Pedersoli classic 12ga

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
markolo
Posty: 8
Rejestracja: śr 19.kwie.2017 - 13:44
Moja broń:

Pedersoli classic 12ga

Post autor: markolo »

W planach zakup Pedersoli ,proszę o podzielenie się doświadczeniem odnośnie użytkowania . W szczegulności jaki śrut jakie kule , naważki ,przybitki co wiecie tym się podzielcie :) .
Awatar użytkownika
laik1971
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: pn 30.sty.2017 - 17:11
Moja broń:

Re: Pedersoli classic 12ga

Post autor: laik1971 »

Kolega takie coś sprzedaje właśnie zeszłoroczne
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Pedersoli classic 12ga

Post autor: Flash »

gdzie ten kolega?
markolo
Posty: 8
Rejestracja: śr 19.kwie.2017 - 13:44
Moja broń:

Re: Pedersoli classic 12ga

Post autor: markolo »

Poszło już
beskid
Posty: 40
Rejestracja: ndz 25.lut.2018 - 09:27
Moja broń: ....

Re: Pedersoli classic 12ga

Post autor: beskid »

Cześć, nabyłem pięknego klasyka z 76 roku. Strzela, aż miło :-D Zakupiłem śrut pedersoli : No7 USA 096 bo tylko taki był. Ładuję około 30 gramów śrutu na lufę. Kupiłem do tego przybitki korkowe i kartronowe. Z tym że przybitki korkowe są grube i przecinam je. Prochu sypię około 4,5 grama na lufę. Jest to spora frajda w porównianiu do rewolwerów ale co kto lubi 8)
tomtap

Re: Pedersoli classic 12ga

Post autor: tomtap »

mam Sluga 12ga i po prostu go uwielbiam. kopnięcie niesamowite, każdy patrzy co za armata i frajda z kombinacji tego co ładujesz w lufy.
ja na ten moment mam ze 20 rodzajów pocisków/śrutów.
śrut od 2 przez 3,5 do 6 mm najlepiej sprawdza się wg mnie jako mieszanka, robiłem na bazie sabotów (koszyczków) różne rodzaje własnej amunicji, dzięki czemu bezczokowa strzelba daje dużo bardziej skupioną wiązkę, co więcej można łączyć w takim sabocie pocisk (brenekę) ze śrutem, co daje jeszcze ciekawsze efekty, poza tym można wbić w lufy breneki W8 z lotkami takie jak w amunicji myśliwskiej, czy ciasno wchodzące na wcisk breneki czteroczęściowe (rozpadają się po trafieniu w cel twardy co wywala w nim dziurę na 5 cm), ale strzela całkiem przyzwoicie nawet luźnymi brenekami slug.
jest od cholery możliwości, także zabawa przednia.
do tego naważka 72 gr i na 25 m trafiam breneką jak chcę, a na 50 mieszczę w sylwetce francuza.
napędzam na ten moment czechem, a wcześniej szwajcarem, różnica jedynie w ilości dymu, i zapachu, ciut może większe zabrudzenie broni. mega łatwe czyszczenie, strzelając brenekami warto używać smaru bo nie powstaje twardy nagar.
najlepsze jest to, że do tej osady można założyć inne lufy, np. karabinowe Kodiak Express .50, czy krótkie 20ga z Baker Cavalry i mieć 3w1 za siakieś 2 tyś mniej (same lufy koło 2.500 zł).
jak dla mnie najlepszy z moich sześciu sprzętów, ale też najdroższy w użyciu bo proch schodzi beczkami ;-)
beskid
Posty: 40
Rejestracja: ndz 25.lut.2018 - 09:27
Moja broń: ....

Re: Pedersoli classic 12ga

Post autor: beskid »

super, że się odezwałeś, na spokojnie jak się wreszcie odrobię to się podpytam o pare szczegółów :) pozdro
mariusz9974
Posty: 13
Rejestracja: sob 19.sty.2019 - 20:42
Moja broń: Strzelba 12 ga slug

Re: Pedersoli classic 12ga

Post autor: mariusz9974 »

Slug 12 pedersoli .
Czy można strzelać pociskiem 18,4 mm?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Pedersoli classic 12ga

Post autor: zbiho »

Dziewczyny strzelają takimi, https://allegro.pl/oferta/pociski-slug- ... 7786446800
Jak nie jesteś pewny, że dasz radę spytaj Ellen.
ODPOWIEDZ