Prośba o ocenę karabinu Mountain .45 1/48"

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Prośba o ocenę karabinu Mountain .45 1/48"

Post autor: nerokpl »

Jeszcze nie dziękuję. W sobotę zobaczymy co potrafi i jak już będzie w moich rękach to zamknę wątek radosnym wpisem.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Prośba o ocenę karabinu Mountain .45 1/48"

Post autor: nerokpl »

Mam, mam, mam! Tak oto stałem się posiadaczem Tryon Target .45 1/48". Sprzedający przemiły człowiek. Kilka strzałów zakończonych w 10 i 9. Z tego duetu karabin i ja, najsłabszym punktem nie jest karabin. Dzięki za transakcję i dzięki za wszelką pomoc przed zakupową. Koniec wątku z mojej strony.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Prośba o ocenę karabinu Mountain .45 1/48"

Post autor: kamilgrzy »

Kolego gratuluję nabytku a tak apropo z czego strzelałeś, kula, pocisk na jaką odległość?
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Prośba o ocenę karabinu Mountain .45 1/48"

Post autor: nerokpl »

Kula, odległość jak dla mnie początkującego, 25 m. Dla mnie do oceny karabinu przed płatnością wystarczająca.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Prośba o ocenę karabinu Mountain .45 1/48"

Post autor: slaw29 »

Koniec wątku z mojej strony.
Człowieku to dopiero początek nowego wątku. Fajnie że masz radość :piwo:
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Prośba o ocenę karabinu Mountain .45 1/48"

Post autor: Brayan »

Super ! Ochłonę po Walkerze i szukam Kentucky 1:66
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Prośba o ocenę karabinu Mountain .45 1/48"

Post autor: nerokpl »

Ten wątek się kończy, ale wiele nowych zapewne powstanie, jeżeli nie znajdę odpowiedzi w już istniejących.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Prośba o ocenę karabinu Mountain .45 1/48"

Post autor: kamilgrzy »

Nero wątek o tryonie już istnieje jak coś to zadawaj tam pytania zrobi się pewne kompendium w jednym temacie.
tomtap

Re: Prośba o ocenę karabinu Mountain .45 1/48"

Post autor: tomtap »

a ja akurat kupiłem tego Mountaina. i rzeczywiście wyglądał ładnie, ale ten lakier rzecz jasna zaczął szybko ulegać dewastacji, więc sam go zdjąłem. myślę, że poprzedni właściciel (nie mylić ze sprzedającym, on kupił ten karabin z Niemiec jak wiele innych sztuk), chciał zamaskować różnicę w jakości oksydy lufy. otóż z lewej strony jest ona bardzo ładna, z lekkim błękitem, z prawej trochę "łaciata", a więc jakby niedokładnie wykonana, albo jakby karabin przeleżał/wisiał latami w jednym ustawieniu i światło spowodowało wypłowienie, przy czym efekt ten dotyczy samej lufy, drewno jest w jednolitej barwie w całości. nie zagraża to niczemu, nie zmniejsza jego wartości użytkowej, ot drobny i nawet nie bardzo rzucający się w oczy defekt estetyczny. ponadto karabin miał niezbyt zadbany przewód lufy i kanał zapałowy. z początku były problemy z przepchnięciem kul na końcu lufy, a kanał zapałowy zawalił się nagarem po około 40 strzałach całkowicie. dopiero dwukrotne bardzo dokładne czyszczenie chemiczne i następnie mechaniczne całości, które pomogło pozbyć się zbitego kamienia i warstwy zaołowienia doprowadziło lufę do stanu właściwego. na dzisiaj karabin celnie strzela na 50 m naważką 36 gr pociskami maxiball, nie miałem jeszcze okazji spróbować dalszych dystansów.
ODPOWIEDZ