Zapytanie

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Zapytanie

Post autor: FunkyKoval5 »

Za 3200-3300 koledzy mają ładne Enfieldy...też fajny karabin...
alterjorge

Re: Zapytanie

Post autor: alterjorge »

W połowie kwietnia będę wystawiał mojego Mississippi. Myślę, że warto poczekać :) :) :) .
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Zapytanie

Post autor: FunkyKoval5 »

To rzuć na rybkę jakąś orientacyjną cenę...
Jestem zielony więc zapytam...czy to wojskowy karabin...???
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Zapytanie

Post autor: wyrzucony »

Missisipi to ewidetnie wojskowy karabin z reguły w kalibrze 0.54" lub 0,58" ale jaki ma Jorge to już nie pamiętam.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Zapytanie

Post autor: FunkyKoval5 »

Ciekawe ile sobie kolega winszuje za karabin...???
alterjorge

Re: Zapytanie

Post autor: alterjorge »

Mam 0,54, gwint historycznie zgodny . No zamierzam go wystawić za 3800 z dodatkami ( dość bogate doposażenie). Ale to w kwietniu dopiero. Warto mieć ten karabin, 5 konkurencji obsłuży.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Zapytanie

Post autor: FunkyKoval5 »

Nie jestem "sportowcem" nie chodzi mi o starty w konkurencjach...tak więc ta cena jest jak dla mnie dość wysoka...chociaż w sumie może i nie bo przecież karabin idzie w zestawie. Najprawdopodobniej jednak kupię coś wcześniej, do końca lutego sfinalizuję zakup mieszkania(najprawdopodobniej) i chcę sobie z tej okazji zrobić prezent, a zamiast chlać jak świnia i następne dwa dni chorować wolę coś "fajnego" sobie kupić...no chyba że nic się nie trafi
Oglądałem dziś zdjęcia Enfielda za 3200...albo te zdjęcia są kiepskie albo karabin jest naprawdę "zmęczony" a inni koledzy/znawcy którzy znają właściciela i ten karabin, twierdzą że to świetna sztuka...
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Zapytanie

Post autor: Willie357 »

Nie swietna,a przyzwoita sztuka,bo to nie P H,ale cena adekwatna do jakości i stopnia zużycia w toku eksploatacji.Zauważ proszę że ceny wojskowych karabinow są znacznie wyższe od cywilnych.Zapewne w tym przypadku bedziesz mogł jeszcze ponegocjować,bo ten karabin o ktorym mowa został zastąpiony w arsenale własciciela przez inny,ze znacznie wyższej półki,sam mu go zawoziłem od poprzedniego właściciela,jeszcze u mnie leży robiona na zamowienie kokila z USA.,pod zawody.740 € za wojskowy karabin to nie są jakieś duze pieniadze .
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Zapytanie

Post autor: FunkyKoval5 »

Jestem zielony więc jak baba oceniam powierzchownie i kupuję oczami zamiast zwracać uwagę na elementy broni bardziej istotne... Mam takiego pecha że w mojej okolicy nie mieszka nikt doświadczony w temacie od kogo mógł bym czerpać wiedzę "organoleptycznie" a na forum czy YT tylko liznę po wierzchu tego "cukierka"...jakim jest bronioznawstwo...
alterjorge

Re: Zapytanie

Post autor: alterjorge »

Moim zdaniem na początek przygody z karabinem wojskowym tylko karabin od kogoś ze środowiska strzeleckiego. Karabin przestrzelany, wiadomo co w lufę pchać. Obecnie trzeba też zwracać uwagę na zgodność historyczną gwintu i kalibru w kontekście MLAIC.
Awatar użytkownika
adriano
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: ndz 27.wrz.2015 - 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Zapytanie

Post autor: adriano »

No to niestety enfield armi sport jest niezgodny z mlaic. Ma gwint 1:66 a powinien mieć 1:78 w trzybączkowym i 1:48 w dwubączkowym. Z drugiej strony jak ktoś nie ma zamiaru startować w zawodach i jest mu to obojętne to może kupić.
compass200
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: czw 08.gru.2016 - 17:19
Moja broń:

Re: Zapytanie

Post autor: compass200 »

Widziałeś aby na jakiś zawodach sprawdzali jaki ma gwint.?
nawet na MŚ tego nie robią .
są to dobre karabiny spokojnie możesz kupić. :D
Awatar użytkownika
adriano
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: ndz 27.wrz.2015 - 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Zapytanie

Post autor: adriano »

Oczywiście że z niczym takim się nie spotkałem 😉
alterjorge

Re: Zapytanie

Post autor: alterjorge »

Wszystko przed nami. Jak się przyjmą nowe przepisy MLAIC to pewnie będziemy się spotykać z czymś, z czym dotąd się nie spotykaliśmy. No ale to jest przypuszczenie, każdy robi co chce, ja bym aktualnie karabinu z gwintem niezgodnym historycznie nie kupił.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Zapytanie

Post autor: wyrzucony »

Obowiązuje jeszcze w tym roku amnestia MLAIC co do zgodności replik z oryginałami. Na Mistrzostwa Europy na Węgry można pojechać bez większych obaw ale od przyszłego roku będą na zawodach organizowanych przez MLAIC szczegółowe kontrole broni. Są już dostępne na mlaic.org pierwsze zalecenia a podobno ich komisja pracuje nad następnymi.
ODPOWIEDZ