Pociski do karabinu Smith-a

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: Irek M »

Czy moglibyście podać średnicę zewnętrzną gilzy mosiężnej Smith'a? Do 14:00 nie dojdzie przesyłka, a muszę kupić wałek na wytoczenie kilku.
Awatar użytkownika
elcolt.pl
Posty: 3
Rejestracja: śr 30.sty.2019 - 19:54
Lokalizacja: Stalowa Wola
Moja broń: brak

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: elcolt.pl »

16,48mm
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: Irek M »

Dzięki elcolt. Właśnie odebrałem przesyłkę, na mojej - chyba nówce - odczytuję 16,60...62mm. Czy Twoje to używki czy nówki? Może być aż taka różnica? Chodzi oczywiście o Piettę. Jak byłbyś tak miły i przesłał mi jedną swoją to po zwymiarowaniu odesłał bym powiedzmy trzy wytoczone przeze mnie. Jakby co to na PW dokończymy.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: .44 »

Jakieś dziwne te średnice macie. Aby na pewno to do Smitha gilzy są?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: Irek M »

Kolega, któremu wykonuję zakupił komplet 4sztuk w blisterze. Mierząc suwmiarka elektroniczną wychodziło mu dokładnie 16,66mm. Ja mierzyłem tradycyjną ale moja elektroniczna też wskazuje 16,66mm. Mowa o gilzach Pietty.
.44 - ile Twoim zdaniem powinno być?
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: yeradun »

Czarne - niby kauczukowe mają 16,2mm
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: yeradun »

Jaka jest opcja kupienia pocisków 17mm 250-290gr ? Czy raczej trzeba kupić kokilę i samemu odlewać, czy na początek można gdzieś gotowe nabyć.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: .44 »

yeradun pisze: ndz 14.kwie.2019 - 10:03 Jaka jest opcja kupienia pocisków 17mm 250-290gr ? Czy raczej trzeba kupić kokilę i samemu odlewać, czy na początek można gdzieś gotowe nabyć.
A dlaczego 250-290 grain? Skąd takie przekonanie? Sprawdzone nie tylko przeze mnie pociski 340 grainowe są celne. Kulka .520 też.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: yeradun »

Szukałem takich, właściwie po lekturze "Pociski do karabinu Smith-a" oraz "Smith " na tym forum.
Sam przecież pisałeś, że używasz swoich własnych pocisków ( niecałe 350gr ) ale również H. Mohra o wadze 280-290gr i oba warianty są celne. Również rusznik pisał, że 290gr to waga odpowiednia dla pocisku do Smitha, bo oryginalne były niecelne, za ciężkie i za długie. W innym wątku rusznik pisze, że
rusznik pisze: wt 08.lis.2016 - 10:19 Dlatego wspolczesnie pociski do Smitha sa nieco zmodyfikowane a dokladniej rzecz ujmujac sa skrocone do dlugosci okolo 18mm i wadze okolo 250 grain...ten zabieg na konstrukcji pocisku poprawil jego balistyke przy wolnym skrecie gwintu lufy
Jeżeli jednak piszesz, że 340gr, to jest właściwa waga, to kim jestem, żeby Ci się sprzeciwiać, tym bardziej, że panuje dość zgodna opinia na forach, że wiesz, co piszesz a Twoje wyroby również są chwalone.

Trafiłem na Alledrogo na takie pociski jak na zdjęciu poniżej.

W opisie:
Pociski ołowiane (340 gr) firmy ACP-Sport w kalibrze .50 do odtylcowych czarnoprochowych karabinów kapiszonowych Smith firmy Pietta. - średnica 13mm
Utwardzane, wykonane ze stopu Lyman 2: 90% ołowiu, 5% cyny oraz 5% antymonu.
Pociski nie posiadają, nadlewek, niedolewek, innych wad spotykanych w produktach niższej jakości.
Długość pocisku 17.6 mm.

Czy w/g Ciebie będą dobre ?

Obrazek
alterjorge

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: alterjorge »

Raczej nie będą dobre. Odrobina cierpliwości i będą właściwe pociski do Smitha :D
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: yeradun »

Wiem, trochę będę miał, ale co dalej ?

A w ogóle to dlaczego niedobre ?
Waga się zgadza długość też, utwardzone zletka. To co z nimi nie tak ?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: Irek M »

W sumie 10% utwardzacza to chyba bardzo, a nie z lekka(?). Do Sharpsa starałem się w granicach 3-5%.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: .44 »

alterjorge pisze: ndz 14.kwie.2019 - 19:37 Raczej nie będą dobre. Odrobina cierpliwości i będą właściwe pociski do Smitha :D
Raczej są dobre. Używam sam takich od 2 lat.Wiem co mówię, tarcza nie klamie.
Ostatnio umieścił zdjęcie tarczy zrobionej tymi pociskami na "strzelectwie czarnoprochowym na fuckbooku.
Pierwsze strzelanie ze Smitha naważką prochu "do oporu". Przyzwoite skupienie. Kolefa flexpoint jak będzie chciał to sie odezwie.
Ostatnio zmieniony ndz 14.kwie.2019 - 21:28 przez .44, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: yeradun »

A czasami nie potrzebuję to tych pocisków kalibratora ?
Ostatnio zmieniony ndz 14.kwie.2019 - 21:10 przez yeradun, łącznie zmieniany 1 raz.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: .44 »

yeradun pisze: ndz 14.kwie.2019 - 20:59 A czasami nie potrzebuję to tych pocisków kalibratora ?
Nie, pociski są w odpowiednim kalibrze, nie są owane ani stożkowe w części pierścieniowej.
ACP Sport odlewa porządnie, kokila jest dokładna, jak sam zapewne zauważyłeś szwu prawie nie widać(w końcu sam tę kokilę strugałem). Ważne jest też aby ich nie pchać na chama do gilz Pietty, które mają sporo za małą średnicę gniazda. Po wciśnięciu do gilzy Pietty pocisk po prostu przestaje pasować do tego karabinka. A co do wagi: nie uważam że te 340 grain jest jedyne słuszne. Po prostu wolę pocisk ciężki, poniżej 300 grain to popierdólka jak na karabin tak trochę, rewolwery takimi strzelają. Do tego ciężki, z pękatą głowicą pocisk przy danym skręcie gwintu i prędkości stabilizuje się lepiej niż lekki, smukły. A projektując ten pocisk "dodałem trochę od siebie" długości. Wzór Greenhilla przy współczynniku równym 150 jest dość ostrożny . Wynika z niego że pocisk do Smitha może mieć .59 cala (15 milimetrów). Zrobiłem"grubą" głowicę pocisku i długość .67 cala (17 milimetrów). To działa.
Ostatnio zmieniony ndz 14.kwie.2019 - 22:07 przez .44, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