Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: mar_kow »

Marius pisze: wt 27.lut.2018 - 00:40 Kurzy się u mnie w szafie Eli Whitney .54 ( Missisipi ) . Stara produkcja Hege z lufą Kruppa . Jeden z ostatnich jakie Hege wyprodukowało . W sumie mógłbym zbyć za odpowiednią ilość biletów NBP . :-)
Również przyglądam się i czytam z zaciekawieniem... Szkoda że z moich znajomych nie strzela z długiej a na strzelnicy też nie spotkałem... Strzelanie z klasycznego SWD na 300m z optyką to nie to samo - tam się trafia w czarny punkt bo na tę odległość trudno nie trafić... W tym roku zakup raczej nie wchodzi w grę również z braku czasu. W ubiegłym byłem chyba z 4 razy z kumplami gdzie "szczepili" mi "choróbsko" (skutecznie). Bardziej włóczyłem się z wykrywaczem. Skupię się na razie na Remiku.
Ale gdyby Eli Whitney .54 ( Missisipi ) nie zszedł to bym się na niego pisał chyba :pomysl: ...
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: wyrzucony »

Ten karabin osobiście znam i wiem jak strzela. W Polsce może jest ich ze 4-5 sztuk a sam posiadam jeden z nich. Polecam i szkoda, że tak dobra broń wywędruje ze Śląska :(
Marius
Posty: 37
Rejestracja: pt 21.paź.2016 - 17:34
Lokalizacja: www.celpal.org
Moja broń: brak

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: Marius »

Eli Whitney .54
Stara , porządna produkcja niemieckiego Hege , kuta na zimno lufa z Kruppa ,ładne drzewo ,zrobiony spust na 300g . Z pewnością nie zamieniłbym na Missisipi z Pedersolego :-) .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: mar_kow »

Marius pisze: pn 05.mar.2018 - 12:17 Eli Whitney .54
[...]
Pikny... :oczy:
Awatar użytkownika
adriano
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: ndz 27.wrz.2015 - 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: adriano »

Strasznie mi się zawsze podobał ten karabin ale szczerze mówiąc jakbym miał w tej chwili kupić Mississippi to wziąłbym raczej nowe pedersoli i zamówił szczerbinkę bentona do niego. Mając do wyboru starego uzywanego euroarmsa z lufą kruppa a nowe pedersoli które lufy też ma bądź co bądź dobre wziąłbym to drugie. Chociaż fakt że ten karabin to już biały kruk bo naprawdę ciężko go kupić.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: wyrzucony »

Adrian chyba nie widziałeś nowej produkcji DP. Miałem okazję nie dawno strzelać z nowej Mississipi od DP i w życiu bym się nie zamienił nawet z celownikiem Bentona. Spust twardy oczywiście do zrobenia, pociski trzeba dobrać bo ten gwint 1:56 taki jakiś ani wolny ani szybki i jest z tym problem. Co do celności to trudno określić bo jak wiesz oswajanie takiego karabinu trochę potrwa.
A karabin Mariusa jest gotowy i na pewno baaardzo celny :P
Awatar użytkownika
adriano
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: ndz 27.wrz.2015 - 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: adriano »

Oglądałem ostatnio u Michała w sklepie Mississippi dp I był naprawdę super zrobiony, no poza spustem bo tak jak mówisz strasznie twardy no ale to można poprawić nawet samemu no i ta fabryczna szczerbinka do strzelania to się nie nadaje niestety. Mauser też ma gwint 1:55 i sam wiesz jak strzela 😉 mając już Eli Whitney też bym nie zamienił na dp ale nie mając to chyba bym pedersoli wziął. Żeby nie było doskonale wiem że Włosi to partacze i można kupić złom ale przynajmniej na gwarancji. A kupując karabin który ma ileś tam już lat i nie wiadomo co się z nim działo to już loteria trochę, co innego jak się wydaje 400 euro a co innego jak ponad 1000. Nie mówię oczywiście w tej chwili o karabinie kolegi bo twoja rekomendacja jest aż nadto wystarczająca 😉
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: Marek »

pociski trzeba dobrać bo ten gwint 1:56 taki jakiś ani wolny ani szybki i jest z tym problem
Jakoś do dziś nikt nie pobił rekordów na takim właśnie gwincie strzelonych. Co prawda na Mississipi Euroarms, ale lufa o takim skoku gwintu. Da się strzelać kulkami, miniami, lorenzami, o innych pociskach nie wspominam bo mało historyczne, dla zabawy zrobiłem próby na maxibalach i tych 54 lymana, parę lat minęło, trochę szukania by było ale mam gdzieś zdjęcia tarcz i gwarantuje że niejeden pomimo że to były pociski marnej jakości i tylko próby nigdy takich wyników nie wystrzela.

