Pociski do karabinu Smith-a

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
podeon
Posty: 6
Rejestracja: czw 27.paź.2016 - 13:09
Moja broń: brak

Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: podeon »

Cześć, witam wszystkich bardzo serdecznie.

Panowie mam prośbę, bo widzę, że wspominacie o pociskach, które pozwalają nieco poprawić celność Smith'a
(17-18mm długości i wadze 250-300grain). Możecie mi ułatwić sprawę i wrzucić link, gdzie mogę znaleźć odpowiednią kokilę? Będę bardzo wdzięczny :)
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Smith

Post autor: .44 »

http://www.henselgmbh.de
on-line shop -> gieskokillen -> langgeschose -> strona 10, 8 od góry
podeon
Posty: 6
Rejestracja: czw 27.paź.2016 - 13:09
Moja broń: brak

Re: Smith

Post autor: podeon »

Pięknie dziękuje :)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Smith

Post autor: slaw29 »

Czytam czytam o różnych pociskach stosowanych w Smith 50 i braku celności przy większych dystansach . Zastanawia mnie dlaczego tego karabinu nie ładuję się kulą skoro gwint w okolicy 1/60 typowy dla kuli ?
Jaki sens miało stosowanie karabinu skoro celność na 50 m niewiele lepsza jak rewolweru remingtona ?
Ciekawa zagadka dlaczego karabin ten był używany przy tak wielu wadach i lipnej celności ? To że przełomowy był sposób ładowania - być może dla tego ?
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Smith

Post autor: .44 »

W epoce rzeczywiście tak było gdyż stosowano za długi pocisk. Na Allegro można replikę pocisku kupić http://allegro.pl/pociski-515-karabin-s ... 37780.html . Jak się chce strzelać niecelnie, proszę bardzo. Smith ma gwint 1-66, strzelam pociskiem H. Mohra i ze swojej kokili. Długość pocisków to niecałe 17 mm. Na celność nie narzekam. Kula jak najbardziej do tego gwintu. W sumie to na dniach będę miał frez do wykonania kokili. Kostka gotowa, jak będzie frez to wydłubię dołki, odleję kule i zobaczę jak to działa. W sumie chcę spróbować też postrzelać kulą z Gallagera mimo gwintu 1-18, Niemcy strzelali , było dobrze.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Smith

Post autor: slaw29 »

No wlaśnie .44 skąd u wszystkich ta tendencja do pocisków do gwintu 66. Teoretycznie na 100 m przy kuli tego kalibru i długości lufy to skupienie powinno być jak mniemam 20-30 cm . Stosowanie pocisków miało by sens gdyby wyniki były lepsze jak z kuli . Wszyscy piszą że to karabin jedynie na 50 m. Możesz napisać jakie wyniki na 50m i 100 m osiągasz realnie ?
Tak z ciekawości jaki proch stosujesz ile waży pocisk , stosujesz gilzy czy plastiki jaka przybitka i na ile wystarczają te gilzy ?
Pytam bo o Sharpsie teraz głośno a tu taki piękny odtylcowy karabin i nie doceniany a koszerny. Wydaje mi sie iż gdyby celność była wystarczająca to ze względu na brak problemów z przedmuchem bije Sharpsa wygodą obsługi na głowę. Jak wyciąganie patronów, zacinają się w lufie?

Wybacz ciekawość ale na prawdę intryguje mnie dlaczego ten karabin jest tak mało w Pl popularny.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Smith

Post autor: .44 »

