Diopter do Hawken Hunter .50

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
guzior97
Posty: 12
Rejestracja: czw 14.wrz.2017 - 18:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Moja broń:

Diopter do Hawken Hunter .50

Post autor: guzior97 »

Witam. Jako, że mam zakupionego Hawkena Huntera który strzela bardzo ładnie lecz można z niego wycisnąć jeszcze więcej chciałbym zapytać jaki diopter do niego dobrać. Na razie strzelam z oryginalnego przeziernika (Ghost) jednak jego otwór jest na tyle duży, że na 100m ciężko będzie się strzelać. Na oku mam 2 dioptery w poniższych linkach:
http://saguaro-arms.com/product-pol-107 ... A-464.html
http://saguaro-arms.com/product-pol-57- ... A-436.html
Nie chcę wydawać więcej niż 450-500 zł czym tańszy tym lepszy bo na long shot'a nie będę się wybierał :D
Mam nadzieje, że mi coś doradzicie, a może ktoś z was chce sprzedać swój w tych pieniążkach :)
Pozdrawiam Adrian . :-)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Diopter do Hawken Hunter .50

Post autor: slaw29 »

Brałbym pierwszy za 440 . Te długaśne to przerost formy nad treścią i tak nie wykorzystasz . Ważne aby składany diopter miał blokowany pion przy podniesieniu .

Czasami na allegro albo olx idzie kupić za 200 fajny diopter . Jak Ci się nie spieszy zapoluj .
guzior97
Posty: 12
Rejestracja: czw 14.wrz.2017 - 18:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Moja broń:

Re: Diopter do Hawken Hunter .50

Post autor: guzior97 »

OK. Jak na razie mi się nie pali bo i tak już w tym roku zawodów nie mam wiec będę obserwował Allegro i  OLX a jak nic nie wyczaję to może w Saguaro pokaże się coś mniejszego i tańszego w nowym roku a jak nie to kupię tego krótszego bo ten długaśny to raz ze nie wykozystam a dwa ze niezbyt ładnie wyglada 😏
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Diopter do Hawken Hunter .50

Post autor: Wycior »

Jeżeli chcesz wykorzystać istniejące już otwory to ten nie będzie pasował (jego minimalny rozstaw otworów to 47.7 mm, Ghost ma 45.3 mm). Natomiast jeżeli zamierzasz zrobić nowe otwory i przenieść diopter bliżej oka (przy małej aperturze dość sensowne), to możesz jeszcze rozważyć krótki, ale przez to stabilniejszy diopter typu USA 445:
http://saguaro-arms.com/product-pol-59- ... SA445.html
Saguaro chwilowo go nie ma, ale w grudniu mają mieć dostawę od DP. Długachny USA 436 ma tę zaletę że można w nim wkrętami skorygować nachylenie ramienia do podstawy. W praktyce przy odrobinie zręczności w USA 445 niewielkie zmiany nachylenia da się jednak wprowadzić pilniczkiem albo (lepiej) odlać z żywicy klinowatą podkładkę, która na dodatek zapewni idealne dopasowanie stopki dioptera do kolby. Najlepszy byłby dla ciebie USA 433 (krótka wersja USA 436):
https://www.davide-pedersoli.com/scheda ... ation.html
tyle że Saguaro w ogóle nie ma go w ofercie. Może przyjdzie w nowej dostawie - zadzwoniłbym do Ozorkowa i zapytał.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Diopter do Hawken Hunter .50

Post autor: slaw29 »

Kolega wycior dobrze prawi
http://saguaro-arms.com/product-pol-59- ... SA445.html

diopter tego typu powinien wystarczyć .Poluj diopter daje radochę ;-) przy strzelaniu
guzior97
Posty: 12
Rejestracja: czw 14.wrz.2017 - 18:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Moja broń:

Re: Diopter do Hawken Hunter .50

Post autor: guzior97 »

