Tryon 45 - naważki prochu.

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: kamilgrzy »

nerokpl pisze: pt 04.maja.2018 - 16:10 Jutro lub pojutrze może się wybiorę na strzelnicę to sprawdzę jak Twoje pociski sprawują się u mnie. Smar własnej produkcji, miękki na wosku, łoju wołowym i oleju.
Jestem bardzo ciekawy efektu, opisz co i jak zrób fotki :D
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: slaw29 »

Następnym razem wykonam test z każdorazowym czyszczeniem lufy po strzale, zakupię też inny smar, może macie namiar na kogoś kto sprzedaje sprawdzone smarowidło?
Najlepsze smarowidło miał niejaki Rusznik ;) Sprzedaje je czasem na zawodach . Popytaj może ktoś ci wyśle kilka gramów .
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: mar_kow »

kamilgrzy pisze: pt 04.maja.2018 - 16:22
nerokpl pisze: pt 04.maja.2018 - 16:10 Jutro lub pojutrze może się wybiorę na strzelnicę to sprawdzę jak Twoje pociski sprawują się u mnie. Smar własnej produkcji, miękki na wosku, łoju wołowym i oleju.
Jestem bardzo ciekawy efektu, opisz co i jak zrób fotki :D
Qrcze... :-( Czytam wypowiedzi z zazdrością... Praca, praca przy domu i nie miałem czasu wyleźć na strzelnicę... I cały maj taki :cry: bo prawie nie będzie mnie w domu...
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: kamilgrzy »

Kolego wstajesz 4 rano i nim żona się zorientuje jesteś z powrotem.
Ja na strzelnicę też jeżdżę z samego rana, cisza spokój.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: mar_kow »

kamilgrzy pisze: sob 05.maja.2018 - 09:03 Kolego wstajesz 4 rano i nim żona się zorientuje jesteś z powrotem.
Ja na strzelnicę też jeżdżę z samego rana, cisza spokój.
U mnie strzelnica PON-PT: 12.00 - 20.00, SO-NIE: 10.00 - 20.00. Można się umówić ale wątpię żeby ktoś przyjeżdżał o 4.00 otworzyć... 8(
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: kamilgrzy »

Wracaj na Lubelszczyznę, niedaleko mnie w Milanowie pow. Parczew, jest otwarta non-stop :)
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: mar_kow »

Mieszkałem k. Chełma - pewnie tam strzelnice też bardziej dostępne by się znalazły...
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: kamilgrzy »

Jest tam bardzo fajna strzelnica myśliwska, często organizowane są na niej zawody, myśliwskie sportowe a nawet czytałem że jakiś czas temu i czarnoprochowe się odbyły.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: mar_kow »

kamilgrzy pisze: sob 05.maja.2018 - 20:06 Jest tam bardzo fajna strzelnica myśliwska, często organizowane są na niej zawody, myśliwskie sportowe a nawet czytałem że jakiś czas temu i czarnoprochowe się odbyły.
Pewnie Kumowa Dolina... Nie mieszkam tam od 26 lat, a od 6 sprzedałem tam wszystko... Przez parę lat mieszkałem też w zachodniopomorskim... Taka cygańska dusza narzucona pracą... :lol:
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: kamilgrzy »

mar_kow pisze: sob 05.maja.2018 - 20:28
Pewnie Kumowa Dolina... Nie mieszkam tam od 26 lat, a od 6 sprzedałem tam wszystko... Przez parę lat mieszkałem też w zachodniopomorskim... Taka cygańska dusza narzucona pracą... :lol:
Tak o ten obiekt mi chodzi.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: kamilgrzy »

Dziś byłem znowu wykonać krótkie testy.
Stanowisko testowe na 50m, podstawa strzelecka rest, pociski maxiball 274gr odlane własnoręcznie z miękkiego ołowiu, naważki 27, 31, 37gr po 4 strzały w serii ( tylko 37gr oddałem 3 ), czyszczenie lufy po każdym strzale w ten sam sposób ( wacik na mokro następnie na sucho - powtarzane po 2x ) smar miękki. W stosunku do poprzedniego razu zacząłem uzyskiwać skupienie najlepsze przy 37gr około 40mm.
Załączniki
27gr
27gr
31gr
31gr
37gr
37gr
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: Wycior »

Masz wyraźny postęp! :ok: Jesteś na dobrej drodze. 40 mm to jest skupienie w kręgu dziesiątki. W poprzednich seriach też masz skupienie niewiele gorsze, co wskazuje na to że dotarłeś w okolice sensownych parametrów ładowania. Teraz twoim problemem są odskoki, które generalnie biorą się z braku powtarzalności. Jakaś okoliczność powoduje że przy niektórych strzałach coś przebiega inaczej. Tym czymś może być niekiedy inny sposób ubicia prochu, co wpływa na cykl strzału (nie wiem w jakim stopniu Maxiballe są wrażliwe na krzywą narastania ciśnienia). Kiedy indziej skantowanie pocisku przy wprowadzaniu do lufy skutkuje odkształceniem któregoś pierścienia a w konsekwencji - odskokiem. Itd., itp. Czasem jest dobrze postrzelać przez chrono. Niegerularności w cyklu strzału przeważnie dają zauważalne odchylenia V0. Czeka cię zabawa w detektywa balistycznego. Sam tego chciałeś ...
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: kamilgrzy »

Odskok przy 27gr jest najprawdopodobniej spowodowany, odstępstwem od czyszczenia tj. przeczyściłem lufę po strzale 1x zamiast 2x jak w pozostałych strzałach.
Odskok przy 31gr, nie mam pojęcia.
Chorono mam ale tylko do wiatrówek - jest za małe, może kiedyś się dorobię do WBP.
Na początek powtórzę testy z 37gr i wykonam test z 42gr przy takiej samej technologi czyszczenia i z tym samym smarem ( jest to ten sam smar co poprzednio rozmiękczony emulgatorem - jest miękki ).
Z pewnością przydało by się wypróbować lepszy proch ZS lub lepiej Szwajcara.
Kolego Wycior dziękuję za opinię jak zawsze ważną i zmuszająca do przemyśleń.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: Wycior »

IMHO dla naszych celów całkiem wystarcza polskie chrono R2A. Do wiatrówek, nitro i CP. Cena - nie więcej niż stalowa kokila (bez rączek).
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: kamilgrzy »

Posiadam chrono tego producenta czyli RADECKa tyle tylko ze te najstarsze, bez obudowy z szyną aluminiową. Do CP ono się nie nada gdyż ciężko było by ustawić lufę w osi bramek. Chrono R2a było by w sam raz.
ODPOWIEDZ