Whitney, to droższa wersja Mississipi lepiej spasowania i z kutą lufą, która jednak sprawiła sporo kłopotów naszym kolegom z doborem amunicji głównie jego głębokość gwint. Da się jednak z nim dojść do ładu, Tomek sobie świetnie radzi.
Jaką ma lufę DP nie sprawdzałem, jednak jak ktoś ma pojęcie to dobranie pocisku nie powinno być problemem, podobnie jak do lorenza, kilka prób i z dychy nie wyjdzie.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: Marek »

Przeglądając wątek w którym gunsmith wymyśla koło ze stalową obręczą, przyszło mi do głowy ze jego "wiedza" taki problem rozwiązała by w 5 min.
Może warto poczekać aż kupi Mississipi DP i zrobi kałacha, tylko taki apel do Mariusza zeby Whitney'a mu przypadkiem nie sprzedał, bo takiej lufy się nie da dokupić a DP swoje będzie nadal klepać, mniejsza stata.
Furbolg
Posty: 32
Rejestracja: pt 02.mar.2018 - 08:12
Moja broń: brak

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: Furbolg »

Marek pisze: wt 06.mar.2018 - 07:51 Przeglądając wątek w którym gunsmith wymyśla koło ze stalową obręczą, przyszło mi do głowy ze jego "wiedza" taki problem rozwiązała by w 5 min.
Ee tam, on niczego nie wymyśla, on- cytując pewnego pisarza- po prostu próbuje chwycić historię za mosznę :lol:
variag
Posty: 88
Rejestracja: sob 08.gru.2007 - 16:23
Moja broń:

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: variag »

Przepraszam za mały OT - ale w temacie.
Czy jest jakikolwiek dowód na to że koncern Kruppa produkował lufy do replik CP?
Bo "Spezial Gewehrlaufstahl" to tylko opatentowana w 1893 nazwa stali lufowej produkcji tych zakładów. Lufy z niej produkuje do dziś np Sauer i Lothar Walter.
Awatar użytkownika
adriano
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: ndz 27.wrz.2015 - 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: adriano »

Wrzucę tutaj bo nie ma co nowego tematu zakładać. Kupiłem ostatnio zouave match. W sumie to nie wiedzialem po co bo do lamarmory mam mausera. Dzisiaj pierwszy raz zabrałem go na strzelnicę i muszę przyznać że naprawdę jestem z niego zadowolony. Taka tarczą mi wyszła. Chyba 92 pkt.
Załączniki
IMG_20180331_104920398-1248x1664.jpg
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: Willie357 »

Dobrze, że choć nieco okrężną drogą,to dotarł do Twoich rak.W moich już nie było sensu go trzymać.
Awatar użytkownika
adriano
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: ndz 27.wrz.2015 - 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: adriano »

Myślę że jeszcze byś dobry wynik z niego strzelił ;) mauser narazie pójdzie w odstawkę i postrzelam zawody z zouave, zobaczymy co z tego wyjdzie ale wygląda obiecująco mimo że przyrządy są.... powiedzmy takie typowo wojskowe to strzelanie w 10 nie sprawia dużego problemu. Lufa jest naprawdę super. Fajny płytki gwint. Skupienie nie zmieniało się po kilkudziesięciu strzałach mimo że ani razu nie czyściłem lufy chociaż na to akurat to głównie smar ma wpływ. Może ten krótki opis przyda się komuś jakby chciał sobie sprawić coś takiego.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: Willie357 »

Guzik.bym strzelił,brak kolana i calego kręgoslupa bardzo poprawiaja statyke,jak zaczałem nim strzelać po 80 kilka uznałem iż to juz nie sensu i czas by zamieszkał z kimś kto bedzie mogl go wykorzystac,do rekreacyjnego strzelania mam co innego,czas zawodniczej lamarmory w moim przypadku sie zakończył
ODPOWIEDZ