Hawken czy może inny ???

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Hawken czy może inny ???

Post autor: Wycior »

@mar_kow - przecież napisałem że biorę to całkiem poważnie. Z pukawki wiszącej w gabinecie lub bibliotece są same pożytki:
a) Podnosi statystykę broni CP w rękach Polaków i nakręca obrót branży. To jest na naszą korzyść.
b) Właściciel takiej broni raczej nigdy nie zajrzy na strzelnicę. To jest wyraźnie na naszą korzyść.
c) Właściciel takiej broni nigdy nie będzie zaśmiecał nam forum durnymi postami, bo gwarantowanie nie wie o jego istnieniu. Nasza korzyść!
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Hawken czy może inny ???

Post autor: mar_kow »

Wycior pisze: sob 17.mar.2018 - 20:09 @mar_kow - przecież napisałem że biorę to całkiem poważnie. [...]
:ok:
Ryba
Posty: 39
Rejestracja: ndz 05.lut.2017 - 18:15
Moja broń:

Re: Hawken czy może inny ???

Post autor: Ryba »

Kolego, przyjedź 24 marca do Jaworzna na zawody (zapowiadają się chyba jedne z większych w tym sezonie w Polsce). Choćbyś miał daleko, to naprawdę się opłaci. Pomacasz mnóstwo broni (chcesz, to przywiozę i Hawkena, i Tryona), a może nawet odstrzelisz. O cennych radach, udzielonych na żywo od - naprawdę wielu czołowyvch strzelców w Polsce - nie wspomnę. Widać z Twych postów, że jesteś napalony, aby coś kupić - byle co, aby już. To złe podejście. Najlepiej zobaczyć i posłuchać bezpośrednio.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Hawken czy może inny ???

Post autor: mar_kow »

Ryba pisze: sob 17.mar.2018 - 21:39 Kolego, przyjedź 24 marca do Jaworzna na zawody. Choćbyś miał daleko, to naprawdę się opłaci. [...] Widać z Twych postów, że jesteś napalony, aby coś kupić - byle co, aby już. To złe podejście. Najlepiej zobaczyć i posłuchać bezpośrednio.
Dzięki śliczne! 24.03 będę wracał z Torunia po innych strzelaniach... Raczej nie zdążę pokonać kolejnych 600 km do Jaworzna... Przez najbliższy tydzień ochłonę... Kolega @Telesfor odpowiedział zgodnie z przewidywaniami że dla "świeżaka" jego sprzęt się nie nadaje za bardzo... Po to się zrzeszamy, wymieniamy opinie - nie dla zysku, tylko dla czystych zasad i czystej przyjemności... :ok:
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Hawken czy może inny ???

Post autor: Szaddam »

Magua pisze: sob 17.mar.2018 - 18:50
Z tym, że to nie Hawken tylko Shenandoah, produkcji Ardesy i prawie pewien jestem, że ma gwint 1:66 (mimo innego opisu).
Lepiej się nie zakładaj. Zdjęcia sa po byku, ale widać, że to Frontier.
Obawiam się, że Kolega ma rację! :ops:
To może być Frontier Pedersolego, a to znacznie zmienia postać rzeczy. Jest to dużo lepszy sprzęt od Ardesy.
Przepraszam, ale na "pierwszy rzut oka" wygląda na Shenandoah, po przyjrzeniu się: ma większą śrubę w brandce i inaczej ukształtowany spust.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Hawken czy może inny ???

Post autor: mar_kow »

No dobra - namówiliście - Tryon Target .45
http://saguaro-arms.com/product-pol-287 ... S-219.html
Żonie chyba kupię Cattleman'a .44 3 1/2" bo część kasy z jej skarbonki. Remington 8'' załadowany kulami jednak jest za ciężki. Wziąłbym coś z .36 ale nie chcę mieszać - z mniejszą naważką powinno być dobrze... Różnica w wadze niewielka. Jak nie podejdzie to najwyżej sprzedam...
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Hawken czy może inny ???

Post autor: hniv »

Nie będziesz żałować tego tryona. Aż ci zazdroszczę:-P A co do rewolwerów w kalibrze .36 to nie są lżejsze. Często mają grubsza lufę przez mniejszy kaliber, bęben też jest ciut cięższy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Hawken czy może inny ???

Post autor: mar_kow »

hniv pisze: ndz 25.mar.2018 - 20:10 Nie będziesz żałować tego tryona. [...]
Mam nadzieję - przejrzałem sporo materiału, wiem że części wypowiedzi nie ma co brać"do bani"... Skok gwintu trochę niefortunny 1:48 bo jak ktoś się wypowiadał - uniwersalny. Czyli można powiedzieć "do dupy" ale dla początkującego musi wystarczyć.
Muszę żonę wciągnąć jakoś :). Ryby łowiła ze mną dopóki "brały" i złowiła "największą". Jak przestały "brać" to już nie jeździ... :) Na razie ma swoje słuchawki, swoje okulary balistyczne - zamyka oczy przy strzale... :-P Po 3 strzałach z Remika zrezygnowała... Nie mogła utrzymać ręki na wysokości tarczy.
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Hawken czy może inny ???

Post autor: hniv »

Skręt 1/48 może nie za specjalny ale postrzelasz i kulą i pociskiem. Zobaczysz co ci bardziej pasuje. Ja zaczynałem od gwintu 1/16 teraz mam 1/48 ale ostatecznie chciałbym 1/66 do kuli w kalibrze .54. A najlepiej było by mieć jedną osadę która ci dobrze leży i do tego minimum dwie wymienne lufy z szybkim gwintem i wolnym do kuli. Tylko do kuli minimum .50
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Hawken czy może inny ???

Post autor: mar_kow »

hniv pisze: ndz 25.mar.2018 - 21:34 Skręt 1/48 może nie za specjalny ale postrzelasz i kulą i pociskiem. Zobaczysz co ci bardziej pasuje. Ja zaczynałem od gwintu 1/16 teraz mam 1/48 ale ostatecznie chciałbym 1/66 do kuli w kalibrze .54. A najlepiej było by mieć jedną osadę która ci dobrze leży i do tego minimum dwie wymienne lufy z szybkim gwintem i wolnym do kuli. Tylko do kuli minimum .50
Tak, wiem - apetyt rośnie w miarę jedzenia... Na razie nie poszaleję, skutecznie hamuje mnie brak czasu. Staram się łączyć wiele rzeczy - ciężki temat ale tak już jest...
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Hawken czy może inny ???

Post autor: mar_kow »

Tryon Target .45 właśnie się pakuje - będzie u mnie w czwartek/piątek... Najgorzej że nie postrzelam do "jajka" bo szykuje się zjazd rodzinny... Żona na razie odpuściła sobie strzelanie więc Cattleman poczeka...
AdamRacz
Posty: 3
Rejestracja: sob 05.maja.2018 - 00:25
Moja broń: brak

Re: Hawken czy może inny ???

Post autor: AdamRacz »

Witam,

Może coś takiego? Skok 1:48.

http://allegro.pl/karabin-carnoprochowy ... 25710.html

Pozdrawiam
AR
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Hawken czy może inny ???

Post autor: hniv »

Widać szczególnie w okolicach kominka i brandki jak sporadycznie był używany:P
ODPOWIEDZ