Sharps replika

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Sharps replika

Post autor: wyrzucony »

Ruszniku a mógłbyś poruszyć problem głębokości gwintów w lufach od sharpsów ?
Jak wiesz mam sharpsa z płytkim gwintem, nie dawno koledzy kupili sharpsy Zolli z dość głębokim gwintem kaliber .52"
wotekpetka
Posty: 8
Rejestracja: ndz 22.lis.2015 - 10:30
Moja broń:

Re: Sharps replika

Post autor: wotekpetka »

WITAM
od kilku tygodni mam sharpsa od palmetto cal 54 i chciałbym dokupić pociski lub kokilę czy ktoś takie produkuje?
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Sharps replika

Post autor: wyrzucony »

wotekpetka pisze: wt 28.lut.2017 - 17:26 WITAMod kilku tygodni mam sharpsa od pallmetto cal 54 i chciałbym dokupić pociski lub kokilę czy ktoś takie produkuje?
Poczytaj uważnie post Rusznika. Twój Sharps ma zapewne kaliber 0.52" i kokile masz dostępne w Polsce w sklepach z CP.
wotekpetka
Posty: 8
Rejestracja: ndz 22.lis.2015 - 10:30
Moja broń:

Re: Sharps replika

Post autor: wotekpetka »

zawsze czytam uważnie mało tego ze zrozumieniem
na mojej lufie jest napisane palmetto cal 54 i że to jest nieco mniej dowiedziałem się kupując pociski w cal 54
nie zamierzam dyskutować z tym jaki to faktycznie jest kaliber
tylko grzecznie się pytam czy w tym kraju albo za jego granicami znajdę kokilę lub pociski pasujące do mojej lufy
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Sharps replika

Post autor: wyrzucony »

No to grzecznie jeszcze raz Tobie potwierdzam tak do Twej lufy są dostępne pociski i kokile do ich odlewania tak w naszym kraju jak i za granicą. :P
wotekpetka
Posty: 8
Rejestracja: ndz 22.lis.2015 - 10:30
Moja broń:

Re: Sharps replika

Post autor: wotekpetka »

Tylko gdzie bo jak narazie to wygooglowałem post Pana Rusznika że kokila albo na zamówienie albo beleco od DP no to bym zamówił tylko gdzie ?
wotekpetka
Posty: 8
Rejestracja: ndz 22.lis.2015 - 10:30
Moja broń:

Re: Sharps replika

Post autor: wotekpetka »

wielkie dzięki
i jeszcze jedno pytanie czy ktoś u nas wykonał by poprawną kokilę do tego karabinu ?
jedjcent
Posty: 6
Rejestracja: czw 12.sty.2017 - 12:24
Moja broń:

Re: Sharps replika

Post autor: jedjcent »

Rusznik jak zwykle super artykuł GRATULACJE!

Jakiś czas temu stałem się posiadaczem Sharpsa .45 kawaleryjski starej produkcji.

Oznaczenia na lufie (lufa okrągła) :
CAT. 1053 numer broni............... kod AT(czyli rocznik 88) IAB MARCHENO MADE IN ITALY - według moich ustaleń gwint (1:20 popraw meni jeśli się mylę)

Wynika z tego, że to raczej jeden z ostaniach roczników produkcji Armi San Marco San, zamek przystosowany pod papierowe patrony i gilzy i teraz moje pytanie tuleja stała.

Czy możesz mi kogoś polecić kto wykonał by przeglądu tej broni i ewentualnego tuningu ?

Z góry dziękuje za pomoc!
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Sharps replika

Post autor: slaw29 »

"Czy możesz mi kogoś polecić kto wykonał by przeglądu tej broni i ewentualnego tuningu ?"

