Broń rewolucji październikowej

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
variag
Posty: 88
Rejestracja: sob 08.gru.2007 - 16:23
Moja broń:

Re: Broń rewolucji październikowej

Post autor: variag »

Transformowano 3000 sztuk i "nieznana w Rosji pieriediełka - dobre sobie :D
Podobnie temat wyglądał w historii pistoletów w Rosji, (już nie pamiętam u kogo) o pistolecie Schwarzlose Model 1898 ani słowa :D
A duże ich ilości ok 1905 roku przejęły władze carskie i choć nieoficjalnie wykorzystali w służbie.
Roli Hugo Schmeissera też jakoś do tej pory nie potrafią wyjaśnić, co tak w Iżewsku robi "nic nie robiąc" :lol:
Cała Rosja... :piwo:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Broń rewolucji październikowej

Post autor: Wycior »

variag pisze: czw 29.mar.2018 - 13:49 Transformowano 3000 sztuk i "nieznana w Rosji pieriediełka - dobre sobie
Ta uwaga NIE DOTYCZYŁA testowych 3000 sztuk - zrobiono to w roku 1892 i sprawę zamknięto. Nikt tego nie neguje - wyjaśniłem to. Przytoczony fragment dotyczy wyłącznie rzekomej przeróbki od 1895 roku i wypisywanych na jej temat na Zachodzie głupot. Można odnieść wrażenie że dla wielu zachodnich bronioznawców cyrylica jest poważną przeszkodą w dostępie do rosyjskich dokumentów. Co do Schwarzlose Model 1898 to sprawa jest przecież znana - Rosjanie piszą o tym oficjalnie. Skonfiskowaną partię, przeznaczoną dla rosyjskich wywrotowców, przekazano carskim pogranicznikom i policji. A o jakiej "dużej ilości" może być mowa, skoro tych pistoletów ogółem wyprodukowano poniżej tysiąca? Schwarzlose M1898 nie był w Rosji bronią wojskową. Nie było go nawet na liście broni krótkiej zatwierdzonej do użytku na zasadzie prywatnego zakupu przez oficerów armii carskiej.
ODPOWIEDZ