Ok dzięki wielkie za podpowiedzi zadzwonię i zapytam o ten diopter który mi poleciłeś a którego nie mają w ofercie i spytam o cenę i czy w ogóle jest możliwość sprowadzenia. A jeżeli nie to będę polował na ten krótki a jeśli się nic nie pokarze to kupie ten krótki który wstawiłem w linku :)
Najbardziej pasowało by mi gdyby diopter wszedł w oryginalne dziurki chociaż na biedę zrobię nową w kolbie bo jedna jest na lufie a druga w kolbie :)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Diopter do Hawken Hunter .50

Post autor: Wycior »

Na twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze czy odległość nowego dioptera od oka będzie właściwa. Weź sobie kawałek cienkiej blachy, np. z puszki, zrób otworek 0.7-1 mm i zobacz przy jakiej odległości od oka będzie ci się najlepiej patrzeć na muszkę. Normalnie za optimum dla dioptera przyjmuje się ok. 70-80 mm, ale to zależy trochę od strzelca. W Hawkenie Hunterze masz teraz nie diopter a przeziernik z otworem 4 mm, a to jest dla oka duża różnica.
Staszek L
Bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw 23.lut.2017 - 18:08
Lokalizacja: Środek Polski
Moja broń: Niezawodna

Re: Diopter do Hawken Hunter .50

Post autor: Staszek L »

Diopter jedno mocowanie na warkoczu drugie na kolbie.

Obrazek
guzior97
Posty: 12
Rejestracja: czw 14.wrz.2017 - 18:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Moja broń:

Re: Diopter do Hawken Hunter .50

Post autor: guzior97 »

Wycior pisze: śr 06.gru.2017 - 14:17 Na twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze czy odległość nowego dioptera od oka będzie właściwa. Weź sobie kawałek cienkiej blachy, np. z puszki, zrób otworek 0.7-1 mm i zobacz przy jakiej odległości od oka będzie ci się najlepiej patrzeć na muszkę. Normalnie za optimum dla dioptera przyjmuje się ok. 70-80 mm, ale to zależy trochę od strzelca. W Hawkenie Hunterze masz teraz nie diopter a przeziernik z otworem 4 mm, a to jest dla oka duża różnica.
Ok przy odrobinie wolnego czasu wezmę karabin i poeksperymentuje z blaszką :) :ok:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Diopter do Hawken Hunter .50

Post autor: Wycior »

To co pokazał na zdjęciu kolega Staszek L wydaje się właściwym ustawieniem. W moim Hawkenie mam diopter umieszczony podobnie, a wcześniej ustalałem eksperymentalnie odległość od oka. Trochę to oczywiście zależy od długości kolby i anatomii strzelca. Zamiast blaszki można rzecz jasna wziąć sam diopter (jeżeli się go już wcześniej pozyskało).
guzior97
Posty: 12
Rejestracja: czw 14.wrz.2017 - 18:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Moja broń:

Re: Diopter do Hawken Hunter .50

Post autor: guzior97 »

Staszek L pisze: śr 06.gru.2017 - 14:33 Diopter jedno mocowanie na warkoczu drugie na kolbie.

Obrazek
Właśnie ja mam tak zamontowany przeziernik oryginalnie jak ty diopter :) Więc tak samo będę montować diopter gdy już go kupię odległość mi pasuje więc nie muszę nic zmieniać.
P.S. Gdybyś potrzebował pocisków dedykowanych do swojego sprzętu to takowe posiadam, sam je leje z czystego ołowiu oczywiście kaliber .50 :?:
Dedykowane pociski 521-500 USA
Dedykowane pociski 521-500 USA
guzior97
Posty: 12
Rejestracja: czw 14.wrz.2017 - 18:49
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Moja broń:

Re: Diopter do Hawken Hunter .50

Post autor: guzior97 »

Diopter zakupiony wybór padł na Creedmor Sight U433 https://www.davide-pedersoli.com/scheda ... ation.html Teraz tylko pozostało poczekać za paczką i przetestować go w sobotę na strzelnicy. Po strzelaniu wstawię fotki jakie skupienie udało mi się z nim zrobić :ok:
ODPOWIEDZ