Jakiś czas temu kupiłem Karabin z gwintem 1/20 . O zgrozo ciężko było trafić w tarczę na 50 m moimi pociskami. Umówiłem się na wizytę u Rusznika.
Pyk myk fuk .... Pan Rusznik poopowiadał to i tamto pokazał to i owo zapoznałem się z jego smarem i teraz można powiedzieć że skupienie po 2 wizytach na strzelnicy takie.
Obrazek
Polecam nawet z połowy polski jechać do Cieszyna a nie męczyć się ..... i dalej nie wiedzieć czemu to nie chce strzelać.
A dowiedzieć się można wielu ciekawych rzeczy .... nawet że dyletanci nie powinni mieć kółka z przodu :-D bo ze strzelania wtedy nici :ok: a ołów ma leżeć w lodówce ;( szmarem ze sklepu można se jajka posmarować .... i co ciekawsze wydawało by się że Cieszyniok nie mo racji, a jednak jom mo :brawo:
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Sharps replika

Post autor: wyrzucony »

Nie ty pierwszy nie ostatni co od Rusznika lekcje pobiera. On i paru jeszcze innych wyznaczają dla mnie drogę poprawnego strzelania. Po co wyważać otwarte drzwi jak wystarczy po ludzku zapytać i dogadać się bo Cieszynioki są życzliwe z urodzenia :D
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Sharps replika

Post autor: slaw29 »

Mnie w tym karabinie zawsze interesowało jak wyglądały epokowe przyrządy celownicze. Jak wyglądały dioptery to mniej więcej wiem ale jak muszki to za cholery nie. Czy w epoce używano kółka czy słupka do strzelań na dalekie dystanse ?
karion
Posty: 41
Rejestracja: pt 05.lut.2016 - 18:58
Moja broń:

Re: Sharps replika

Post autor: karion »

Dzięki za wkład, oby więcej takich ludzi z wiedzą i chętnych dzielić się tym.
jedjcent
Posty: 6
Rejestracja: czw 12.sty.2017 - 12:24
Moja broń:

Re: Sharps replika

Post autor: jedjcent »

Rusznik,

bardzo dziękuję za propozycję, postaram się tak wszystko zorganizować żeby dotrzeć na te zawody - jeszcze 2 tygodnie czasu :)

odezwę się na priv w celu potwierdzenia i uzgodnienia.

Pozdrawiam
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Sharps replika

Post autor: slaw29 »

"Muszki tunelowe z wymiennymi ostrzami weszly w szersze uzycie u Sharpsow dopiero w epoce nabojowej po 1870 roku glownie za sprawa strzeleckiej rywalizacji na dalekie dystanse 800 do 1000 jardow. Muszki kolowe czy podobne byly stosowane tylko do strzelan z podporki czy lezac gdyz do PRAWIDLOWEGO uzywania muszki kolowej potrzeba sporej stabilnosci strzelca i broni!
Muszka slupkowa jest prostrza w celowaniu i bardziej intuicyjna optycznie zwlaszcza dla niedoswiadczonego strzelca , dodatkowo nadmienie ze muszka kolowa niebardzo nadaje sie do zastosowania wojskowego czy w myslistwie zwlaszcza w strzelaniu do ruchomego czy niezbyt dobrze oswietlonego celu..."

Dziękuję o to dokładnie mi chodziło. Intrygowała mnie historyczność insertu kołowego i dlaczego powoduje takie błędy .

Też się wybieram na te zawody ale niestety jeszcze jako obserwator . Mam pytanie czy obserwatorzy są tam mile widziani czy są oni problematyczni dla organizatorów ?
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Sharps replika

Post autor: Marek »

Tu masz najbliższe zawody, konkurencja Sharps tez będzie strzelana
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=56&t=154940

Masz dosyć blisko, co do obserwatorów to zawsze jacyś są, nikt ich nie wygania, jedynie nie powinni przeszkadzać zawodnikom w czasie strzelania konkurencji.
Ja Ci jednak radzę zabrać ze sobą karabin i strzelać na zawodach, nie od razu musisz wygrać, a może i to sie uda :), czasem należy uwierzyć w swoje możliwości.
Przeczytaj regulamin i strzelaj.

Marek.
ODPOWIEDZ