Jakosc Pedersoli

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Jakosc Pedersoli

Post autor: Bready »

Brat kupil Pedersoli Traditional Hawken Hunter .50-Cal ,no i jak zobaczylem to rece mi opadly.
Nie mowie o koronie ,bo wszystkie pokazane lufy korone maja ,ale zeby obciac lufe szlifierka katowa i nawet nie zaszlifowac powierzchni :oczy:
Pierwsze zdjecie - moj Traditions Deer Hunter .50 - Ardesa.
Drugie - moj Lyman Great Plains Hunter .54 -Investarms.
Trzecie - brata Pedersoli Traditional Hawken Hunter .50

Najgorsza jakosc wykonczenia niestety Pedersoli.
Załączniki
DSC00158.JPG
DSC00156.JPG
DSC00155.JPG
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Jakosc Pedersoli

Post autor: Wena2k432 »

O ile dobrze widzę ten Pedersoli kosztuje 2x tyle co Deerhunter. Widać nie zawsze jakość idzie w parze z ceną ;)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Jakosc Pedersoli

Post autor: Bready »

Kupil go ,zreszta podobnie jak ja Lymana tylko dlatego ze to jeden z niewielu karabinow skalkowych z szybkim gwintem.
W zazadzie poza tymi dwoma jest dostepny jeszcze tylko Pedersoli Jaeger jeszcze drozszy.
Z Deerhuntera 1:48 na 100 yd skupienie nie jest za dobre ,z Lymana 1:32 ,no i .54 kaliber ,z podpartym przodem strzelam grupy 3 cale srednicy.
Zobaczymy co na to Pedersoli ,1:24 ;)
Oryginalny diopter tez do niczego sie nie nadaje ,na dodatek jedna ze srub dioptera trzyma tez warkocz lufy ,aby zdjac lufe trzeba ja wykrecac.
Wlasnie zamontowalem mu diopter Lynana ,57 GPR juz poza warkoczem ,na drewnie i jade to przestrzelic i ustawic.
Sezon na te bron zaczyna sie 26 grudnia ,wiec trzeba sie sprezac :-D
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Jakosc Pedersoli

Post autor: Bready »

Nastepna niespodzianka ,cos zaczepia szmate na jagu przy czyszczeniu na samym dnie lufy.
Oczywiscie ,albo gwint w lufie dla korka za dlugi ,albo korek za krotki.
Ani Lyman (Investarms ,dwa karabiny sprawdzalem) ,ani Traditions (Ardesa ,tez dwa) takiej chaly nie robia.
Chyba trafilem ostatnia sztuke robiono przed sjesta :-?

Ale skupienie na pocisku Plains 395gr z kokili Lymana w granicach 3 cali na 100 yd ,mam nawet wrazenie ze troche lepsze niz z mojego Lymana ,a to dopiero pierwsze strzelanie z tej broni.
Załączniki
IMG_0133.JPG
IMG_0133.JPG (31.51 KiB) Przejrzano 3988 razy
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Jakosc Pedersoli

Post autor: Wena2k432 »

Na zdjęciu to rzeczywiście na gwint wygląda. Nie mam żadnej broni od Pedersolego, ale trzymałem kilka w łapce i nawet z kilku dane mi było strzelać. Wszystkie były dobrze wykończone, na znacznie wyższym poziomie niż Ardesa. Dlatego zawsze myślałem, że z tych popularnych marek dostępnych na rynku Pedersoli ma najlepszą jakość, ale widać i im trafiają się niedoróbki.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Jakosc Pedersoli

Post autor: Bready »

Wena2k432 pisze:Dlatego zawsze myślałem, że z tych popularnych marek dostępnych na rynku Pedersoli ma najlepszą jakość, ale widać i im trafiają się niedoróbki.
No wlasnie tez tak do tej pory myslalem.
Dodam jeszcze ze wysow pionowy oryginalnego dioptera byl niewystarczajacy do celowania na 100 yd ,no ale ze wzgledu na brak tarczki wokol otworu ten diopter wylecial na samym poczatku i nie trzeba bylo tego problemu rozwiazywac.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Jakosc Pedersoli

Post autor: slaw29 »

Kałabin płodukci Płdłasoli.
http://www.youtube.com/watch?v=SJliXQ06tYk
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Jakosc Pedersoli

Post autor: Wena2k432 »

Trochę ci się Bugs Bunny włączył ;)

A tak na poważnie to nie są tanie rzeczy. Trzybączkowy Enfield to już całkiem ładna kasa, więc klient powinien czuć się usatysfakcjonowany. Tak działają zresztą marki premium. Płacimy więcej, bo chcemy czuć, że otrzymujemy więcej, nawet jeżeli jest inaczej. Z chwilą kiedy zaczynamy dostrzegać, że coś jest nie tak, firma zaczyna mieć problem.
ODPOWIEDZ