Zapytanie

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Zapytanie

Post autor: mar_kow »

FunkyKoval5 pisze: ndz 23.gru.2018 - 11:34 [...]
A co takiego niepowtarzalnego ma rzeczony przez Ciebie Hawken...?
Najtańszy (nawet nowy) w tym gwincie - pozwala strzelać długimi pociskami. I wg opisu zgodny historycznie z bronią epokową. Gdybym nie miał Tryon'a już bym go wziął...
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Zapytanie

Post autor: FunkyKoval5 »

Czyli np.minie...???
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Zapytanie

Post autor: wyrzucony »

Hawken 1:24 dla nowicjusza to za trudny karabin. Łatwiejsze są karabiny wojskowe na miniaki.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Zapytanie

Post autor: mar_kow »

FunkyKoval5 pisze: ndz 23.gru.2018 - 12:16 Czyli np.minie...???
Minie to nie wiem ale long, maxiball na pewno. Zapytaj kolegi lub użytkowników szybkich gwintów. W zestawie masz kokilę long 500gr. Mój tryon ma 1:48 strzelałem z kuli i maxiball'i - do longów się nie nadaje.
Derek pisze: ndz 23.gru.2018 - 12:22 Hawken 1:24 dla nowicjusza to za trudny karabin. Łatwiejsze są karabiny wojskowe na miniaki.
Też tak myślałem a teraz wydatek będzie się szykował... Mogłem przyjąć opcję jakąś używkę 1:48 do 1500zł a później Tryon,a 1:21
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Zapytanie

Post autor: slaw29 »

Zouave . Odpuść sobie jakoś nikomu nie idzie strzelanie z tego Karabinu . Niemcy tego nakupiły ale nie trafiają w tarczę to tanio sprzedają.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Zapytanie

Post autor: FunkyKoval5 »

To może Enfield...albo Plainsman...???
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1143
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Zapytanie

Post autor: zbiho »

slaw29 pisze: ndz 23.gru.2018 - 13:18 Zouave . Odpuść sobie jakoś nikomu nie idzie strzelanie z tego Karabinu . Niemcy tego nakupiły ale nie trafiają w tarczę to tanio sprzedają.
To może być wyzwanie, nie sztuka strzelać z czegoś co samo strzela, może lepiej powiedzieć trafia. :-)
Ale skoro Niemcom nie wychodzi to nie ma sensu sprawdzać samemu, jak Niemcy coś odpuszczaję to znak, że nikt tego lepiej nie ma szans zrobić. :kastro:
Awatar użytkownika
adriano
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: ndz 27.wrz.2015 - 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Zapytanie

Post autor: adriano »

Taaa na pewno. To co jest do kupienia na pęczki to zouave Antonio zoli. Jest to najtańszy zouave bo to straszny staroć do tego dosyć czesto kiepsko spasowany i w bukowej osadzie chyba. Z zouave da się bardzo celnie strzelać, nie wiem czy z Antonio zoli akurat bo go nigdy nie miałem i raczej mieć nie będę ale z mojego matcha armi sport na pewno się da. Przypuszczam że tak samo i z Antonio zoli można celnie strzelać no bo czemu by nie?
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Zapytanie

Post autor: FunkyKoval5 »

Czy Zouave z hiszpańskiego Dikara będzie lepszy...???
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1143
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Zapytanie

Post autor: zbiho »

Adriano, jaki skręt i kaliber ma twój Zouave Armi Sport, mój z tej firmy ma jakiś dziwny skręt 1-42" kaliber .58" i trzybruzdowy.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Zapytanie

Post autor: Willie357 »

Adriano ma moj były karabin,w kraju są trzy w tej wersji z matchową lufą,i raczej wiecej nie bedzie,chyba ze jako używka gdzieś z Europy.Rzeczywisty kaliber ok 582,gwint szesciopolowy,nie pamietam skretu.Do dzisiaj go oplakuję,ale stan kregosłupa i prawej nogi zakonczyl de facto moją zasodniczą karierę w Lamarmorze i nie było sensu aby się u mnie marnował.O ile mnie pamiec nie myli to Adriano na pierwszym treningu puknał nim 94.Niech sie sam wypowie bo nie pamietam dokladnie.Miałem dwa A.Zoli i zle je wspominam.-Żadne rece i wysiłki nie były ich w stanie zmusić do celnego strzelania,jeden poszedł na scianę do jakiegoś palanta,a drugi w rece człowieka ktorego cieszy raz na 5 lat oddanie kilku strzałow w kierunku kulochwytu,bez parcia na wynik.
Ps nie robie sobie jaj jak nowicjusz zadaje sensowne pytania,a nadto znacznie prosciej sie dogadac z cywilnym karabinem niz wojskowym i to uwaga ogolna bez rozroznienia marki czy modelu.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1143
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Zapytanie

Post autor: zbiho »

Willie, ze strony Chiappy wynika, że Match ma skręt 28" i 7 bruzd, tylko to jest teraźniejsza sprzedaż, zwykły Zouave ma skręt 66" i trzy bruzdy, to mi nic nie pasuje, może kiedyś robili inne skręty?
Mam też problem z kokilami, bo jedna daje .578" , druga .575", a lufa ma dokładnie .580", czy Modern Minie będzie latał w tym karabinie?
Może trzeba taki kupić?
https://www.chiappafirearms.com/p/id/24 ... ifled).php
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Zapytanie

Post autor: Marek »

Derek pisze: ndz 23.gru.2018 - 12:22 Hawken 1:24 dla nowicjusza to za trudny karabin. Łatwiejsze są karabiny wojskowe na miniaki.
Skąd taki pomysł ? To jakiś kolejny mit?
Z miniami są zawsze problemy i maja je wszyscy, sam w Mississippi stosujesz przecież kompresyjny bo to łatwiejszy i mniej chiemeryczny od mini pocisk.
Zwykły hawken z szybkim gwintem to prosty w obsłudze karabin, pocisk lekko nadkalibrowy o jakieś 5 setek, naważka waga pocisku przez 10, dobry smar i musi być skupienie, a minie to wyższa półka.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1143
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Zapytanie

Post autor: zbiho »

Na stronie Chiappa w tabelce Loading chart znalazłem, Zouave 60-65 greins FFg, pocisk Minie i SEMOLINA 2GR.
Czyli kaszki pod Minie trzeba dać wg. producenta 2 GR, gramy czy greiny? zawsze myślałem, że pod Minie się kaszy nie sypie, odpowie ktoś na takie pytanie?

I jeszcze najlepsze: Minie .585" czyli 14,85mm a lufa w polach 14,65mm i w bruzdach 14,86mm
no to wychodzi na to że pocisk dobrany do lufy w bruzdach i jak go wepchnąć? miał wchodzić lekko a tu do bruzdy...
Ostatnio zmieniony ndz 23.gru.2018 - 23:18 przez zbiho, łącznie zmieniany 1 raz.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Zapytanie

Post autor: wyrzucony »

Według mnie łatwiejszy jest do opanowania karabin wojskowy na pociski minie niż karabin o szybkim gwincie na longi a o takim była mowa.
Strzelam i miniakami z lorenza chociaż tak jak piszesz kompresyjne mniej chimeryczne czyli w karabinie wojskowym masz ciut lepszy wybór ale co kto lubi.

Pod pociski minie nie powinno się dawać kaszki zresztą w epoce nikt na taki pomysł nie wpadł.
ODPOWIEDZ