Westley Richards Monkey Tail's

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: nerokpl »

Polowanie pewnie trochę będzie trwało, ale mam czym zapełnić ten czas. Wyniki aukcji grudniowych w Londynie:
https://auctions.holtsauctioneers.com/a ... rch=Search
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: amigo »

Ciekawa konstrukcja. A jak z uszczelnieniem zamka - nie będzie prychał w twarz ?
Jak kolega kupi to proszę się pochwalić na forum zakupioną sztuką :)
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: nerokpl »

Z zakupem to jeszcze trochę potrwa, ale jak już do niego dojdzie to na pewno coś się tutaj znajdzie. Uszczelnienie realizowane jest przez krążek filcowy od strony zamka doklejany do ładunku.
alterjorge

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: alterjorge »

Ja już mam. A właściwie-wreszcie :P
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: nerokpl »

Poprosimy o zdjęcia. :)
alterjorge

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: alterjorge »

Sztucer tzw. burski, lufa 25 cali,z późnej produkcji kiedy WR to już było NA&A, według numeracji fabrycznej wyprodukowany w 1879 roku ( data na zamku to 1874, ale ten zamek robił akurat Riley). WR chce 60 funtów za certyfikat, myślę że wyłożę i wtedy będę miał pewność. Karabin w czasach swej świetności nie stał na stojaku, to widać, generalnie w ładnym stanie ( po oczyszczeniu bo był po prostu brudny i trochę jeszcze jest, ale nie podchodziłem do czyszczenia z zapałem holenderskiej gospodyni :) ), wszystkie części, łącznie z kominkiem oryginalne, opuncowane. Lufa w stanie więcej niż dobrym, czysta, ładny gwint, na szczęście bez wżerów, generalnie karabin bardzo ładny ( właściwie: piękny) i cieszy mnie ogromnie. Co ciekawe, na kolbie numeracja nabita mosiężnymi cyframi ( powtórzenie numeracji z lufy). Zdjęć nie będzie, bo nie robię :P
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: nerokpl »

Gdzie nabyłeś?
alterjorge

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: alterjorge »

W USA. Odradzam od razu. Trudna i żmudna sprawa, u mnie bez adwokata się nie obyło. Szczegółów wyjaśniał nie będę, jednak szkoda nerwów i pieniędzy. Z UE jest o wiele prościej.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: wyrzucony »

Masz fajny karabin z ciekawą historią i do tego świetnym rozwiązaniem technologicznym, które jeszcze było stosowane do 1880 r. w praktyce. Szkoda, że nie robisz zdjęć bo aż się prosi by pokazać przynajmniej ciekawsze detale tego karabinu.
alterjorge

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: alterjorge »

Może zacznę robić zdjęcia Darku.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: mar_kow »

alterjorge pisze: ndz 02.cze.2019 - 12:05 Może zacznę robić zdjęcia Darku.
Bardzo fajnie byłoby popatrzeć... :-) Popieram Kolegę o te fotki... :piwo:
alterjorge

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: alterjorge »

Jak przyjdzie WR MT Millitary Match Rifle ( a ma być u mnie na dniach- wreszcie) to hurtem porobię zdjęcia i wstawię. Ten ma lufę 36 cali i prawdopodobnie gwint heksagonalny ( przynajmniej tak wnioskuję z numeracji), no ale okaże się w praktyce jak to jest. Jest kompletny, z przyborami do czyszczenia i nawet osłoną kominka na łańcuszku :-))). Tak więc proszę o cierpliwość, zdjęcia będą.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: wyrzucony »

No to czekamy bo to już kompletny rarytas :D
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: nerokpl »

Jak widzę karabin 36" już przyszedł. Proszę podziel się zdjęciami, niezmiernie chciałbym zobaczyć z racji chorobowej na ten karabin.
alterjorge

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: alterjorge »

Tak, 36 " wreszcie dotarł. Jak się ogarnę to porobię zdjęcia, dziś wyjeżdżam, do początku lipca zdjęć jeszcze nie będzie, jak wrócę to zrobię sesję zdjęciową :-))). Póki co sam opis- karabin przepiękny, w bardzo dobrym stanie zachowania, przewód lufy wręcz idealny, brunira zachowana praktycznie w 100 %, przyrządy celownicze to muszka tunelowa i nastawny celownik wyskalowany na 1100 yardów z platynową kreską na wcięciu szczerbinki, kolba moletowana ( pięknie zachowana, żadnych wgnieceń czy obić), karabin wymaga w zasadzie tylko przemycia ( był w kolekcji i trzeba zmyć smar konserwujący). Spust fabrycznie ustawiony do strzelania sportowego, miękki, zamek ma nastawny bezpiecznik ( blokuje kurek). W schowku kolby mosiężne oczko do szmaty i kluczy do nastawiania muszki.Wszystkie okucia żelazne, przez co karabin ma stylowy wojskowy wygląd ale moletowanie i przyrządy celownicze nadają mu sportowego charakteru. Przepiękny egzemplarz. Jego zdobycie wymagało znacznego zaangażowania ale już go mam.
ODPOWIEDZ