Który wybrać?

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZygZag
Posty: 5
Rejestracja: czw 01.wrz.2016 - 21:57
Lokalizacja: Warszawa/Jabłonna
Moja broń:

Który wybrać?

Post autor: ZygZag »

Cześć,

W zakresie broni długiej jestem "zielony". Chcę coś kupić na początek. Cel: nauka strzelania z broni długiej, zabawa naważkami, możliwość strzelania tak kulami jak i pociskami maxiball. Dostępna strzelnica: 50m (ZKS).

Znalazłem na Saguaro dwa Hawken'y:
1 Investarm 0.45 (czyli miałbym te same kule co do Remika)
http://saguaro-arms.com/product-pol-460 ... al-45.html
2 Pedersoli 0.50
http://saguaro-arms.com/product-pol-164 ... rsoli.html

Ceny są takie same, promocja kończy się dzisiaj a ja, po wczorajszym udostępnieniu do strzelania przez kolegów Express'a 0.72 ( :brawo: )
i Alamo ( :-D ) muszę dokonać dzisiaj wyboru.

Może jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
adriano
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: ndz 27.wrz.2015 - 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Który wybrać?

Post autor: adriano »

Po pierwsze do rewolweru i do karabinu nie będą te same kule.Z tych dwóch ja wziąłbym hawkena pedersoli w kalibrze .50 masz jeszcze frontiera .50. Będzie trochę bardziej upierdliwy w czyszczeniu i trochę droższy ale wziąłbym właśnie jego. Jak nie chcesz tak długiej broni to masz jeszcze scouta pedersoli .50
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Który wybrać?

Post autor: slaw29 »

W zakresie broni długiej jestem "zielony". Chcę coś kupić na początek.
Za 2 tysiące to kupisz coś w kalibrze 45 z diopterem i muszką tunelową z dobrych lat produkcji - jak będziesz mieć trochę cierpliwości .
Raczej brałbym kaliber 45 na 50 m . Łatwiej o tańsze kule , mniejsze naważki prochu przyjemniejsze strzelanie :-D
Awatar użytkownika
adriano
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: ndz 27.wrz.2015 - 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Który wybrać?

Post autor: adriano »

No już bez przesady. Roznica wyjdzie pewnie ze 25 zł na 100 strzałów, poza tym to hobby i ekonomika to słaby argument ;-)
Awatar użytkownika
ZygZag
Posty: 5
Rejestracja: czw 01.wrz.2016 - 21:57
Lokalizacja: Warszawa/Jabłonna
Moja broń:

Re: Który wybrać?

Post autor: ZygZag »

Jeden z kolegów przemówił mi do rozumu. 9/09 pojadę na MP w Starachowicach - popatrzę, popytam, porozmawiam i może wyjadę z jakąś długą bronią.

Dziękuję za uwagi :)
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Który wybrać?

Post autor: Szaddam »

Pomysł przedni!
Tylko ... wydaje Ci się, ze na zawody ktoś przyjeżdża ze sprzętem za 2000 zł?
Tam tylko w kompleksy popadniesz :kastro:
adriano pisze: pn 28.sie.2017 - 09:58 No już bez przesady. Roznica wyjdzie pewnie ze 25 zł na 100 strzałów, poza tym to hobby i ekonomika to słaby argument ;-)
Mnie 100 strzałów (.45) kosztuje ok. 45 zł, to i 25 zł różnicy to sporo,
Awatar użytkownika
adriano
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: ndz 27.wrz.2015 - 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Który wybrać?

Post autor: adriano »

To może przekona się że lepiej dołożyć parę groszy i kupić coś lepszego ;-)
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Który wybrać?

Post autor: Szaddam »

Zawsze dobrze posłuchać mądrzejszych i bardziej doświadczonych kolegów! :ok:
To mam prośbę, czy kol @rusznik i kol. @adriano mogliby zalinkować konkretne karabinki warte zainteresowana?
To byłaby znaczna pomoc dla świeżaków, jak i lekko zaawansowanych.
Awatar użytkownika
ZygZag
Posty: 5
Rejestracja: czw 01.wrz.2016 - 21:57
Lokalizacja: Warszawa/Jabłonna
Moja broń:

Re: Który wybrać?

Post autor: ZygZag »

Szaddam pisze: wt 29.sie.2017 - 07:25 Pomysł przedni!
Tylko ... wydaje Ci się, ze na zawody ktoś przyjeżdża ze sprzętem za 2000 zł?
Tam tylko w kompleksy popadniesz :kastro:
(...)
Oj tam od razu w kompleksy ... wiem, że na takich imprezach strzela się ze sprzętu wyższej klasy. Po prostu chciałbym od czegoś zacząć strzelanie z długiej broni CP. Popatrzę, posłucham, popytam ... może ktoś będzie miał coś do odsprzedania. Sklep p. Kuropatwy też się tam pojawi więc pewnie z pustymi rękoma nie wyjadę :)
adriano pisze: wt 29.sie.2017 - 07:59 To może przekona się że lepiej dołożyć parę groszy i kupić coś lepszego ;-)
Mnie nie trzeba przekonywać - mogę dołożyć. Tylko do czego? Ważne, żeby gwint pozwalał na strzelanie maxi i kulami. Ale żeby to miało sens - to od razu powinienem kupić Tryon'a Targeta, Hawken'a Mapple?
rusznik pisze: wt 29.sie.2017 - 11:22 (...) dla ''nowego-zielonego'' strzelca cp ktory niewiele widzial broni cp najlepszym rozwiazaniem jest FIZYCZNE zapoznanie sie z taka bronia oraz mozliwosc chocby niklego obcowania z doswiadczonymi strzelcami cp to da takiemu koledze wiecej wiedzy i doswiadczenia niz caly internet czy spotkania rozrywkowo-zadymowe na strzelnicy z slabymi strzelcami w typie zalosni oddymiacze frustracji i czynnie dziwne ludki z bronia cp :lol: (...)
Tak zupełnie zielonym strzelcem nie jestem - z CP zetknąłem się na strzelnicy przy okazji robienia patentu strzeleckiego i najpierw w szafie pojawił się Remik, potem Glock a następnie Parker of London :) Teraz czas na coś dłuższego. Nie bawi mnie tylko radosne zadymianie przedpola - wolę dziury w czarnym. Tylko od czego tu zacząć ... ? Może pożyczę od kolegi Hawkena, który wisi u niego na ścianie od niemal roku (jeszcze nie przestrzelany) i :-D wystartuję? Ktoś przecież musi zamykać stawkę :D
Awatar użytkownika
adriano
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: ndz 27.wrz.2015 - 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Który wybrać?

Post autor: adriano »

A to pewnie zapisuj się ;-) na takim jesdnym pobycie na MP zyskasz wiecej niż gdziekolwiek indziej. Przyjedz popatrzysz pomacasz. Przymierzysz sie co Ci leży a dopiero potem podejmij decyzję.
ODPOWIEDZ