Gdzie kupić karabin kołowy ??

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Początkujący CP
Posty: 32
Rejestracja: czw 19.paź.2017 - 23:24
Lokalizacja: Polska
Moja broń:

Gdzie kupić karabin kołowy ??

Post autor: Początkujący CP »

Witam serdecznie!
Czy orientuje się ktoś może gdzie i u kogo w naszym kraju można kupić na zamówienie ( bo raczej w żadnym sklepie na necie nie widziałem...) karabin z zamkiem kołowym, taki arkebuz / cieszynkę / janczarkę? Znaczy po prostu chodzi mi o arkebuz z XVII wieku a już zdobienia w stylu cieszyńskim czy tureckim, gwintowanie lufy, kaliber itp to już kwestia mojego indywidualnego zamówienia u rusznikarza.
Czy ktoś coś wie na ten temat? Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką informacje.
Pozdrawiam
:navy:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Gdzie kupić karabin kołowy ??

Post autor: Wycior »

A nie chciałbyś zmajstrować sobie kołowca samemu? Mam fajną broszurkę która to opisuje bardzo szczegółowo, krok po kroku i z dokładnymi rysunkami technicznymi:

Georg Lauber - How to build Your own Wheellock-Rifle od Pistol
. Powinna być do ściągnięcia gdzieś w Internecie.

Oczywiście ostateczną "produkcję" musiałby zrealizować uprawniony rusznikarz.
Awatar użytkownika
Początkujący CP
Posty: 32
Rejestracja: czw 19.paź.2017 - 23:24
Lokalizacja: Polska
Moja broń:

Re: Gdzie kupić karabin kołowy ??

Post autor: Początkujący CP »

O kur... , nie sądziłem że cena byłaby AŻ tak wysoka ... choć ostatecznie wolę wydać te 10k złotych za sprawną reprodukcję niż 15k euro za oryginał który nie wiadomo czy działa i w jakim jest stanie (pewnie muzealnym tylko i wyłącznie :-P )... Generalnie interesuję się XVII wiekiem i tak myślałem o broni z tamtej epoki ale skoro taka cena to to jeszcze przemyślę . A co do zrobienia samemu.. hmm, nie wiem czy posiadam odpowiednie umiejętności żeby to zrobić ani materiały :) ale pomyśleć można.
Swoją drogą, spojrzałem teraz na aukcje na str amerykańskich noi najbardziej zdobiony arkebuz z XVII w , z wyglądu w wmiarę dobrym stanie kosztuje 60k $ .... :oczy: :oczy:
Ok dzięki za info
:navy:
ODPOWIEDZ