń:

Re: Karabin tarczowy do 3000pln

Post autor: Zurek »

Co do sharpsa napisałem że budżet mogę zwiększyć. A może ktoś coś wie więcej odnośnie tego karabinu? http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=110&t=176526
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Karabin tarczowy do 3000pln

Post autor: Willie357 »

Aby Sharps miał sens budżet z osprzętem i szpejami min x 3.Co do karabinu z linku,mam podobny,swego czasu strzeliłem nim srebro na MP w kat Minie,ten konkretny karabin jest mi znany,nie jest zabity,jeszcze pożyje,idzie do sprzedaży bo właściciel przesiadł się na sprzęt znacznie wyższej klasy w kategorii karabinu wojskowego.
Awatar użytkownika
adriano
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: ndz 27.wrz.2015 - 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Karabin tarczowy do 3000pln

Post autor: adriano »

W tej kwocie już coś w miarę sensownego można wyrwać czasem. Oczywiście jeżeli mówimy o samym karabinie. Na iwebie bubba1340 chociażby ma do sprzedania wessona. To naprawdę dobry karabin i można z niego robić dobre wyniki. Z wojskowych karabinów w tej cenie też coś znajdziesz spokojnie. Co do sharpsa to tak jak willie pisze. Do tego miej świadomość że sharps to nie jest cudowne panaceum na świetne wyniki bo odprzodówki nie ustępują celnością a na początku to już na pewno opanowanie jej będzie łatwiejsze i mniej czaso i pracochłonne.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń:

Re: Karabin tarczowy do 3000pln

Post autor: Zurek »

Dzięki Adriano udało się zakupić w założonym budżecie karabin z kokilą i jeszcze na piwo zostało. Pewnie top of the tops to nie jest, ale na początek myślę że będzie bardzo dobrym wyborem. Pozdrawiam wszystkich którzy pomogli.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1141
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Karabin tarczowy do 3000pln

Post autor: zbiho »

No ale napisz co kupiłeś.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń:

Re: Karabin tarczowy do 3000pln

Post autor: Zurek »

Remington 1863 Zouave .58 Match Armi Sport z 7 polową lufą i skręcie 1:68 rocznik BH. A w patchboxie znalazłem jeszcze nowy kominek :)
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1141
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Karabin tarczowy do 3000pln

Post autor: zbiho »

No i bomba, a jaką masz kokilę do niego, czy tą wicemistrzowską?
Gdybyś odlewał pociski to poprosiłbym o kilka do prób do swojego Zouavea.
A jak nie masz ołowiu, to prześlij mi kokilę a ja odleję dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń:

Re: Karabin tarczowy do 3000pln

Post autor: Zurek »

Nie ma sprawy, trochę różnych dostałem już gotowych więc podeślę, daj namiar na prv. Kokila to pedersoli 309-580, poprzedni właściciel mówił że idealne pod tą lufę wychodzą i nie trzeba kalibrować. Ołów się znajdzie, ale piecyk dopiero w drodze.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Karabin tarczowy do 3000pln

Post autor: Arab »

Nie żebym się wcinał w dyskusję ale , Zouawe o ile pamiętam mimo że "wojskowy" nie uważany jest jako wojskowy historycznie-tu pewnie wypowie się bardziej doświadczony strzelec i może nie być postrzegany w "Minie" i Lamarmora ?! -mogę się mylić .
Jedyne co, to w konkurencjach karabinowych pozostaje mu Vetterli ?
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń:

Re: Karabin tarczowy do 3000pln

Post autor: Zurek »

Też się z chęcią dowiem jak to jest dokładnie, ale chyba skoro jest to karabin wojskowy i w boju był używany to powinien być dopuszczony. Czy tylko broń używana w czasie wojny secesyjnej te warunki spełnia?
Magua
Stary bywalec
Posty: 559
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Karabin tarczowy do 3000pln

Post autor: Magua »

Zouawe o ile pamiętam mimo że "wojskowy" nie uważany jest jako wojskowy historycznie-tu pewnie wypowie się bardziej doświadczony strzelec i może nie być postrzegany w "Minie" i Lamarmora ?! -mogę się mylić .
Mylisz się.
Nie jest dopuszczany rzez rekonstruktorów wojny secesyjnej.
Z MLAIC nie ma to nic wspólnego.
ODPOWIEDZ