Westley Richards Monkey Tail's

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
alterjorge

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: alterjorge »

Dziś odbyło się przestrzeliwanie WR MT Military Match Style Rifle. Bajka :-))))
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: nerokpl »

Super, że masz z tego tyle frajdy. Jeżeli dobrze pamiętam obiecałeś zdjęcia?
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: wyrzucony »

Mając trochę wreszcie czasu publikuję zdjęcia bura Herr dr Jorga
Obrazek
Obrazek
Co to ?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ale te trzy ostatnie zdjęcia to już nie bura ale jaki to Małpi Ogon to proszę sami napiszcie ot taka prosta zagadka :)
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 810
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: Czarnowidz »

nerokpl pisze: pn 17.gru.2018 - 08:34 Uszczelnienie realizowane jest przez krążek filcowy od strony zamka doklejany do ładunku.


No kto by się spodziewał. :lol: :lol: :lol:
Pamiętam jak zaproponowałem to rozwiązanie w patronach do Sharpsa (nawet wrzuciłem tu fotki na forum, może jeszcze są)to byłem odrzegnywany od czci i wiary, pisano mi bym se uruchomił nieruchomą tuleję, wypolerował ją i cieszył się pięknymi przedmuchami. A tu proszę, prócz mnie ktoś jeszcze wpadł na ten pomysł i to ze sto pięćdziesiąt lat wcześniej (do tej pory nie wiedziałem o tym rozwiązaniu). Rozwiązanie proste, skuteczne i jak najbardziej historyczne. 8)
alterjorge

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: alterjorge »

Cała komora w WR Monkey Tail jest zaprojektowana pod ten filc, przesuwny tłoczek, kanał zapałowy z boku komory i to dość daleko od filcu. A Sharps;ie to raczej nie zdziała.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 810
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: Czarnowidz »

alterjorge pisze: sob 15.lut.2020 - 22:32 A Sharps;ie to raczej nie zdziała.

Raczej nie? To mój Sharps o tym raczej nie słyszał bo działał na tych patronach świetnie. Po owinięciu zamka białym papierem jedyny ślad pozostawał po przedmuchu z kominka. Tusz na płytce bloku zamka również posiadał tylko pionowe rysy po tarciu przy otwieraniu i zamykaniu. Nic się nie blokowało.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: nerokpl »

Derek pisze: sob 15.lut.2020 - 18:16 Ale te trzy ostatnie zdjęcia to już nie bura ale jaki to Małpi Ogon to proszę sami napiszcie ot taka prosta zagadka :)
Military Match 39" ?
alterjorge

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: alterjorge »

Blisko. :-))))
Ostatnio zmieniony ndz 16.lut.2020 - 19:37 przez alterjorge, łącznie zmieniany 1 raz.
alterjorge

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: alterjorge »

Czarnowidz napisał : "A tu proszę, prócz mnie ktoś jeszcze wpadł na ten pomysł i to ze sto pięćdziesiąt lat wcześniej (do tej pory nie wiedziałem o tym rozwiązaniu). Rozwiązanie proste, skuteczne i jak najbardziej historyczne. " William Westley Richards to nie był ktoś, to wybitny konstruktor i wytwórca doskonałej broni, założyciel firmy, która istnieje do dziś, wystarczy się zorientować co i dla kogo wytwarzali i wytwarzają.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: wyrzucony »

Dodam tylko, że aby nabyć współczesne wyroby firmy Westley Richards to trzeba być poleconym a ilość zer przed przecinkiem zawsze oscyluje wokół pięciu no i oczywiście mówimy tu o funtach. Tak jeszcze i ja podkreślę, że wynalazek Małpiego Ogona był najdłużej stosowany praktycznie jako broń rozdzielnego ładowania.
alterjorge

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: alterjorge »

Był długo stosowany, bo konstrukcja uniwersalna a wykonanie wzorcowe i z wysokiej jakości materiałów. Długo się nie mogłem zdecydować na WR, bo mnie odstręczało robienie patronów, co jednak przy doborze odpowiednich przyrządów i materiałów jest banalnie proste. Parę miesięcy temu 10 patronów robiłem koło 2 godzin, teraz wykonanie takiej ilości zajmuje mi koło 40 minut razem ze smarowaniem. Co najważniejsze- działają :-)))). Zachwyca mnie w WR rzeczona jakość i precyzja wykonania. Ten Military Match ma moletę tak wykonaną, że jeszcze nie widziałem czegoś takiego, nawet w luksusowej broni współczesnej. WR to piękne i doskonale wykonane karabiny.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: Marek »

Bardzo ciekawe, dla mnie szczególnie ten Military, patent jest genialny i prosty. System doszczelnienia nie ma nic wspólnego z sharpsem, ogień z kapiszona nie trafia w dno, a cofający się filc nie zatka kanału zapalowego jak w Sharpsie.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 810
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: Czarnowidz »

W Sharpsie mi filc niczego nigdy nie zapchał. No bo i jak miałby to zrobić?
alterjorge

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: alterjorge »

Widać Marek nie zna się na Sharps'ach :-))))))))))))))))))) Kiedyś bym się może i obruszył, ale im dłużej jestem użytkownikiem netu, tym coraz mniej przestaje mnie dziwić. Ale ad rem, temat jest o WR, o Sharps'cha, czy z filcem, czy bez to może w innym temacie.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 810
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Westley Richards Monkey Tail's

Post autor: Czarnowidz »

Tu nie chodzi o obruszanie się tylko o fakty. Jest na forum temat o Sharpsie gdzie wszystko opisałem o obfotografowałem. Wystarczy poczytać i pooglądać zamiast wmawiać komuś że jest wielbłądem. Tu jest link do wspominanego tematu: viewtopic.php?f=4&t=12&start=180

Zaznaczam jednocześnie że nie jest moim celem urażanie kogokolwiek tylko przedstawienie suchych faktów. Z mojej strony koniec OT. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego. :D
ODPOWIEDZ