Tryon 45 - naważki prochu.

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: kamilgrzy »

Kolego a co to za przyśpiesznik " two lever single action" tzn. typu francuskiego ( jeden spust ) czy niemieckiego ( dwa spusty )?

Kurka z pozycji bezpieczniej nie powinno dać się zwolnić naciskając za spust, nawet bardzo mocno. Musisz mieć uszkodzony orzech.
Bezpieczne założenie kapiszona odbywa się na pierwszej pozycji kurka w sprawnie działającej broni, jest to typowy bezpiecznik przed nie chcianym wystrzałem.
Po założeniu kapiszona nie możesz opuszczać na niego kurka - grozi to wystrzałem.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: nerokpl »

Mogę potwierdzić kominki berylowe 1/4" x 28 UNF dokładnie wspomniane już http://saguaro-arms.com/product-pol-202 ... A-484.html . Tryon Target .45 z 1992.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: mar_kow »

nerokpl pisze: ndz 22.kwie.2018 - 13:44 Mogę potwierdzić kominki berylowe 1/4" x 28 UNF dokładnie wspomniane już http://saguaro-arms.com/product-pol-202 ... A-484.html . Tryon Target .45 z 1992.
Faktycznie lepsze od stalowych?
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: nerokpl »

Nie umiem jeszcze na to pytanie odpowiedzieć, chciałem posiadać zapasowy. Kupiłem ten, a poprzedni stalowy jest zapasem. Na stalowym byłem dwa razy na strzelnicy w celach typowo rekreacyjnych, więc .... Posiłkowałem się opiniami o większej wytrzymałości tego typu kominków na zjawisko wypalania otworu zapłonowego.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: nerokpl »

Moczenie śliną stosowałem ostatnio do czyszczenia po strzale. Mam przygotowane okrągłe o średnicy 40 mm szmatki z bawełny na prześcieradła. Przetestuję opcję jak ustabilizuję pozostałe zmienne tzn.: grubość flejtucha, siebie trochę bardziej.
pape
Posty: 27
Rejestracja: sob 14.paź.2017 - 16:34
Lokalizacja: DC
Moja broń: colt navy 8", Tryon

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: pape »

Czekam na testy flejtuchów z kulami 445. Mam kilkadziesiąt nasmarowanych i skalibrowanych pocisków, ale chciałbym zacząć od kul.

kamilgrzy pisze: ndz 22.kwie.2018 - 13:39 Kolego a co to za przyśpiesznik " two lever single action" tzn. typu francuskiego ( jeden spust ) czy niemieckiego ( dwa spusty )?

Kurka z pozycji bezpieczniej nie powinno dać się zwolnić naciskając za spust, nawet bardzo mocno. Musisz mieć uszkodzony orzech.
Bezpieczne założenie kapiszona odbywa się na pierwszej pozycji kurka w sprawnie działającej broni, jest to typowy bezpiecznik przed nie chcianym wystrzałem.
Po założeniu kapiszona nie możesz opuszczać na niego kurka - grozi to wystrzałem.
Cytuję z beżowego forum by mevatron
"- double lever single action
Pokazany nad poprzednim na zdjeciach.
Pozwala tylko na strzal z napietego uprzednio przyspiesznika. Jezyk spustowy sam nie zwolni kurka. Dzwignia spustowa jest przy jezyku przyspiesznika, zas jezyk spustowy ma jedynie zaczep (wystep) do blokowania napietego przyspiesznika.
Ten ostatni typ moze byc single badz double set. Okreslenie niescisle, bo powinnn byc "with or without backlash adjustment". Czyli w praktyce pozwalajacy napiac kurek zawsze, badz jedynie przy wlaczonym przyspieszniku (rzadkie rozwiazanie, ale sie zdarza, mi sie zdaarzylo). "
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: kamilgrzy »

pape pisze: ndz 22.kwie.2018 - 14:27

Cytuję z beżowego forum by mevatron
"- double lever single action
Pokazany nad poprzednim na zdjeciach.
Pozwala tylko na strzal z napietego uprzednio przyspiesznika. Jezyk spustowy sam nie zwolni kurka. Dzwignia spustowa jest przy jezyku przyspiesznika, zas jezyk spustowy ma jedynie zaczep (wystep) do blokowania napietego przyspiesznika.
Ten ostatni typ moze byc single badz double set. Okreslenie niescisle, bo powinnn byc "with or without backlash adjustment". Czyli w praktyce pozwalajacy napiac kurek zawsze, badz jedynie przy wlaczonym przyspieszniku (rzadkie rozwiazanie, ale sie zdarza, mi sie zdaarzylo). "
Kolego zrób zdjęcie tego cuda.
Mimo wszystko pozycja bezpieczna kurka to pozycja bezpieczna i taka powinna zostać, jeśli natomiast można wyzwolić strzał w pozycji bezpiecznej - bezpieczna to ona nie jest.
pape
Posty: 27
Rejestracja: sob 14.paź.2017 - 16:34
Lokalizacja: DC
Moja broń: colt navy 8", Tryon

