Ardesa niecentryczny kominek

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
gozdek
Posty: 9
Rejestracja: wt 13.lut.2018 - 21:28
Moja broń: brak

Ardesa niecentryczny kominek

Post autor: gozdek »

Jako że jest to mój pierwszy post na forum, chciałem serdecznie wszystkich przywitać i prosić o rade.
Niedawno zakupiłem karabin Ardesy i zauważyłem że kurek nierówno siada na kominek który nie ma kontaktu z kurkiem na całej powierzchni. Powiedzcie czy to typowe u Ardesy i czy będzie miało duży wpływ na strzelanie? Warto to reklamować? Dla zobrazowania problemu wrzucam zdjęcie:

Obrazek
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Ardesa niecentryczny kominek

Post autor: Szaddam »

IMO to mało istotny szczegół. Kurek ma walić w kapiszon, by ten odpalił. Jeżeli działa, to w porządku.
Po pustym kominku klepać nie będziesz.
gozdek
Posty: 9
Rejestracja: wt 13.lut.2018 - 21:28
Moja broń: brak

Re: Ardesa niecentryczny kominek

Post autor: gozdek »

W sumie to jeszcze nie strzelałem więc nie wiem czy działa, ale w sklepie ktoś musiał pyknąć na sucho bo kominek jest już nieco rozklepany na jednej krawędzi i zastanawiam się czy np. się nie złamie bo siła kurka nie działa na niego pionowo tylko pod kątem.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Ardesa niecentryczny kominek

Post autor: zbiho »

Jak to jest pozycja bez kapiszona to wszystko jest dobrze, kapiszon wydłuża kominek o około dwa milimetry i wtedy kyrek jest równoległy do płaszczyzny kapiszona.
gozdek
Posty: 9
Rejestracja: wt 13.lut.2018 - 21:28
Moja broń: brak

Re: Ardesa niecentryczny kominek

Post autor: gozdek »

Sprawdzałem, te 2 mm nie robią dużej różnicy, kominek dłuższy o jakiś centymetr załatwiłby sprawę 😉
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Ardesa niecentryczny kominek

Post autor: slaw29 »

Taki całkiem dobry karabin gdzie wszystko pasuje to zaczyna się od 3 tysi euro . Pieprz ten kominek strzelaj i ciesz się . Po jakimś czasie przestaniesz się zastanawiać nad mało istotnymi pierdołami a skupiać na rzeczach ważnych .
1) ile zamierzasz sypać prochu ?
2) Jakie kule czym smarowana łatka
3) Jak strzelać bezpiecznie i nie zrobić sobie i innym kuku.
I tym podobnymi , ta lekka niedoskonałość kominka to pikuś .
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Ardesa niecentryczny kominek

Post autor: Wycior »

1. Przyczyną nie jest kominek tylko krzywo wkręcona brandka.
2. Tak, problem jest typowy, ale nie konkretnie dla kominka ani konkretnie dla Ardesy. Typowość zjawiska sprowadza się do ogólnego niechlujstwa i partactwa praktycznie wszystkich producentów sprzętu klasy popularnej, zaczynając od A, przez inne litery jak np. D, E, P czy U.
3. slaw29 i Szaddam mają całkowitą rację, nie jest to idealne ale o ile pewnie zbija kapiszony to da się z tym żyć. Zacznij strzelać to zaraz pochłoną cię prawdziwe problemy, np. dlaczego w tarczy nie ma otworów mimo że celujesz w sam środek?
gozdek
Posty: 9
Rejestracja: wt 13.lut.2018 - 21:28
Moja broń: brak

Re: Ardesa niecentryczny kominek

Post autor: gozdek »

Tak brandkę trzeba by dokręcić ale żeby to zrobić musi być nieco podtoczona, gra nie warta zachodu. Zastanawiałem się nad zwrotem bo do sklepu mam blisko i wstyd się przyznać nie zauważyłem tego przy zakupie ale skoro twierdzicie że to typowy problem.....
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Ardesa niecentryczny kominek

Post autor: Szaddam »

Ardesa robi brandki z gównolitu (mam podobnie w Shenandoah), to i lepiej odpuść i nic nie poprawiaj, bo narobisz sobie jeszcze większych kłopotów.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Ardesa niecentryczny kominek

Post autor: roundball »

Ja w Howdahu Pedersoli mam o wiele bardziej przekoszony kominek względem kurka i nigdy nie miałem problemów.
Mało tego, wszystkie dubeltówki, Kodiaki i Howdzhy jakie widziałem miały ten problem.
Też mnie to wnerwiało ale olałem jak się okazało że poza estetyką to bez znaczenia jest.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Ardesa niecentryczny kominek

Post autor: slaw29 »

dlaczego w tarczy nie ma otworów mimo że celujesz w sam środek?
Rozwiązanie tego problemu jest banalnie proste - wystarczy podejść do tarczy i walnąć z przyłożenia :-D Czy wygrałem jakieś piwo ?

Kolego kupiłeś karabin i ciesz się strzelaniem . Poszukaj kogoś kto Cię wprowadzi i przedstawi podstawowe zasady aby sobie i innym krzywdy nie zrobić.

Z jakiego miasta jesteś ?
gozdek
Posty: 9
Rejestracja: wt 13.lut.2018 - 21:28
Moja broń: brak

Re: Ardesa niecentryczny kominek

Post autor: gozdek »

Dzięki panowie za rady, jakoś to przeżyję w takim razie :D Z tego co widzę to jakość replik CP pozostawia wiele do życzenia, oczywiście tych budżetowych firm.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Ardesa niecentryczny kominek

Post autor: Marek »

Żeby kominek był prostopadłe do kurka musisz tą brandka obrócić. Kiedyś dawno to robiłem i nie pamiętam w którym karabinie ale chyba DP gwint był lewozwojny, wić trzeba uważać żeby nie przesadzić. O ile dobrze pamiętam w Ardesie jest zwykły prawy. Jest jeszcze jeden przy tym problem, czasem jest na gwincie klej i należy to podgrzać.
gozdek
Posty: 9
Rejestracja: wt 13.lut.2018 - 21:28
Moja broń: brak

Re: Ardesa niecentryczny kominek

Post autor: gozdek »

Wiem jak to zrobić ale nie bede tego ruszał bo do sklepu mam blisko i wolał bym zareklamować.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Ardesa niecentryczny kominek

Post autor: Wycior »

gozdek pisze: ndz 18.lut.2018 - 22:26 jakość replik CP pozostawia wiele do życzenia, oczywiście tych budżetowych firm.
Z tymi mniej budżetowymi też możesz przeżyć niemiłą niespodziankę. To nie firma ani marka - szczęścia trzeba ci trzy ziarnka.
ODPOWIEDZ