Smith

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Smith

Post autor: .44 »

Gilzy do Smitha u mnie taniej, 18 za sztukę, powyżej 10 za 16 złotych sztuka wytoczę
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Smith

Post autor: .44 »

Wena2k432 pisze:
Tommy pisze:Smith fajny ale kokila i gilzy już mniej, bo gdzie to dostać ? :P
Gilzy do Smitha w Polsce można dostać, przynajmniej mosiężne widziałem. Natomiast można też i gilzy i kokile z Francji zamówić:
http://www.westernguns.fr/chargement-pa ... rbine.html

http://www.westernguns.fr/chargement-pa ... smith.html

Oczywiście to nie są to tanie zabawki. Ale jak to mówią jak stać cię na karabin odtylcowy, to i stać cię na gadżety do niego ;) Mnie Smith się bardzo podoba, ale ostatnio myślę nad Sharps'em w wersji piechoty:

http://www.westernguns.fr/armes-a-poudr ... 30-54.html
Kokila to .50 Minie firmy Lee. 99Euro to grubo przeszdzona cena, za 150 -160 złotych się taką kupuje. Zresztą Minie średnio pasuje do karabinu odtylcowego. Za 90 euro kupuje się kokilę do Smitha u Hensela, stalową a nie aluminiowy badziew, gdzie pocisk jest identyczny z epokowym. Mam Mohra (Niemcy) to to samo. Bardzo celny pocisk.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Smith

Post autor: .44 »

Nakłamałem, 113 euro Hensela kokila. Ale i tak nie ma porównania: stalowa, identyczna z oryginałem i celna
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Smith

Post autor: .44 »

rusznik pisze:Jesli idzie o kokile/pociski do Smitha to faktycznie ta z strony jest aluminiowa [ miekkie zwykle alu] i to w typie Minie wiec fakt srednio sie to nadaje do Smitha , natomiast od niemieckich producentow kokil sredni koszt SAMEJ KOKILI bez kleszczy to 150-180 Euro...poza tym trzeba pamietac ze lufa Smitha ma slaby skret gwintu pomiedzy 1-60'' lub 1-66'' cali wiec najczesciej pociski okolo 370 grain wagi sa ZADLUGIE do tej lufy wiec bron taka niegrzeszy celnoscia zwlaszcza powyzej 50m...wspolczesnie proponuje sie krotsze a wiec lzejsze pociski do Smithow o wadze okolo 250-300 grain.
Przed chwilą sprawdzałem, 113 euro u Hensela.
Mam Mohra i samoróbę. Oba pociski mają po niecałe 17 milimetrów długości, nie przewracają się, są celne.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Smith

Post autor: .44 »

rusznik pisze:Kolego 44 do tej ceny 113 Euro trzeba dodac koszty wysylki i inne dodatkowe koszta...wiec najmniejszy koszt takiej ''przyjemnosci'' jaka jest kokila u niemieckich wytworcow to okolo 150 Euro.

Jesli kolega twierdzi ze pocisk jaki posiada o dlugosci okolo 17mm jest identyczny z orginalem to niech kolega sobie sprawdzi w fachowej literaturze lub na stronach amerykanskich jaka faktycznie mial dlugosc orginalny epokowy pocisk do Smitha...zwlaszcza polecam sklepy handlujace epokowymi pociskami z ery CW , czesto podaja wszystkie wymiary i dane pociskow tam oferowanych.
Rzeczywiście, epokowe pociski był dłuższe i ostrołukowe. Mój błąd. Pomieszało mi się chyba z .Gallagerem, gdzie Rapine jest jak epokowy
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Smith

Post autor: .44 »

http://www.lmenterprises.net/rifles/civ ... 50-years-0 Szukałem pocisków z epoki i napatoczył się przypadkiem karabin. Ładny ale cena promocyjna nie jest.
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Smith

Post autor: Wena2k432 »

Kilka dni temu w tym temacie opisywałem, że warto zamówić Smitha we Francji, gdyż jest taniej i jest dostępny. W związku z tym, że sam złożyłem swoje pierwsze zamówienie w sklepie westernguns.fr obiecałem, że odpiszę, jak paczka dojdzie. Paczka dziś dotarła i wszystko jest w porządku, a nawet lepiej, gdyż niespodziewanie dostałem gratis w postaci dwóch walizeczek na broń. Może niewiele, ale bardzo cieszy ;)
Francja.JPG
Awatar użytkownika
Hans
Posty: 44
Rejestracja: pt 01.sty.2016 - 10:25
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moja broń:

Re: Smith

Post autor: Hans »

Widzę, że będziemy tu bardzo gloryfikować ten sklep :lol: Również dostałem dodatkowe gratisy ze względu na dłuższe niż zwykle czas oczekiwanie na zamówienie. Dwie extra paczki, mosiężnych gliz do Smitha wywołały u mnie niezłego banana na twarzy :-D
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Smith

Post autor: Biker »

Jak wygląda procedura zakupów? Płaci się kartą? Opiszcie w kilku zdaniach.
Awatar użytkownika
Hans
Posty: 44
Rejestracja: pt 01.sty.2016 - 10:25
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moja broń:

Re: Smith

Post autor: Hans »

Karta lub przelew. Karta nie musi być kredytowa. Przesyłka około 25€. Wcześniej polecam się zarejestrować na str sklepu. Podanie sensownej daty ur ograniczy pytania o pełnoletniość :-D
Kontakt po ang. szybko odpisują. :ok:
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Smith

Post autor: Wena2k432 »

Ja załatwiałem wszystko mailem po angielsku. Nie rejestrowałem się w na stronie, tylko mailowo musiałem podać wszystkie swoje dane do wysyłki oraz przesłałem skan pierwszej strony dowodu. Płaciłem przelewem walutowym. W sobotę złożyłem ok.południa zamówienie, a pod wieczór dostałem wszystkie dane potwierdzające i do przelewu. Kasa opuściła konto w poniedziałek rano, a w czwartek została zaksięgowana na koncie we Francji. W piątek wyszła paczka, a wczoraj, czyli w czwartek doszła. Łącznie więc całość trwała niecałe dwa tygodnie.
wojciech.pvb
Posty: 22
Rejestracja: sob 22.paź.2016 - 08:31
Moja broń:

Re: Smith

Post autor: wojciech.pvb »

Pochwal się zdjęciami pirata :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Smith

Post autor: Wena2k432 »

Ok. Chwalę się, tylko od czwartku nie zdążyłem go nawet odpakować, bo ciągle coś mam na głowie ;)
Zestaw.JPG
wojciech.pvb
Posty: 22
Rejestracja: sob 22.paź.2016 - 08:31
Moja broń:

Re: Smith

Post autor: wojciech.pvb »

Piękny! Jakby ktoś coś zamawiał to niech da znać. Podzielimy się kosztami wysyłki

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