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: pape »

No wreszcie doszedłem z nim do ładu. Napięcie kurka - pierwsza pozycja i da się spustem strzelić lub delikatnie trzymając palcem opuścić kurek. Ale do strzału potrzebna jest duża siła, sporo większa niż normalnie w broniach które znam. Pewnie kłopoty z zamkiem. Po wciśnięciu przyspiesznika kurek lekko opada i wtedy daje się ustawić w pozycji 2 .
Przy wciśnięciu przyspiesznika jako pierwszego kurek od razu blokuje się w pozycji 2.
Niepotrzebnie zawracałem głowę.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: nerokpl »

Ale zdjęcie możesz umieścić z jednej i drugiej strony zamka.
pape
Posty: 27
Rejestracja: sob 14.paź.2017 - 16:34
Lokalizacja: DC
Moja broń: colt navy 8", Tryon

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: pape »

Wyjętego? Trochę mam obawy, ale i tak powinienem go rozebrać po kupnie, więc pewnie wkrótce będą zdjęcia.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: kamilgrzy »

pape pisze: ndz 22.kwie.2018 - 15:44 No wreszcie doszedłem z nim do ładu. Napięcie kurka - pierwsza pozycja i da się spustem strzelić lub delikatnie trzymając palcem opuścić kurek. Ale do strzału potrzebna jest duża siła, sporo większa niż normalnie w broniach które znam. Pewnie kłopoty z zamkiem. Po wciśnięciu przyspiesznika kurek lekko opada i wtedy daje się ustawić w pozycji 2 .
Przy wciśnięciu przyspiesznika jako pierwszego kurek od razu blokuje się w pozycji 2.
Niepotrzebnie zawracałem głowę.
To żaden ład, pozycja bezpieczna ma być bezpieczna i nie ma prawa kurek być zwolniony spustem. Uważam że coś nie do końca dobrze funkcjonuje.
Zrób zdjęcie spustu, lub powiedz czy masz 2 czy jeden.
pape
Posty: 27
Rejestracja: sob 14.paź.2017 - 16:34
Lokalizacja: DC
Moja broń: colt navy 8", Tryon

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: pape »

Oczywiście wiem, że może być coś nie tak. Jak pisałem two lever czyli spust i z tyłu przyspiesznik. Wygląda jak ten w saguaro http://saguaro-arms.com/product-pol-287 ... S-219.html
Rocznik 87.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: nerokpl »

Twój to Tryon Target .45 rocznik AS tj. 1987, najbliżej jest chyba mój. Otóż nie powinno być możliwości zwolnienia kurka w pozycji bezpiecznej, również w sytuacji gdy przed naciągnięciem kurka wciśnięty był przyśpiesznik. Jeżeli był wciśnięty przyśpiesznik przed naciągnięciem kurka do pozycji bezpiecznej wtedy po naciśnięciu spustu następuje "odpuszczenie" naciągu przyśpiesznika, ale nie kurka. Na próbowałem maksymalnej siły naciągu kurka na pozycji bezpiecznej. Możesz sprawdzić czy mechanizm spustu i przyśpiesznika jest prawidłowo wyregulowany. Regulację znajdziesz w podręczniku od Pedersoli: https://www.davide-pedersoli.com/suppor ... anual.html, strony od 8 do 10.
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: kamilgrzy »

pape pisze: ndz 22.kwie.2018 - 16:58 Jak pisałem two lever czyli spust i z tyłu przyspiesznik.
Kolego to jest przyśpiesznik typu niemieckiego i nie ma co tu angielskich nazw doprawiać ( angielska moda ).
Powyżej Kolega Nerkokpl opisał Ci dokładnie co i jak, na 100% coś jest skopane, trzeba to naprawić gdyż pozycja bezpieczna to jedyny poza operatorem bezpiecznik tego sztucera.
pape
Posty: 27
Rejestracja: sob 14.paź.2017 - 16:34
Lokalizacja: DC
Moja broń: colt navy 8", Tryon

Re: Tryon 45 - naważki prochu.

Post autor: pape »

Nazwa angielska bo taką znalazłem w sieci, a poza tym angielski znam a niemieckiego nie.
Znalazłem pozycję bezpieczną. Naciągnięcie kurka i naciśnięcie przyspiesznika.

Mam kule 445 i inlet niewiadomej grubości. Kula lata po lufie, ale z flejtuchem trzeba by było wbijać. Czy taka operacja jest bezpieczna, czy szukać cieńszego materiału?
ODPOWIEDZ