Odtylcówka Westley Richards

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Odtylcówka Westley Richards

Post autor: roundball »

Rozumiem ze ten krążek można w pewnym sensie porównać w dużym uproszczeniu do kryzy w naboju scalonym.
Jeżeli on zostaje po strzale z tyłu komory to czy należy go wydłubać czy może ładuje się następny patron normalnie a pocisk wyrzuca filc przy strzale, co byłoby dość dziwne ??
Jeżeli jednak tak jest to czy krążek pchany przez pocisk i odpadający dopiero po wyjściu z lufy nie powinien mieć negatywnego wpływu na celność ??
Awatar użytkownika
Heimdallr
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt 18.mar.2016 - 21:58
Lokalizacja: Zagłębie
Moja broń:

Re: Odtylcówka Westley Richards

Post autor: Heimdallr »

Też ciekawiło mnie co z tym filcem. Ja bym zaczął od podstaw. Mianowicie - literatura. Gdzie można szukać opisów tak ciekawej broni? Czy w ogóle powstał temat zbierający tytuły ciekawych książek? Ogólnie broń wygląda bardziej na replikę przez stan jej zachowania. Tu kolejne pytanie o literaturę ;) Wiem, że większość rzeczy opiera się na latach doświadczeń i obcowania z bronią ale ktoś to chyba opisał, prawda? Gdzie czytać o tym?
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Odtylcówka Westley Richards

Post autor: wyrzucony »

Wujek Google zna odpowiedź :) a Rusznik to nie tylko lata doświadczeń ale i lata zapoznawania się z literaturą światową w różnych językach bo po Polsku to cieniutko :(
ODPOWIEDZ