Rzeczywiście 20-30 cm/100 metrów z podparcia jest. Żadnych problemów z niewypałami czy wyjęciem gilzy po strzale. Mam gilzy mosiężne. Z wzoru Greenhilla wychodzi długość pocisku nieco ponad 16 mm. Moje pociski prawie 350 grain, Mohra jakieś 280-290. Proch CH2 28 grain. Plastiki gówniane, do 10 strzałów wytrzymują. Wypalają się otwory zapałowe, pękają. Z gumowych kolega strzela, dość trwałe. Twierdzi że około 30 strzałów i jeszcze nic się nie dzieje. Mosiężne trwałość mają nieograniczoną chyba. Niedługo będę pewnie miał coś do powiedzenia w temacie strzelania kulą. Przyjdą frezy to w wolnej chwili dokończę kokilę, kulki poodlewam i pojadę postrzelać.
Czemu niepopularny? Bo taki trochę niepozorny i z wyglądu nienowoczesny. Ogromna większość traktuje tą broń jako substytut broni na pozwolenie i woli coś co wygląda trochę nowocześniej. Z tego tytułu Gallager na przykład cieszy się większym powodzeniem choć uważam że Smith jest lepszy. Prostsza konstrukcja i obsługa i nieco celniejszy. A kto Smitha ma ten raczej o sprzedaniu go nie myśli. Świetna zabawka.
Sam60
Posty: 14
Rejestracja: wt 18.kwie.2017 - 20:25
Moja broń:

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: Sam60 »

Witam miłośników karabinka Smith
Mam pytanie czy stosujecie w pociskach czysty
Ołów czy utwardzany cyną. Jeżeli tak to jakie proporcje stosujecie?
Pozdrawiam Wojciech
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: slaw29 »

A jakie masz pociski do tego Smitha ?
Sam60
Posty: 14
Rejestracja: wt 18.kwie.2017 - 20:25
Moja broń:

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: Sam60 »

Pociski z kokili kolegi Rusznika
Waga 290 grejn wysoki 17 mm
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: slaw29 »

Mierzyłeś średnicę lufy i średnicę pocisku po odlaniu . U mnie z tej kokili wychodzi 517-520 inch . Kokila fajna ino bolce średnio z otworami pracują i pociski odlewaja się lekko owalne .

Kup blachy ołowiane ( takie stosowane do okuć dachowych ) nie falowane tylko gładkie . Ewentualnie ołów pokablowy dodaj na początek max 2 % cyny o zawartości cyny 60% i próbuj . Sprawdzaj wymiary i owalność odlanych pocisków . U mnie muszę lać nie zbyt szybko i patrzeć aby kokila nie miała zbyt dużej temperatury .
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: .44 »

Obrazek
.515 - .516 mają wyjść
Po pomierzeniu kokili z uwzględnieniem skurczu tak przewiduję.
Owalu kokili właściwie nie stwierdza się - 0,01mm
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: .44 »

Sam60 pisze: pn 31.lip.2017 - 17:40 Witam miłośników karabinka Smith
Mam pytanie czy stosujecie w pociskach czysty
Ołów czy utwardzany cyną. Jeżeli tak to jakie proporcje stosujecie?
Pozdrawiam Wojciech
Ołów mam ze strzelnicy. Dostaję osobno z bocznego zapłonu, wiatrówkowy czy pociski pistoletowe.
Boczny zapłon i wytopiony z pocisków pistoletowych są miękkie praktycznie jak czysty ołów.
Łatwo się utleniają.
Śrut wiatrówkowy twardy, myślę że będzie się nadawać na pociski do Sharpsa .45 na przykład.
Ostatnio zmieniony śr 09.sie.2017 - 09:42 przez .44, łącznie zmieniany 1 raz.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: .44 »

...
Sam60
Posty: 14
Rejestracja: wt 18.kwie.2017 - 20:25
Moja broń:

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: Sam60 »

Witam.W czoraj robilem testy pociskami z kokili kolegi Rusznika.Pociski utwardzone 2% 3% 4% oraz nieutwardzone.Olów pokablowy
Naważka28 gran czecha przesiany oraz k kulurydziana jako wypelniennie. Strzelałem z podpórki na 50 m po 10 strzałów, jak widać szału nie ma.
Tak to wyszlo
Załączniki
20170809_122630.jpg
20170809_122516.jpg
20170809_122339.jpg
ODPOWIEDZ